שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרמטכ"ל גינה את תקיפת החיילים ביצהר: "התנהגות עבריינית"

  רא"ל כוכבי הנחה את כוחות הביטחון לאתר את המתנחלים שהיו מעורבים באירוע ולמצות איתם את הדין: "לא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידם". נתניהו: "לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק"

  הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, הנחה הבוקר (ראשון) לאתר את כלל המעורבים בתקיפת החיילים סמוך ליצהר ולמצות איתם את הדין. רא"ל כוכבי גינה את האירוע, כינה את התנהגות המתנחלים שהתפרעו השבוע "עבריינית" ואמר כי "לא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם".

   

  מדובר צה"ל נמסר כי בשיחה משותפת בין הרמטכ"ל לראש השב"כ נדב ארגמן ולממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, הוחלט "לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו. צה"ל יפעל יחד עם השב"כ והמשטרה למצות במהרה את הדין עם מפרי החוק והסדר".

  בנימין נתניהו עם אביב כוכבי (צילום: עמוס בן גרשום, לע
  "התנהגות עבריינית". הרמטכ"ל אביב כוכבי(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

  תקיפת שוטרת מג
  ארכיון

  מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הוסיף כי "מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה. אני מגנה כל אירוע שבו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה"ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה".

   

  עוד נמסר מצה"ל כי "אירועים מסוג זה מסיטים את צה"ל מהעיסוק במשימתו העיקרית, היא ההגנה על אזרחי ותושבי המדינה, ושמירה על הסדר הציבורי והביטחון".

   

  במהלך הלילה, כ-30 מתנחלים יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל סמוך ליישוב יצהר במרחב החטיבה המרחבית שומרון. לוחם צה"ל נפצע באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום.

   

  לפי דובר צה"ל, במהלך האירוע שהתרחש בסביבות השעה 03:00 ניקבו המתנחלים את גלגלי הרכב שבו נסעו הלוחמים. בתגובה להפרת הסדר, השתמשו הלוחמים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי באוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש.

   

  יום קודם לכן נעצר תושב יצהר שלפי החשד תקף את מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני, סגן-אלוף איוב כיוף. לפי צה"ל, כמה מתנחלים חסמו בליל שבת את הרכב שבו נסע הקצין, אחד מהם פתח את דלת הרכב ואיים על היושבים בו. מפקד היחידה יצא את המתנחלים שהתרחקו מהמקום. מפקד גדוד הסיור הגיש תלונה במשטרה.

   

  יומיים לפני כן עצר מ"פ בגולני נער שמתגורר ביצהר בחשד שהצית אש בוואדי בין הגבעות של ההתנחלות לחווארה. הנער שוחרר ביום שישי בבוקר, וכמה שעות לאחר מכן הבחין החשוד באותו קצין שהגיע בכלי רכב צבאי ליישוב והתעמת איתו. בהמשך נעצר הנער בבית של קרובי משפחה.

   

  הפרות סדר בעמק שילה בשבוע שעבר

  הפרות סדר בעמק שילה בשבוע שעבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ונציגי הצבא מנסים להרגיע את המצב בשטח ופועלים להגיע להבנות. דגן נפגש עם החיילים שהותקפו, חיבק אותם והבהיר להם את רגשות הכעס של התושבים כלפי האלימים: "כל תושבי השומרון ויצהר מוקיעים בשאט נפש פגיעה בחיילחנו היקרים. הקומץ שעשה את זה זה - נערים שברובם הגיעו מחוץ ליישוב ונפעל בכל הכלים שבידינו להעיף אותם מכאן. תושבי יצהר אוהבים את חיילי צה"ל יחד עם כל תושבי השומרון".

   

  נתניהו: "מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל"

  ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מסר בתגובה: "אני מבקש לחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל שעושים לילות כימים כדי להגן על ביטחונם של כל אזרחי ישראל, ללא יוצא מן הכלל. אני מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

   

  יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, פרסם אף הוא הודעת גינוי בעקבות התקיפה האלימה ליד יצהר. לדבריו, "על פי דיווחי צה"ל התרחש הלילה אירוע חמור סמוך ליצהר בו הותקפו חיילים באבנים. אני סומך על רשויות אכיפת החוק שיטפלו בו בכל הכלים שברשותן.

   

  "כרמטכ"ל לשעבר וכמפקד בצה"ל לאורך עשרות שנים אני שולח מסר לכל החיילים והמפקדים ששומרים עלינו גם בערב החג - בצפון, בדרום, ביהודה ושומרון ובכל מקום ברחבי הארץ: עם ישראל ואזרחי ישראל תומכים בכם ומחזקים אתכם. לא נעבור לסדר היום על שום פגיעה בחיילי צה"ל".

   

  גם שר החינוך, הרב רפי פרץ, גינה את האירוע: "פגיעה בחיילי צה"ל היא קו אדום. המקרה הלילה ביצהר הוא מקרה מזעזע שאסור שיקרה.

   

  "לוחמי צה"ל עושים לילות כימים על מנת להבטיח ביטחון בכל הגזרות. מי שפוגע בחייל או במפקד אינו מיייצג שום דבר הקשור לאחיזה בארץ ולשמירת תורה ומצוות, וּודאי שאינו מייצג את תושבי יצהר והשומרון".

   

  חבר סיעתו של פרץ, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', התייחס גם לאירוע וכתב בטוויטר: "חיילי צה"ל וכוחות הביטחון הם אחינו ובנינו, וההתיישבות כתמיד מחבקת ועוטפת אותם ומוקיעה כל אלימות נגדם". עם זאת, לאחר מכן שיתף פוסט שבו נכתב, בין היתר: "לא ייתכן שעשרות פיגועים מדי חודש מסתיימים בכדורי גומי במקרה הטוב ובבריחה מחפירה במקרה הרע, וביצהר שולחים נשק חם". סמוטריץ' כתב: "כל מילה".

   

  לאחר מכן התייחס סמוטריץ' גם לדברי הרמטכ"ל, ולפיהם יש "למגר בכל דרך תופעה חמורה זו", וכתב: "לרכז מאמץ - כן. לטפל בחומרה - בהחלט! 'בכל דרך' - ממש לא!!! רק בדרך החוקית בכלי המשפט הפלילי שמדינה דמוקרטית נותנת בידי רשויות החוק שלה. לא בענישה קוקלטיבית, לא במעצרים מנהליים, לא ב'חקירות צורך' בשב"כ. אבוי לנו אם מישהו יקבל מהאירוע הזה לגיטימציה להשתוללות לא חוקית ולא דמוקרטית".

   

  ח"כ יאיר לפיד אמר בתגובה לאירוע: "איך יכול להיות שיהודים תוקפים את חיילי צה"ל, את מי ששומר עליהם? מדינת ישראל צריכה לנקוט יד קשה כלפי חבורת פורעי החוק המופקרת הזו. הגיע הזמן לעשות לזה סוף. מחזק את החיילים וכוחות הביטחון. שיהיה להם ולכל עם ישראל חג שמח".

   

  יו"ר המחנה הדמוקרטי, ח"כ ניצן הורוביץ, אמר כי "מי ששתק כשפגעו בפלסטינים, מי שהתעלם מפיגועי 'תג מחיר', מי שעצם עין כשתקפו פעילי שמאל, יתעורר עכשיו כשפגעו בחיילים? המפגעים האלה משתוללים ושורפים כדבר שבשיגרה כי הם יודעים שהמערכת מגלה כלפיהם סלחנות מופלגת. 'אחים יהודים'? פושעים".   

  במקביל התפרסמו הבוקר סרטונים ותמונות שתיעדו כוחות הביטחון מהעימות האלים שאירע ביום חמישי שעבר באזור עמק שילה ליד רמאללה. במהלך העימותים בין פלסטינים ומתנחלים נפצע לוחם משמר הגבול באורח קל ובנוסף נוקבו צמיגי רכב ביטחון.

   

  בעקבות האירועים נעצרו פלסטיני ומתנחל על ידי כוחות משמר הגבול. "אנחנו רואים בחומרה כל פגיעה באנשי ביטחון שעושים את תפקידם לשמירה על חיי אדם", אמרו במשמר הגבול בעקבות האירוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים