שתף קטע נבחר

עקבות, ראיות ו"רצח אופי": זדורוב הגיש בקשה למשפט חוזר

עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי, פנה לבית המשפט העליון עם ראיות חדשות, לדבריו, וביקש לדון מחדש ברצח תאיר ראדה. הפרקליטות צפויה להתנגד למהלך. אשתו של זדורוב אמרה אתמול: "זו מלחמה"

 

 

 

סנגורו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה, הגיש בצהריים (רביעי) בקשה לבית המשפט העליון למשפט חוזר. "יש הרבה ראיות חדשות שמוכיחות באופן חד-משמעי שרומן לא רצח את המנוחה ולא יכול היה לרצוח את המנוחה, ומצביעות על כך שא"ק רצחה אותה", אמר הלוי בבית המשפט.

 

הבוקר אמר הסנגור, ירום הלוי, לאולפן ynet כי הבקשה תכלול מספר ראיות פורנזיות נוספות, שלטענתו יוכיחו את חפותו של זדורוב, כמו גם את אשמתה של א"ק ברצח: "יש 50 ראיות סיוע וחיזוק לגרסה של א"ח שמפלילה את א"ק ברצח. הראיות הן מהשנים 2012, 2017, 2018 ו-2019. מהיום בצהריים אני אצטרך, אני מקווה, לזעוק פחות".


רומן זדורוב (צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות") (צילום: אפי שריר,
רומן זדורוב(צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות")

לדברי הסנגור, בידיו חוות דעת פתולוגית המצביעה על כך שדלת השירותים הייתה סגורה בזמן הרצח, בעוד שזדורוב שחזר את השתלשלות האירועים עם דלת פתוחה. בנוסף טען הסנגור כי במקום נמצאו שלוש עקבות המצביעות על תנועה בין תאי השירותים שאינן עולות בקנה אחד עם טענת המשטרה על גילוי הגופה לאחר חמש שעות. "זה גזר דין מוות לספין האיום והנורא של הפרקליטות", טען הלוי בבית המשפט.

 

"מי שמעורב בסרטי סנאף, שהם סרטי רצח ואונס אמיתיים, צריך להרוג אותו", אמר הסנגור ומחה על "רצח האופי" שביצעו בזדורוב, לטענתו, המשטרה והפרקליטות. "אם הייתי יודע שרומן היה מעורב בסרטים כאלו, לא הייתי מייצג אותו. ברגע ששכנעו את המחוזי והעליון בקביעות האלו הוא הורשע. כשהמחוזי והעליון אומרים שזה רק חיזוקים, זה לא נכון. זה היה בראש שלהם".

 

אולגה זדורוב, רעייתו של רומן זדורוב, אמרה אתמול ל-ynet שעות לפני הגשת הבקשה למשפט חוזר: "זאת מלחמה. אנחנו ממשיכים להילחם על חירותו של בן אדם. החלטנו להגיש בקשה חוזרת למשפט כי זה בוער ואין לנו הרבה אופציות. הבקשה מבוססת על ראיות חדשות שיכולות להשפיע על החלטה של השופטים".

  

 

 


היא הוסיפה: "אני רוצה להאמין שסוף סוף לשופטים לא יהיה להם ספק שזה לא היה רומן. מבחינת הראיות שאנחנו מגישים, אין לי שום ספק שרומן הוא לא הרוצח. אבל פה נכנס לתמונה גורם אחר: לצערי הרב, לאנשי משטרה, לפרקליטות ולשופטים מאוד קשה להודות בטעות.

 

"אנחנו יודעים מי היה הרוצח ויש לנו הוכחות לכך. יש לנו את כל מה שצריך כדי להוכיח שזה הוא. הרשיעו את רומן על דברים תיאורטיים, על הודאה ושחזור שהם מפוברקים. אין שום בסיס ראייתי שקושר אותו לזירה. לצערי יש הרבה אנשים חלשים שמרימים ידיים, דפוקים ומטומטמים, אבל לא רוצחים. בעלי כנראה בן אדם חלש. הוא עשה טעות בהודאה שלו ובשחזור, אבל מבחינה משפטית אין פה ביסוס ראייתי".  

 

תאיר ראדה נרצחה בבית ספרה בקצרין ב-6 בדצמבר 2006, ושבועיים אחר כך הודה זדורוב במעשה ושחזר אותו. אף שלאחר מכן חזר בו מהודאתו, בספטמבר 2014 הוא הורשע ברצח ראדה בבית המשפט המחוזי בנצרת. הוא ערער לעליון, שהורה לדון שוב בעניינו על רקע ראיות חדשות שהוצגו, אולם המחוזי הרשיע אותו בפעם השנייה. זדורוב ערער בפעם השנייה, אולם בדצמבר 2015 דחה אותו גם העליון.

 

מאז הגיש זדורוב בקשה לדון בערעורו בשנית – אך נדחה. לאורך השנים האחרונות שב התיק וחזר לכותרות, הן בעקבות הסדרה "צל של אמת" שהעלתה את האפשרות שאת ראדה רצחה צעירה בשם א"ק, והן בעקבות ממצאי DNA שנמצאו על הגופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, אפי שריר
רומן זדורוב ותאיר ראדה
צילום: גיל יוחנן, אפי שריר
מומלצים