שתף קטע נבחר

יורש העצר של הנשיא: דונלד טראמפ, הדור הבא

הוא כוכב בטוויטר, וגם בקמפיין של אבא. מעריציו כבר מחכים לבחור בו ב-2024, מבקריו בטוחים כי רק בעזרת אביו הגיע לאן שהגיע. דונלד טראמפ ג'וניור הפך למופע החימום המרכזי בעצרות של הנשיא, והוא לא נרתע משום עימות

 

 

הוא אף פעם לא נרתע מעימות, הפיד שלו בטוויטר כולל תיאוריות קונספירציה רבות ובזמן שחסידיו מייעדים אותו לרשת את אביו המנהיג - מבקריו טוענים כי רק בזכות אותו אב הגיע למה שהגיע. זהו כמובן דונלד טראמפ ג'וניור, בנו הבכור של נשיא ארצות הברית שהפך לאחרונה למופע החימום המרכזי של אביו בעצרות הפוליטיות.

 

בשבוע שעבר נאם טראמפ, בן 41, בעצרת כזו בסן אנטוניו - ואי אפשר היה להתבלבל כשנשמעה מהקהל הקריאה "2024!". גם טראמפ ג'וניור לא פספס זאת. הוא היה באמצע נאום שבו הגדיר את המועמד הדמוקרטי המוביל ג'ו ביידן כזקן מדי ואת יריבתו העיקרית אליזבת וורן כליברלית מדי, וטען כי קמפיין 2016 של אביו היה פחות מדי מאורגן מכדי שתהיה אפשרות לקשירת קשר עם רוסיה. רבים בקהל צחקו, ואז טראמפ ג'וניור עשה הפסקה דרמטית לפני שהגיב: "בוא קודם נדאג לגבי 2020".

דונלד טראמפ ג'וניור בנו של הנשיא (צילום: AFP)
מכוון ל-2024? טראמפ ג'וניור בעצרת בחירות(צילום: AFP)

דונלד טראמפ ג'וניור בנו של הנשיא חברתו קימברלי גילפויל (צילום: AFP)
טראמפ ג'וניור וחברתו קים גילפויל, בעבר מגישה ב"פוקס ניוז"(צילום: AFP)

טראמפ הבן נואם לאחרונה פעמים רבות למשך יותר משעה לפני הנאום המרכזי בעצרות, זה של אביו הנשיא. הוא למעשה הפך ל"מטיף הראשי" וגם בתעמולה הוא משלב אלמנטים דתיים. לעתים הוא תוהה בנאומים אם הדמוקרטים יכולים לקרוא לעצמם נוצרים. הקריאה "2024" באולם במרכז הקונגרסים בסן אנטוניו שיקפה את המעמד שאליו הגיע בנו הבכיר של הנשיא, מעמד של כוכב.

 

"הוא העתיד"

מבין ילדיו של טראמפ, לבנו שנושא את שמו הקשר ההדוק ביותר לבוחרים שמרנים, ויש לו תפקיד מרכזי במאמצי אביו להיבחר מחדש, בעיקר במחוזות שנחשבים לרפובליקניים מאוד. "ב-2016 אבא שלי אמר דבר מאוד רציני. הוא אמר 'מה יש לכם להפסיד?'. והוא צדק. אז אמריקה, נתת לו צ'אנס והוא מילא אחר כל ההבטחות. עכשיו, מה יש לכם להפסיד? הרבה מאוד", אמר בנאום.

 

בקמפיין הבחירות הקודם טראמפ הבן נשלח לרוב לעיירות קטנות ולאזורים כפריים, שבהם טראמפ קיווה להביא לקלפי בוחרים ששנים לא הלכו להצביע. הפעם מצפה לו לוח זמנים צפוף בהרבה. "הוא העתיד", אמרה אני דוידסון, בת 65 מאלאמו הייטס. "הוא בדיוק כמו אבא שלו ואני לא יכולה לחכות לבחור בו ביום מן הימים".  

משמאל: ג'ארד קושנר איוונקה טראמפ דונלד טראמפ ג'וניור קימברלי גילפויל (צילום: gettyimages)
מעמד של כוכב. טראמפ ג'וניור(צילום: gettyimages)

טראמפ ג'וניור מעולם לא נמנע מקרב פוליטי, גם אם זה הוביל לתהיות בנוגע למודעות העצמית שלו. הוא אחד המבקרים הגדולים ביותר של האנטר ביידן, ורמז כי ביידן הבן קיבל הזדמנויות במדינות אחרות רק בגלל קשריו המשפחתיים. עסקיו של האנטר ביידן עם חברת גז אוקראינית הפכו אותו למטרה העיקרית של הרפובליקנים, בזמן שהנשיא הסתבך בפרשת אוקראינה-גייט שהביאה לפתיחת הליך ההדחה נגדו.  

 

קרב הבנים

"כשאתה האבא וכל הקריירה של הבן שלך תלויה בזה, הם מחזיקים בך", אמר טראמפ ג'וניור ל"פוקס ניוז" בשבוע האחרון. כמה מבקרים מיהרו להזכיר כי מי שהעניק לטראמפ ג'וניור עבודה מכניסה והעלה אותה לקדמת הבמה בבחירות 2016 הוא אביו. טראמפ האב היה גם שהביא את ג'וניור לשמש לצדו כיועץ או כשופט מיוחד בתוכנית "המתמחה".

 

טראמפ ג'וניור טען כי הביקורת שלו על האנטר ביידן אינה נובעת מכך שיש לו אבא מפורסם, אלא כי לטענתו הוא סוחר בגישה למשרדו של אביו על מנת לקדם את עצמו. עד כה ביידן האב וביידן הבן אינם חשודים בדבר. האנטר ביידן אמר ל-ABC בשבוע האחרון כי "שיקול דעתו לא היה נכון" בקבלת הג'וב האוקראיני. לצד זאת הבהיר כי "טראמפ ג'וניור הוא מישהו שממש לא אכפת לי ממנו".

דונלד טראמפ ילדיו 2016 (צילום: MCT)
ב-2016, לצד האב והאחים אריק איוונקה (צילום: MCT)
 

מתקפותיו של טראמפ הבן על ביידן הבן אירעו ימים ספורים לאחר שטראמפ הבן ניסה להרחיק עצמו מסערה אחרת - אז נחשף כי נכח באירוע בפלורידה שבו הקרינו תומכי טראמפ סרטון פארודי שבו הוצג הנשיא כמחסל אנשי תקשורת ויריבים פוליטיים.

 

טראמפ הבן אמר כי מעולם לא ראה את הסרטון, אבל בנו של הנשיא - שמתגאה ביכולתו להשתמש ברשתות החברתיות כדי לתקוף ליברלים - מיהר להשוות וצייץ בטוויטר שבשלט חוצות של חברת הביגוד "מידטאון מנהטן" נראה הנשיא מותקף. "מכיוון שהיה לכם זמן לכסות באדיקות ובזעם אדיר ממ כל כך טיפשי וחסר טעם שנראה על ידי שמונה אנשים, אני מניח שאתם צריכים להקדיש את אותו הזמן כדי לזעום על שלט החוצות בטיימס סקוור, צבועים שכמותכם. אלא אם כמובן אתם מזיינים את השכל".

 

הפיד שלו בטוויטר כולל תיאוריות קונספירציה רבות ומסרים שמרניים בנוגע להגירה ולפיקוח על כלי נשק. בעבר הפיץ פוסט שהשווה בין פליטים סורים לקערה של סוכריות סקיטלס שכוללים כמה "שיהרגו אותך".

דונלד טראמפ ג'וניור בנו של הנשיא (צילום: AFP)
"המטיף הראשי". טראמפ הבן(צילום: AFP)
   

אף שהוא משמש כסגן נשיא ארגון טראמפ ביחד עם אחיו אריק, המחויבויות הפוליטיות של טראמפ ג'וניור משאירות אותו פעמים רבות הרחק ממשרדו בקומה ה-25 של מגדל טראמפ. הוא חוצה את המדינה כחלק מהקמפיין של אביו, מראה את מערכת היחסים שלו עם חברתו קים גילופויל (לשעבר מגישה בפוקס ניוז) ומגיע לאירועים לגיוס תרומות.

 

איוונקה בוועידות פסגה, ג'וניור במסעות ציד

אף שגדל במנהטן ובפלורידה, לטראמפ ג'וניור קשר עמוק דווקא עם הכפריים הרפובליקנים והוא הפך לאחד הדוברים הבולטים בתמיכה בתיקון השני בחוקה, המגן על זכותו של כל אזרח לשאת נשק. רבים מהמקורבים לנשיא רואים בו את יורש העצר המועדף, וזאת בניגוד לאחותו איוונקה, שנחשבת לקוסמפוליטית בהרבה ביחס אליו. בזמן שאיוונקה, שמשמשת כיועצת בכירה בבית הלבן, לקחה על עצמה קידום נשים ועניינים כלכליים ונוטלת חלק בוועידות פסגה בינלאומיות - האינסטגרם של טראמפ ג'וניור עמוס בתמונות של ציד ודיג.

 

ב-2018 הוא השתתף ביותר מ-70 אירועים של מועמדים רפובליקנים ובשנה הבאה - כשאביו ירוץ לנשיאות - הוא צפוי ליטול חלק במספר עוד יותר גדול. המקורבים לו אמרו כי הוא עשוי לרוץ למשרה ציבורית ביום מן הימים, אבל כנראה לא לפני שחמשת ילדיו יגדלו, כולם מנישואיו לדוגמנית וונסה קיי היידון, ממנה התגרש אשתקד.

משמאל: ג'ארד קושנר איוונקה טראמפ דונלד טראמפ ג'וניור קימברלי גילפויל (צילום: gettyimages)
האחים טראמפ ובני זוגם מאזינים לנאום האב הנשיא(צילום: gettyimages)
 

המעמד המרכזי שלו בקמפיין חריג ביחס לנשיאים קודמים. הילדים של ברק אובמה וביל קלינטון היו צעירים מכדי להשתתף בקמפיין, ואילו ילדיו הבוגרים של ג'ורג' בוש האב - בהם גם הנשיא העתידי - אמנם היו בוושינגטון לעתים, אבל לא הייתה להם נוכחות גדולה כמו זו של טראמפ ג'וניור.  

   

גם חקירת המעורבות הרוסית, שכללה גם את פגישתו ב-2016 עם עורך דין המקושר לקרמלין, לא הובילה אותו להתרחק מאור הזרקורים. אז נבדק אם באותה פגישה הוא ניסה להשיג מידע מכפיש על הילרי קלינטון. לא הוגשו נגדו אישומים כלשהם. "אני מצפה מדון להיות שחקן מרכזי בתנועה השמרנית למשך שנים רבות מאוד", סיכם אנדרו סרוביאן, אסטרטג רפובליקני שמייעץ לטראמפ הבן. האם זה יקרה כבר ב-2024? עוד פחות מחמש שנים נקבל את התשובה.


פורסם לראשונה 20/10/2019 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
דונלד טראמפ ג'וניור
צילום: AFP
מומלצים