שתף קטע נבחר

פעיל זכויות אדם הותקף בשומרון: "מתנחלים פצעו אותי בראש"

מתנדבים של ארגון "רבנים למען זכויות אדם" הותקפו ליד יצהר בשעה שסייעו לפלסטינים במסיק זיתים. הרב משה יהודאי: "פתאום הגיעו כמה מתנחלים רעולי פנים, הקיפו אותי והיכו". מהיישוב יצהר נמסר: "פרובוקציה של אנשי שמאל קיצוני"

  

 

מתנדבים של ארגון "רבנים למען זכויות אדם" הותקפו אתמול (רביעי) במוטות ברזל ואבנים בידי רעולי פנים סמוך ליישוב יצהר שבשומרון. זאת במהלך שריפה שהוצתה במקום והתקרבה לאזור הבתים ביצהר. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי נפתחה חקירה לבירור נסיבות המקרה.

 

על פי טענת אנשי הארגון, שמתנדבים לסייע לפלסטינים במסיק הזיתים, התוקפים הגיעו מההתנחלות יצהר הסמוכה בשעה שסייעו לחקלאי הכפר בורין למסוק את יבול הזיתים. בין הפצועים - הרב משה יהודאי, חבר הוועד המנהל של הארגון, שנפצעו בראש ובגפיו, ופונה באמבולנס לקבלת טיפול רפואי.

הרב משה יהודאי,  חבר וועדת רבנים לזכויות אדם שנפצע בראש ובגפיו ()
הרב משה יהודאי לאחר שנפצע

הרב משה יהודאי,  חבר וועדת רבנים לזכויות אדם שנפצע בראש ובגפיו ()

"הייתי עם המתנדבים ופתאום הגיעו כמה מתנחלים רעולי פנים, הקיפו אותי, זרקו עליי אבנים, נתנו לי מכות ופצעו אותי בראש", סיפר יהודאי. "אמרתי להם שאני בן 80 ושיעזבו אותי ואז הלכתי". מנכ"ל הארגון, אבי דבוש, אמר: "נמשיך לקיים את מסיק הזיתים ונעמוד יחד מול האלימות, הבריונות והגזל. זו התשובה היהודית והמוסרית למשיחיות הקיצונית והאלימה, וזו התקווה היחידה לעתיד של שלום וחיים משותפים".

 

ביישוב יצהר טענו כי מדובר בפרובוקציה של אנשי שמאל: "האירוע התחיל בפרובוקציה של פעילי שמאל קיצוני, שיחד עם ערבים מהסביבה התקרבו ליצהר, תוך הפרה של הנחיית כוחות הביטחון המאפשרים מסיק מאובטח בשבוע הבא, וזאת למניעת סיכון ביטחוני. במקביל פעלו צוות הכיבוי היישובי, חיילי צה"ל ועשרות מתנדבים מהיישוב לכבות את האש ואנו מודים לכל החיילים והמתנדבים. מזכירות יצהר קוראת לאלוף הפיקוד להרחיק את פעילי השמאל המייצרים שוב ושוב פרובוקציות וסכנה ביטחונית בחסות אירועי המסיק".

  

בתוך כך, התרחש אמש בכפר בשומרון פשע שנאה. כתובות נאצה רוססו על בתים של תושבי הכפר, בין היתר נכתב "עם ישראל חי" ו-"העם הנבחר עוצר את הפגיעה של מחר". חלק מכתובות הנאצה רוססו מתחת לחלונות חדרי שינה, שבהם ישנו באותה עת אנשים. עשרה רכבים ניזוקו וצמיגיהם נוקבו.

 


פורסם לראשונה 16/10/2019 23:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים