שתף קטע נבחר

מלך תאילנד הדיח את זוגתו: "לא נאמנה"

למלך תאילנד ראמה ה-10 יש אישה, המלכה סודהיטה, וגם בת לוויה - סינינאט. האחרונה התנגדה לחתונה ורצתה להיות מלכה בעצמה. היום הודיע ארמון המלוכה שתאריה נשללים ממנה בגלל "חוסר נאמנות והיעדר כבוד"

 

מלך תאילנד שלל את כל תאריה של בת הלוויה שלו מכיוון "שלא הייתה נאמנה לו". כך נמסר בהודעה מפתיעה של ארמון המלוכה בתאילנד, פחות משלושה חודשים אחרי מינויה של "קוי" בת ה-34 לבת הלוויה של המלך ראמה ה-10.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

למלך תאילנד מאהה וצ'ירלונגקון יש אישה וגם בת זוג: בחודש מאי הוא התחתן בפעם הרביעית ונשא לאישה את סודהיטה טידג'אי בת ה-41, שומרת הראש שלו שהפכה למלכה סודהיטה. חודשיים לאחר מכן, ביום הולדתו ה-67, הוא העניק לסינינאט וונגבג'ירפקדי ("קוי") את תואר בת הלוויה האצילה של המלך. זו הייתה הפעם הראשונה שבה למלך תאילנד יש בת לוויה מאז 1932. כמה ימים לאחר מכן פרסם ארמון המלוכה התאילנדי אלבום תמונות של סינינאט, אחות מוסמכת, טייסת וגנרלית בצבא שעבדה גם היא במערך האבטחה של המלך. התאילנדים קיבלו הצצה נדירה לחיים בחצר המלוכה.

  (צילום: AP, Thailand Royal Office)
מלך תאילנד עם "קוי"(צילום: AP, Thailand Royal Office)

  (צילום: AFP, Thailand Royal Office)
(צילום: AFP, Thailand Royal Office)

  (צילום: AFP, Thailand Royal Office)
(צילום: AFP, Thailand Royal Office)

  (צילום: AFP, Thailand Royal Office)
(צילום: AFP, Thailand Royal Office)
 

היום הודיע ארמון המלוכה בבנגקוק שבת הלוויה סינינאט חתרה תחת המלכה סוטהידה וניסתה לשוות לעצמה מעמד זהה. היא התנגדה למינוי של סודהיטה למלכה ורצתה להיות מלכה במקומה. סודהיטה, שהייתה זוגתו של המלך במשך כמה שנים, החזיקה בתואר בת לוויה אצילה עד החתונה בחודש מאי.

 

 "בת הלוויה האצילה לא הייתה אסירת תודה והתנהגה בדרכים שלא הולמות את התואר שלה. היא גם לא הסתפקה בתואר שניתן לה, ועשתה כל שביכולתה כדי להגיע למעמד המלכה. המעשים שלה הראו שהיא לא נותנת כבוד למלך ולא מבינה את המסורת הממלכתית".

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה חתונה (צילום: רויטרס)
המלכה סודטהידה כורעת ברך בפני המלך בחתונה(צילום: רויטרס)
 

מלך תאילנד מאהה וג'ירלונגקורן ו אשתו המלכה סוטהידה בנגקוק (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"המעשים שלה היו לתועלתה האישית", הוסיפו בארמון המלוכה. "היא הפגינה חוסר ציות למלך ולמלכה והתנהגה בצורה לא מכובדת". כתוצאה מחוסר הנאמנות שלה נשלל ממנה התואר "צ'או קון פרה" (בת לוויה אצילה) וכן הדרגות הצבאיות ועיטורי הכבוד שלה.

 

ראמה ה-10 הפך למלך אחרי מות אביו ראמה ה-9, שהלך לעולמו 2016 אחרי 70 שנה על כס המלוכה. כשהיה יורש העצר ראמה ה-10 ניהל אורח חיים נהנתני במיוחד ואמו, שהייתה אז המלכה, אמרה שהבן שלה הוא "קצת דון ז'ואן". החיים האישיים של בני משפחת המלוכה אמנם מסקרנים את התאילנדים, אך הם צריכים להיות זהירים במיוחד: חוקים נוקשים מטילים מאסר של עד 15 שנה למי שיורשע בהעלבת המשפחה המלכותית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, Thailand Royal Office
מלך תאילנד ובת הלוויה "קוי"
צילום: AFP, Thailand Royal Office
מומלצים