שתף קטע נבחר

הרשות הפלסטינית חוסמת 59 אתרי חדשות

רוב האתרים שנחסמו מזוהים עם חמאס, ובארגון האשימו כי מדובר בצעד שנעשה בשיתוף עם ישראל. התביעה טענה כי האתרים שנחסמו היו פלטפורמה לתקיפת סמלים ברשות

בית המשפט ברמאללה הורה לחסום 59 אתרי חדשות פלסטיניים בשטחי הגדה המערבית, על סמך דרישת התובע הכללי. בבסיס התביעה נטען כי המשך הפרסום המתבצע באתרים אלו מהווה הפרעה לביטחון הלאומי הפלסטיני, ומאיים על שלום הציבור.

 

אתר א-ריסאלה מגדיר את חסימת האתרים כטבח ויום שחור לעיתונות ()

אתר א-ריסאלה מגדיר את חסימת האתרים כטבח ויום שחור לעיתונות ()

התביעה טענה כי האתרים מהווים פלטפורמה לתקיפה של סמלים ברשות. בין האתרים שנחסמו בולט ביטאון חמאס "א-ריסאלה", וכן אתרי חדשות פופולאריים מאוד המזוהים עם הארגון, כגון "שיהאב" ו-"ע'זה אל-אן". בנוסף נחסם אתר ערבי-ישראלי בשם ''ערב 48'' שתקף באופן קבוע את הרשות הפלסטינית ואיגף אותה מימין.

 

בחמאס כצפוי תקפו את הצעד ואמרו כי הרשות הפלסטינית טומנת את ראשה בחול בניסיונותיה למנוע את חופש הביטוי ולהחזיר את העיתונות הלאומית אל תקופה אפלה.

 

בארגון טענו כי מדובר בצעד שנעשה בשיתוף עם ישראל. עוד הלינו בחמאס על כך שאתרי חדשות ישראליים לא נחסמו אלא רק אלו הפלסטיניים.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה הרשות הפלסטינית חוסמת אתרים או מפילה אותם. בעבר נעשה הדבר בעיקר נגד אתרים המזוהים עם מוחמד דחלאן, יריבו של אבו מאזן.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתרי חדשות המזוהים עם חמאס נחסמו
מומלצים