שתף קטע נבחר

נתניהו ביקש מהימין להתחייב לא להצטרף לממשלת מיעוט. בנט ושקד: "מיותר"

ראשי סיעות בלוק הימין, למעט ראשי הימין החדש, חתמו על נוסח התחייבות ולפיו אם גנץ יקים ממשלה בתמיכה חיצונית של המפלגות הערביות - היא לא תוכל להתרחב ולכן תיפול. ליברמן: "ממשלת מיעוט היא ספין של נתניהו"

כינוס ראשי סיעות הימין ()
ראשי סיעות הימין עם נתניהו

ראשי סיעות בלוק הימין, למעט איילת שקד ונפתלי בנט שטענו כי "זה מיותר", חתמו היום (רביעי) על נוסח התחייבות שלפיו הם לא יצטרפו לממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות.

 

התחייבות זו מייצרת מצב שבו אם יו"ר כחול לבן בני גנץ יקים ממשלה שכזו, בתמיכת הרשימה המשותפת ותוך הימנעותו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, היא לא תוכל להתרחב - ותיפול תוך זמן קצר. "הממשלה האפשרית היחידה הייתה ונשארה ממשלת אחדות לאומית רחבה על פי מתווה הנשיא. ראש הממשלה חוזר וקורא ליו"ר כחול לבן להגיע להסכמה מיידית כדי להקים ממשלה זו", נכתב בהודעה.

נפתלי בנט איילת שקד מסיבת עיתונאים עם חברי מפגת זהות לשעבר (צילום: טל שחר)
"מהלך מיותר". איילת שקד ונפתלי בנט(צילום: טל שחר)

 

 
בנוסח ההתחייבות נכתב כי "ראשי מפלגות ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי-האיחוד הלאומי מתחייבים כי אם חלילה תושבע ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת או חלק ממנה, אנו לא נצטרף לממשלה זו בשום שלב, נצביע נגדה בכל הצבעה ונפעל בכל דרך להפלתה.
 
"נצטרף רק לממשלה בראשות נתניהו הכוללת את כל החתומים מטה, בין אם במסגרת ממשלת ימין ובין אם במסגרת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם רוטציה".

 

בתוך כך, גורמים בישראל ביתנו אמרו לפני זמן קצר כי "ממשלת המיעוט היא ספין של נתניהו. הנחנו מתווה שהסעיף הראשון שלו מדבר על גיבוש קווי יסוד לממשלה הבאה. עד לרגע זה, איש בליכוד לא הביע עניין לשבת יחד ולגבש אותם. לכן, לא נתייחס לספינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים