שתף קטע נבחר

שוק המטבעות: לאחר מדד ספטמבר השלילי - נסיגה בשקל

הדולר עולה בשוק המקומי ב-0.3% ל-3.53 שקלים, האירו עולה ב-0.6% ל-3.89 שקלים; הלמ"ס עדכנה אתמול שמדד המחירים לצרכן ירד בספטמבר ב-0.2%; מזרחי טפחות: "החלטה לא פשוטה לבנק ישראל"

נסיגה בשקל, יום לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן : הדולר עולה ב-0.3% ל-3.52 שקלים, האירו עולה ב-0.6% ל-3.89 שקלים. כנהוג בימי חול המועד, השער היציג ייקבע היום מוקדם מן הרגיל, ויפורסם בשעה 12:30. בשווקים הבינלאומיים: האירו עולה ב-0.1% ל-1.104 דולרים, הפאונד יורד ב-0.1% ל-1.277 דולרים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

הלמ"ס: מחירי הדירות רשמו עלייה שנתית של 1.3%; מדד המחירים לצרכן ירד ב-0.2%

הערכה: סין תתקשה לעמוד בהתחייבויות שנטלה על עצמה בשלב הראשון של הסכם הסחר

5 כלים שיעזרו לכם לזהות את המשבר הבא

 

מדד המחירים לצרכן ירד בספטמבר ב-0.2%, בדומה לתחזיות הכלכלנים - כך עדכנה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מתחילת השנה עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.6% וב-12 החודשים האחרונים הוא עלה ב-0.3%. במקביל, מדד מחירי הדירות לחודשים יולי-אוגוסט עלה ב-0.1% לעומת החודשיים הקודמים להם וב-1.3% לעומת התקופה המקבילה.

: שטרות ישראליים (צילום: sutterstock)
שטרות. נסיגה בשקל, יום לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן(צילום: sutterstock)
 

"כל המדדים והאינדיקציות שפורסמו מעידים על סביבת מחירים נמוכה, רחוקה מרמת היעד, ופוחתת. בד בבד, מחירי הדירות בבעלות דייריהן שבו לעלות החודש. בנק ישראל יצטרך לקבל החלטה לא פשוטה, שכן קצב אינפלציה כה נמוך עשוי להצדיק הפחתה של הריבית מרמתה הנוכחית. יש לציין, עם זאת, כי עד למועד ההחלטה הבא של הריבית יפורסם מדד חודש אוקטובר וכמו כן יפורסמו נתוני צמיחה מעודכנים", אמר בתגובה רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה במזרחי טפחות.

 

ימי הכרעות בבריטניה 

בשווקים העולמיים ממתינים בעיקר לעדכונים מחזית הברקזיט בבריטניה-אירופה ובחזית שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. דיווחים שיצאו אתמול על מסמכי טיוטת הסכם שהוחלפו בין הנציגות האירופית לבריטית הקפיצו את הפאונד במעל 1% בשוק העולמי (המטבע טיפס אתמול ב-1.5% בשוק המקומי, שערו היציג נקבע על ל-4.442 שקלים).

 

 

זהו הלו"ז הצפוף מאד שעל הפרק: הצדדים ינסו להגיע להסכם במהלך ועידת מדינות האיחוד האירופי שתתכנס מחר, ה-17 באוקטובר. הפרלמנט הבריטי קיבל החלטה על התכנסות נדירה בשבת הקרובה על מנת להצביע על הסכם ברקזיט אם אכן בוועידת האיחוד הצדדים יגיעו להסכמות. זו תהיה הפעם הראשונה שהפרלמנט מתכנס ביום שבת מאז 1982 (בשעתו הרקע להתכנסות היתה מלחמת פוקלנד).

העצרת הכללית של האו
ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון (צילום: AFP)
 

אם הצדדים לא יגיעו להסדר מוסכם שיאושר בפרלמנט עד ה-19 באוקטובר, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מחויב לפי החוק שהעביר הפרלמנט לבקש מהאיחוד דחייה של מועד הפרידה, העומד על ה-31 באוקטובר – זאת על אף שהוא מתנגד בתוקף למהלך של דחייה.

 

בכל הנוגע לשיחות בין ארה"ב לסין, עד כה ככל הידוע הצדדים עדיין לא חתמו על הסכם השלב הראשון שעליו דיווחו בסוף השבוע בחגיגיות, שכולל שורה של התחייבויות בסיסיות מצד שני הצדדים בענייני הסחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שטרות. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים