שתף קטע נבחר

ריאליטי: אוהבים בשר? תאכלו את החיות שלכם

בתוכנית טלוויזיה קיצונית בבריטניה משפחות חובבות בשר מגדלות חיות במשך כמה שבועות. אז הן צריכות לבחור אם לעבור לצמחונות - או להרוג את החיות, לבשל ולאכול אותן: "בשר הופך לטאבו הבא"

בחירה מזעזעת שכזאת עדיין לא נראתה בתוכנית ריאליטי: אם לא תהפכו לצמחונים תצטרכו להרוג את החיות שלכם.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

תוכנית ריאליטי חדשה בבריטניה שנקראת Meat the Family מעוררת מחלוקת גדולה. המשתתפים בתוכנית, משפחות של קרניבורים, נדרשים לאמץ חיות ולגדל אותן. בהמשך, אם יסרבו להפסיק לאכול בשר, הם יידרשו לבשל את החיות ולאכול אותן.

 

ארבע משפחות חובבות בשר משתתפות בתוכנית של ערוץ 4 הבריטי, ומגדלות "חיות שבדרך כלל נמצאות אצלן על הצלחת". "כבר לא מדובר בסמים או בסקס", אומרת הפרשנית וירג'יניה מוסלר, שדיברה על התוכנית ביריד הטלוויזיה "מיפקום" בקאן. "בשר הופך להיות הטאבו הבא. השאלה שהתוכנית שואלת היא איך אתה יכול ללטף את הכלב שלך כשאתה שולח חיה אחרת לתנור?".

כבשים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

בפרקים הראשונים של Meat the Family מגדלות המשפחות כבש, חזיר, תרנגולת ועגל. "הן צריכות להתייחס לאותן חיות כאילו הן חלק מהמשפחה במשך שלושה שבועות. בסוף הן צריכות להחליט אם לבשל אותן" או לשלוח אותן למקלט לבעלי חיים. בערוץ 4 הבריטי אמרו שהתוכנית מתמודדת עם "מציאות שבה חיה עוברת מסע מהשדה לצלחת". קברניטי הערוץ אמרו שהתוכנית בוחנת ברצינות "התנהגות ואינטליגנציה של בעלי חיים, את שיטות הגידול שנדרשות כדי לעמוד בדרישות הצרכנים הרעבים ואת ההשפעה הסביבתית על צריכת הבשר".

 

בחברת ההפקות ספאן גולד אומרים שהתוכנית שואלת את הצופים שאלות קשות. "למה מבחינתנו זה מקובל לאכול כבש ולא לאכול את הכלב שלנו? האם אפשר לאכול בשר אחרי שיש לארוחה שם ופרצוף?", אומרת דניאלה נוימן מחברת ההפקות ומתעקשת שהתוכנית – שתעלה לאוויר בערב השנה האזרחית החדשה – כוללת גם רגעים "שמחממים את הלב".

 

Meat the Family היא חלק מגל סדרות בריטיות שעוסקות באחריות חברתית. בתוכנית "ניסוי ההפרדה" ילדים בכיתה מעורבת מגלים את השפעות הגזענות על חיי היומיום בבריטניה. הילדים, בני 11 ו-12, חווים את הגזענות באמצעות משחקים ופעילויות שונות, בתוכנית ששואלת אם אפשר להיות גזענים מבלי להיות מודעים לכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המשתתפים צריכים לגדל את החיות 3 שבועות ואז להחליט
צילום: shutterstock
מומלצים