שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מלכת יופי איראנית מבקשת מקלט: "יהרגו אותי"
  בכרה זארה בכרי סיפקה הצהרה פוליטית חריגה בתחרות בינלאומית בשנה שעברה בפיליפינים. בכרי, סטודנטית שלומדת במנילה, מעוכבת בשדה התעופה מאז שאיראן דורשת את הסגרתה באשמת תקיפה: "זה שקר"
  מלכת יופי איראנית שברחה ממולדתה חוששת לחייה וביקשה מהפיליפינים להעניק לה מקלט. איראן דורשת את הסגרתה, על פשע שלטענת הנאשמת היא כלל לא ביצעה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

    

  בכרה זארה בכרי, סטודנטית לרפואת שיניים שלומדת בפיליפינים כבר חמש שנים, ייצגה את איראן בתחרות "מיס אינטרקונטיננטל" בשנה שעברה במנילה. כבר שישה ימים שבכרי בת ה-31 עצורה בשדה התעופה נינוי אקינו במנילה, אחרי פרסום צו מעצר בינלאומי נגדה לבקשת איראן – שמאשימה אותה בתקיפה של אזרח איראני בפיליפינים. בכרי, שנמצאת בשנה האחרונה של הלימודים, נעצרה בשדה התעופה כשחזרה מחופשה בדובאי.

  בכרה זארה (מתוך פייסבוק)
  (מתוך פייסבוק)

  בראיון ל"טלגרף" הבריטי אמרה בכרי שהאשמתה בתקיפה היא "שקר גדול" של איראן, ושהיא מאמינה שהמדינה רודפת אותה בגלל הפעילות הפוליטית שלה ותמיכתה בזכויות נשים. בתחרות בפיליפינים סיפקה בכרי הצהרה פוליטית חריגה – היא צעדה על המסלול עם תמונה של רזה פהלווי, בנו של השאה האחרון של איראן ואחד הסמלים של מתנגדי המשטר. כך לטענתה הפכה לאויבת המדינה.

   

  "השתמשתי בתמונה שלו על הבמה כדי להיות הקול של העם שלי, בגלל שבחדשות ובתקשורת מתעלמים ממנו", אמרה. "אם יגרשו אותי לאיראן הם יהרגו אותי", סיפרה. בינתיים היא מעוכבת בשדה התעופה וממתינה להחלטה בעניינה. "אין עדכון או מידע על הסיבה שבגללה הם משאירים אותי פה כל כך הרבה זמן".

  בכרה זארה (מתוך פייסבוק)
  (מתוך פייסבוק)
   

  מרק פרטה, סגן שר המשפטים בפיליפינים, אמר כי "הסיבה היחידה שהיא מעוכבת בשדה התעופה – אנחנו לא קוראים לזה מעצר – ולא יכולה להיכנס לשטח הפיליפינים, זה רק בגלל ה'התרעה האדומה' (של האינטרפול) נגדה". הוא הוסיף שבפיליפינים לא מודעים לטענות נגד בכרי, אך בגלל צו המעצר הם לא יכולים להכניס אותה לפיליפינים. במשרד המשפטים הפיליפיני שוקלים את בקשת המקלט של האיראנית. בארגון Human Rights Watch אמרו אתמול שהסיוע של הפיליפינים לבכרי קריטי, ושיש לאפשר לה ייעוץ משפטי כדי לקדם את הליך בקשת המקלט.

   

  באתר שהוקם לקראת תחרות היופי אשתקד נכתב שבכרי עזבה את איראן בגלל היחס של המדינה לנשים והאפשרויות המוגבלות שהיא מציעה להן. "החלום שלי הוא שבמדינה שלי יהיה חופש ושוויון", אמרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים