שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוא יתלהב ממך במהלך הדייט ואז יעלם

  המתלהבים הם בחורים או בחורות שמדלגים מדייט לדייט, מבטיחים הבטחות מלאות התלהבות ותקווה לצד השני ולבסוף נעלמים כלא היו. כך תזהו את התרמית

  זוג מלקק גלידה (צילום: shutterstock)
  וואו ברור שנצא גם מחר!(צילום: shutterstock)

  אתם יוצאים לפגישה עיוורת. הפגישה מתנהלת באווירה נעימה, השיחה קולחת, הצחוק מהדהד באוויר, ובלי לשים לב, כבר עברו שלוש שעות מתחילת הפגישה, הרבה מעבר למצופה. הוא מחייך אלייך ומספר לך עד כמה כיף לו איתך, ועד כמה מצאת חן בעיניו. הוא מציין שהוא מעוניין לפגוש אותך כבר מחר ומחרתיים ואחרי מחרתיים ושיש לו תכניות גדולות בשביל שניכם, כשאת הפיניש תסגרו בטלפון.

   

  אתם נפרדים לשלום ולא חולפות חמש דקות, והוא כבר מתקשר לנייד שלך או שולח הודעה, וחוזר בהתלהבות על כל הנאום מחדש, ומדגיש במיוחד עד כמה הוא נרגש שמצא את בחירת ליבו. לילה מתחלף ביום ויום מתחלף בלילה, ולא נותר כל זכר מהבחור שרק אתמול התלהב ממך והבטיח להתקשר. את שולחת אליו הודעה ואחר כך מתקשרת אליו בעצמך, אך כל הניסיונות להשיג אותו עולים בתוהו. לצערי הרב, כך מתנהג מתלהב טיפוסי.

   

  המתלהב הוא בחור (או בחורה) עם סף התלהבות נמוך, אך גם עם סף שבירה נמוך, הרודף באופן אובססיבי אחר ריגושים רומנטיים ללא יכולת לשמר אותם. הוא מדלג מדייט לדייט, מבלי להיות ממוקד במערכת יחסים אחת. הוא משתעמם מהר מהצד השני, גם אם הוא נהנה מחברתו במהלך הפגישה ואף מציין זאת במפורש. בדרך כלל, המתלהב נעלם אחרי השיחה או הפגישה הראשונה, אך לעיתים גם בשלב מאוחר יותר.

   

   

  הסיבה להתפוגגות ההתלהבות אינה ברורה לי. יתכן שהדבר נובע מחרדות מסוימות (חרדת נטישה למשל) או הפרעות קשב, אבל אלה רק ספקולציות שלי. אז כיצד נדע לאפיין את המתלהב ולהבדיל אותו מאלו שכן מעוניינים בנו? מיפיתי עבורכם את המאפיינים העיקריים של המתלהב, כדי שיוכלו לסייע לכם בזיהויו כבר בשלב הדייט הראשון.

   

  1. תכנון לטווח ארוך – בחור רגיל, שנהנה מהפגישה ומעוניין להמשיך את הקשר, יציין בסוף הפגישה שמצאנו חן בעיניו ושהפגישה הייתה נחמדה, ואפילו יציע להיפגש שנית. עד כאן הכל טבעי וגם רצוי (מאוד!), כי כך יוצרים המשכיות לקשר. הבחור המתלהב לא יסתפק בכך, ויתחיל לתכנן תכניות לטווח הארוך מעבר לפגישה אחת יחידה (פעם יצאתי עם בחור שכבר בפגישה הראשונה ביקש ממני לשריין תאריך חצי שנה קדימה, כדי להתלוות אליו לאירוע. מיותר לציין שהרבה לפני האירוע הוא כבר התאדה).

   

  2. הכרזה על מציאת המיוחל/ת – בחור רגיל יסתפק בלציין שמצאנו חן בעיניו, ולעיתים אף ישמור זאת לעצמו ולא יציין זאת. לעומת זאת, הבחור המתלהב יכריז בהתלהבות שהוא מצא סוף-סוף את אהבת חייו ושהוא בטוח שנועדתם האחד לשני. אני מתקשה להבין כיצד ניתן להסיק כבר מפגישה אחת שהצד השני מתאים לנו לכל החיים, אם אנחנו מכירים אותו בקושי שעתיים-שלוש? וגם אם יש לנו תחושת בטן שאולי הפעם זה שונה, איך ניתן להכריז על כך לפני שביססנו את תחושתנו?

   

  3. משך שיחה/פגישה ארוכים – בחור מתלהב בדרך כלל מעוניין למתוח את משך הפגישה או השיחה הראשונים מעבר למקובל. הוא כאילו מנסה למצות את הריגוש שבפגישה עד תום, אולי בגלל שעמוק בתוכו הוא מבין שלא תהיה עוד המשכיות.

   

  לעיתים המתלהבים גורמים לנו לייאוש, כי נדמה לנו שמישהו סוף-סוף מעוניין בנו עד כדי כך שאוטוטו הוא מציע לנו נישואים (ולנו רק נותר להחליט אם גם אנחנו מעוניינים בו או לא), ולאחר פרק זמן קצר מתברר לנו שהוא רק השלה אותנו ושוב אנחנו צריכים להתחיל הכל מהתחלה. המעבר מההתרגשות והציפייה הגבוהים לאכזבה הוא מאוד חד, אך אל לנו ליפול ברוחנו. יש להמשיך לצאת לדייטים, ובעזרת המאפיינים שציינתי, לקחת בערבון מוגבל את המתלהבים, ולדעת שהם חלק מהמהמורות הרבות שאנחנו צריכים לעבור בדרך למציאת הזוגיות המיוחלת.

   

  בהצלחה לכולם!

   

  אורלי אופלטקה היא מנחה סדנאות לרווקים ורווקות, וגם להוריהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  יש לי תוכניות גדולות עבורנו
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים