שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוב אירוע אלים ליד יצהר: מתנחלים תקפו לוחמי מג"ב

  מתנחלים יידו אבנים לעבר כוחות מג"ב, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים. שלשום תקפו עשרות מתנחלים כלי רכב צבאיים ופצעו לוחם צה"ל באותו האזור

  רצף אירועים אלימים ליד יצהר: מתנחלים יידו הערב (יום ב') אבנים לעבר כוחות מג"ב בגבעה סמוכה ליצהר, ואלה השיבו באמצעים לפיזור הפגנות במטרה להשיב את הסדר. לא היו נפגעים בקרב הכוחות.

   

  על-פי הוראת מזכירות יצהר החלו כמה נערים לעזוב הלילה את הגבעות בניסיון לצנן את הרוחות במקום. האירוע הזה מצטרף לאירוע חמור שהתרחש בלילה שבין שבת לראשון, אז יידו כ-30 מתנחלים אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב שבו נסעו. כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

   

  מתנחלים מיידים אבנים על כוחות מג
  ארכיון

   

  ביקור אלוף פיקוד מרכז ביצהר    (צילום: דובר צה"ל )

  ביקור אלוף פיקוד מרכז ביצהר    (צילום: דובר צה"ל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  צו שטח צבאי סגור נחתם בסוף השבוע על-ידי אלוף פיקוד מרכז נדב פדן על מאחז גבעת קומי אורי (הכיפה הסרוגה). צו זה אמור למנוע מגורמי חוץ (נוער הגבעות) להגיע למקום ואינו תקף למשפחות הגרות במקום. למאחז מגיעים מעת לעת נערי גבעות מכל רחבי הארץ שמוצאים שם את מקומם. חלקם לומדים בבית המדרש הארעי שנבנה במקום. חלקם רועי צאן וחלקם עובדים בשיפוצים במהלך היום. לא מעט מהנערים מוכרים לחטיבה היהודית בשב"כ ונעצרו בעבר כמה פעמים.
   

  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי הודיע בעקבות האירוע האלים שהתרחש בתחילת השבוע כי הוא "מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה"ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור". כוכבי הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין ובשיחה משותפת עם ראש השב"כ נדב ארגמן ועם מ"מ המפכ"ל מוטי כהן החליטו השלושה "לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו".

   

  מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר כי "מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה". שעות לאחר מכן האלוף פדן ביקר במרחב חטיבת שומרון וכן ביצהר עצמה, ביחד עם מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל יניב אלאלוף ומפקד החטיבה המרחבית "שומרון", אל"מ שגיב דהן. המפקדים קיימו הערכת מצב ובמהלך הסיור ביצהר נפגשו עם יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון.

    

  ביצהר היו מי שהתנערו מהנערים וגורמים בהנהגת ההתנחלות אמרו כי יפעלו להוציא מהיישוב את הנערים שהיו מעורבים באירוע. ראש המועצה דגן הגיע ל"הפגנת תמיכה בחיילי צה"ל", אבל באותה הפגנה - לצד אמירות לפיהן "לא נקבל פגיעה בכוחות הביטחון", הזדהו אחרים דווקא עם התוקפים: "אוהבים את נוער הגבעות, זה נוער שמוסר את נפשו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים