שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קטי ספיצ'קוב: "ברגע שהבנות גילו על הרומן, הן החליטו להתלונן"

  אחרי הפיטורים של מאמן נבחרת הגלישה בשל היחסים האישיים עם סגנית אלופת העולם, גולשת הרוח עולה להתקפה: "כשאנשים מפסידים הם עושים דברים נואשים. המאמן לא יכול לשנות את הרוח". על הזוגיות עם המאמן פייר לוקווה: "לא בחרנו להתאהב, בחרנו לקחת את הסיכון". יתר השייטות דורשות לאפס את הניקוד ולהתחיל מחדש את המאבק על כרטיס לטוקיו

  "בשיחה עם המאמן והגולשת אישרו השניים את הקשר ביניהם. לפיכך, ובהתאם לקוד האתי של איגוד השייט והתקנות, הוחלט על הפסקת עבודתו של המאמן לאחר שלוש שנות עבודה". הסיפור נחשף לראשונה ב-ynet. 

   

  כך, במספר משפטים חדים, נחשפה אתמול לעיני הציבור הפרשה שמסעירה בשבועות האחרונים את השייט הישראלי. מערכת היחסים בין סגנית אלופת העולם בגלישת רוח, קטי ספיצ'קוב (20), לבין מאמן נבחרת הנשים פייר לוקווה (37) הפכה לעננה מעל הפעילות הספורטיבית, ואיגוד השייט, כאמור, החליט לשים לכך סוף כאשר סיים את ההתקשרות עם המאמן לאחר ישיבת הנהלה מיוחדת.

   

  פייר לוקווה וקטי ספיצ'קוב (צילום: איגוד השייט)
  פייר לוקווה וקטי ספיצ'קוב(צילום: איגוד השייט)

   

  כמו כן, הנהלת האיגוד החליטה על הקמת ועדה מיוחדת בראשות מנכ"לית האיגוד סמדר פינטוב, לצד סמנכ"לית הוועד האולימפי והשייטת האולימפית לשעבר ורד בוסקילה, מנכ"ל היחידה לספורט הישגי דני אורן והיועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד איל יפה, במטרה לבחון אם היחסים בין השניים השפיעו לכאורה על הניקוד שצברה הגולשת לעומת שאר גולשות הרוח בנבחרת במרוץ לכרטיס הבודד לאולימפיאדת טוקיו 2020, שספיצ'קוב הבטיחה כמעט בוודאות את הזכייה בו. אותן שייטות והוריהן (שתיים מהאמהות משמשות גם כחברות הנהלה באיגוד והשתתפו בישיבה) דורשות עתה לאפס את התוצאות שנקבעו עד כה ולהתחיל מחדש את צבירת הנקודות בדרך לטוקיו, 275 ימים לפתיחת המשחקים.

   

  "אף ספורטאית לא הופלתה לרעה"

  בראיון שהעניקה אתמול ל"ידיעות אחרונות", לאחר פיטורי לוקווה, ספיצ'קוב פוסלת את האפשרות שיחסיה עם המאמן פגעו בשאר ספורטאיות הנבחרת, ומספרת לראשונה על הזוגיות: "בפברואר האחרון התפתח ביני לבין פייר רומן ששנינו שמחים ממנו. טוב לנו ואנחנו מאוהבים לגמרי. במהלך החודשים האחרונים אף אחת מהספורטאיות לא נפגעה או הופלתה לרעה בשל היחסים בינינו, התוצאות בזמן התחרויות הראו את זה. באליפות אירופה ישראלית אחרת הובילה במשך כמה ימים, וכך גם באליפות העולם. המאמן לא יכול לשנות את הרוח, ואנחנו לבד בים".

   

  ספיצ'קוב מוסיפה: "אנשים צריכים להבין, זו אהבה אמיתית. לא בחרנו להתאהב, ככה החיים מובילים אותנו ויש בזה גם הרבה דברים יפים".

   

  קטי ספיצ'קוב (צילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS)
  קטי ספיצ'קוב: "לא בחרנו להתאהב"(צילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS)

  שער מוסף הספורט של
  שער מוסף הספורט של "ידיעות אחרונות" מהיום

   

   

  ובכל זאת, את מבינה את הביקורות על כך שמדובר בעבירה על התקנון האתי.

  "לא היינו מודעים למצב ולתקנון האתי ועכשיו יש לכך השפעות. אני מבינה את הביקורות, מבינה את החוקים, אבל לא בחרנו להתאהב, בחרנו לקחת את הסיכון. אני ממש לא מצטערת על תחילת הרומן ולאן שהוא הוביל".

   

  ומה את חושבת על הכעס של חברותייך לנבחרת?

  "כנבחרת תמיד עבדנו בשקיפות על הכל, אין סודות בספורט, הכל פתוח. תמיד השיחות היו ביחד, רואים וידיאו ביחד, ראו אותי גולשת ואני ראיתי אותן גולשות. מעולם לא היו תלונות על יחס שונה מהמאמן. אבל ברגע שהבנות גילו על הרומן – מה שאנחנו תיכננו מראש לחשוף אחרי אליפות העולם – הן החליטו להתלונן".

   

  למה הסתרתם את מערכת היחסים?

  "לא חשבנו שהקשר בחיים הפרטיים שלנו משפיע על הנבחרת, והוא באמת לא השפיע, אבל מאוחר יותר הגענו למסקנה ששקיפות חשובה והתכוונו לספר לכולם על הקשר בינינו. אני חושבת שאמון זה דבר מאוד חשוב".

   

  גיליי אמיר, יו"ר איגוד השייט. מצב לא פשוט (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  גיליי אמיר, יו"ר איגוד השייט. מצב לא פשוט(צילום: אורן אהרוני)

   

  ועכשיו הדרישה היא למחוק את הניקוד שצברת, כולל מה שעשית באליפות העולם.

  "כשאנשים מפסידים הם עושים דברים נואשים. הבנות האלו גדלו איתי מאז שאני ילדה קטנה, הן יודעות מי אני ויודעות בדיוק איזו ספורטאית אני. אני מאוד פגועה מכולן. הן יודעות כמה אני עובדת קשה, כמה אני מדויקת ועד כמה אני עושה דברים בשביל המטרה שלי. חבל לי, ויותר מזה כואב לי, שאנשים לא מעריכים את ההישגים שלי, שאני אומרת בראש מורם שהגעתי אליהם בזכות עצמי. כמובן אלך לוועדה, אגיד את הדברים שיש לי כמו הבנות האחרות, ואני מאמינה שאם הוועדה מקצועית ומבינה בספורט היא תקבל את ההחלטה הנכונה".

   

   

  "אעשה הכל כדי להמשיך להתאמן עם פייר"

  כעת, גם אחרי הדחתו של לוקווה מאימון הנבחרת, ספיצ'קוב לא ממהרת לוותר על שיתוף הפעולה המקצועי: "אני חושבת שאני והוא עובדים בצורה טובה ונכונה מאוד", היא אומרת. "אעשה הכל כדי להמשיך להתאמן עם פייר עד לאליפות העולם בפברואר, ואז גם במשחקים האולימפיים בטוקיו, במידה שאזכה בכרטיס".

   

  כרגע הכרטיס בסכנה, אחרי שכבר סימנו אותך כאחת המועמדות להביא מדליה ישראלית מטוקיו.

  "הרבה דברים יכולים להתנהל מסביב, אבל אני לא הולכת לפגוע באימונים שלי בגלל זה. אני הולכת לעשות הכל כדי לזכות בכרטיס בטוקיו ולהצליח שם. האיגוד ינסה למצוא מאמן נבחרת אחר, אבל העבודה שלי עם פייר נכונה ולא שווה לבזבז זמן ולנסות למצוא מישהו אחר, במיוחד כמה חודשים לפני המשחקים האולימפיים. אעשה הכל להמשיך ולעבוד איתו, גם אם זה אומר שאממן את זה בעצמי".

   

  "תחושת החמצה"

  מאיגוד השייט נמסר אתמול: "הנהלת האיגוד התכנסה והחליטה בתיאום עם מאמן נבחרת הנשים בגלשני רוח, פייר לוקווה, על הפסקת ההתקשרות עימו לאלתר ובכפוף לשימוע על פי חוק. ההחלטה התקבלה לאחר שנודע כי המאמן מצוי בקשרים אישיים שהתפתחו עם הגולשת קטי ספיצ'קוב. מהלך זה מתבצע בתחושת החמצה לצד הערכה לפועלו של המאמן עם הנבחרת. הנהלת האיגוד הטילה על הוועדה המקצועית להביא בתוך שבעה ימים הצעה למינוי מאמן חדש לנבחרת".

  יו"ר איגוד השייט גילי אמיר טען: "מיד לאחר שהעניין התגלה קיימנו בירור בתהליך מהיר של בדיקה וקבלת החלטות. איגוד ספורטיבי צריך להראות שקיפות וערכיות ועל כן פעלנו בהתאם. לישראל יש סיכוי מצוין לזכות במדליה אולימפית, ואנו מרכזים כעת את כל המאמצים באיתור מאמן חדש ובקידום הסיכויים לזכייה במדליה בטוקיו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים