שתף קטע נבחר

תיעוד: שוטר חִשמל צעיר "כי לא רצה לנסוע בניידת בשבת"

קרובת משפחתו של אלירן, צעיר ממגדל העמק, פרסמה סרטון שבו הוא נראה מתעמת עם שוטרים עקב תלונות שכנים על רעש. לדבריה, לאחר שסירב לנסוע עם השוטרים בגלל השבת - אך הסכים להיאזק וללכת עימם ברגל - שוטר ירה בגבו באקדח טייזר: "כמו אחרון העבריינים". המשטרה: "הוא פעל בניגוד לנהלים והועבר מתפקידו"

 

 

"במקום לאזוק - חשמל בטייזר": סרטון שעלה היום (רביעי) לפייסבוק מראה עימות שהתרחש ביום שישי האחרון במגדל העמק, בין צעיר בשם אלירן (22) לבין שוטרים. לפי התיעוד, ולדברי קרובי משפחה, הצעיר סירב לנסוע עם השוטרים לתחנה בניידת משום שהוא שומר שבת - ואז ירה בו אחד השוטרים באקדח טייזר. המשטרה מסרה כי "נראה שהשוטר פעל בניגוד לנהלים, ובשלב זה הוא הועבר מתפקידו לאלתר. חומרי האירוע הועברו למח"ש".

שוטרים מחשמלים בחור צעיר בנוף העמק ()
"נראה שהשוטר פעל בניגוד לנהלים". רגע החשמול

שוטרים מחשמלים בחור צעיר בנוף העמק ()
"כמו אחרון העבריינים". אלירן ממתין לאזיקתו - אך מחושמל

לדברי המשפחה, השוטרים הוזעקו לאזור הטיילת בעקבות תלונות של שכנים על רעש שחבורת צעירים עושה במקום. הם ביקשו מאלירן - שלטענת המשפחה היה במקום במקרה - לנסוע עימם בניידת לתחנת המשטרה. כשסירב בטענה שהוא שומר שבת - אחד השוטרים חשמל אותו באקדח טייזר. "לבסוף הרימו אותו לניידת כמו אחרון העבריינים", סיפרה בת דודתו, "והוא נשאר במעצר עד 07:00 בבוקר".  

 

על השתלשלות האירועים סיפרה בת הדודה: "אלירן היה אצל חברתו בערב שישי, ולאחר מכן הלך ברגל לביתו דרך הטיילת בנוף העמק. באותו הזמן הוזמנה לאזור ניידת משטרה, לאחר ששכנים התלוננו כי חבורת צעירים מרעישה ומפריעה. תוך שהוא חצה את המקום, השוטרים קפצו עליו ואזקו אותו - בלי לבדוק בכלל למי הוזמנה המשטרה".

שוטרים מחשמלים בחור צעיר בנוף העמק ()
אלירן מוטל על הרצפה לאחר שחושמל
  

לטענתה, הצעיר לא התווכח עמם אלא הושיט את ידיו כדי שיאזקו אותו. "הוא ממש התחנן בפני השוטרים שלא יגרמו לו לנסוע בשבת. הוא היה מוכן להתלוות אליהם ברגל לתחנה, שנמצאת במרחק של חמש דקות הליכה לכל היותר, גם אם אזוק", סיפרה.

 

"השוטר המשיך לצעוק וביקש לאזוק גם את היד השנייה מאחורי הגב", המשיכה, "בשלב זה אפשר לראות את אלירן מסתובב ומעביר את שתי ידיו מאחורי הגב, מחכה שיאזקו אותו ללא כל התנגדות. לאחר כמה רגעים, במקום לאזוק אותו, השוטר שלף את אקדח הטייזר שלו וירה באלירן בעמוד השדרה. הוא התעלף לכמה שניות. כשהתעורר, השוטרים המשיכו בשלהם ואזקו אותו כשהוא שוכב על הבטן. לבסוף הם הרימו אותו והכניסו אותו לניידת, כאילו שהוא אחרון העבריינים. הוא נשאר במעצר עד 07:00 בבוקר".  

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מבירור ראשוני עולה כי השוטר פעל בניגוד לנהלים ולא כפי שמצופה משוטר במצב דומה. לאור זאת, הועבר החומר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), ובמקביל הוחלט בשלב זה להעבירו מתפקידו לאלתר. בסיום בדיקת המקרה יוחלט על המשך הצעדים בעניינו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים