שתף קטע נבחר

"בית לחיים" בשוהם לצעירים עם צרכים מיוחדים

"זה חלומם של הורים הרוצים שילדיהם הבוגרים יחיו לצידם", אומרים במועצה על הבית החדש שיעלה 17 מיליון שקל

בניגוד למקרים שבהם הוסטלים לצעירים עם צרכים מיוחדים נתקלים ביחס עוין משכניהם, בשוהם הסיפור אחר לגמרי: הקהילה כולה נרתמת בימים אלה להקמתו של "בית לחיים", המיועד לצעירים עם צרכים מיוחדים, תושבי שוהם והסביבה.

 

מדי שנה נערך בשוהם פסטיבל "מוזות בשוהם" בחול המועד סוכות. השנה החליטו במועצה המקומית לקיים את ערב הפתיחה במתכונת של ערב התרמה, שהכנסותיו יוקדשו להקמת "בית לחיים".

איתן פטיגרו ואיתן ליליוס רוכשים כרטיסים למופע התרמה של בית לחיים ()
איתן פטיגרו ואיתן ליליוס רוכשים כרטיסים למופע התרמה של "בית לחיים"

לדברי איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם, ערב ההתרמה הוא "מהלך הצהרתי וערכי, שנועד לחבר את קהילת שוהם לפרויקט הזה, ולהפוך אותו לחלום משותף של כולנו".

 

על פי הערכות המועצה, עלות הקמת בית לחיים עומדת על כ-17 מיליון שקל. היא תתוקצב על ידי המועצה, עמותת ההורים, עמותת שק"ל (שגם תנהל את הבית) ומתקציבי תרומות, אשר מגויסים בימים אלה.

 

איתן ליליוס, המשנה לראש מועצת שוהם ומחזיק תיק החינוך המיוחד, מציין שכאב לבת עם צרכים מיוחדים, הוא נרגש. "זהו חלומם של הורים, בני היישוב הרוצים שילדיהם הבוגרים יחיו לצידם, בקהילה מיוחדת המותאמת לצרכיהם. במהלך השנה החולפת ריכזנו מאמצים בתחומי הנגישות השונים, ואנחנו זוכים לתגובות חמות ולתמיכה רבה מהקהילה כולה".

 

ליליוס, מעצב שיער במקצועו, נבחר למליאת מועצת שוהם בבחירות האחרונות מטעם סיעת "שווים", אשר התמקדה בנושא קידום מענים לאנשים עם צרכים מיוחדים. בלי ניסיון מוניציפלי, הוא נבחר עם שני מנדטים מתוך 13 חברי מליאה. "ההצלחה הפתיעה גם אותי", מודה ליליוס, "אבל היא מעידה על הלך הרוח ביישוב ועל החשיבות שמייחסים התושבים לנושא הזה".

הדמיה של בית לחיים (באדיבות סטיו אדריכלים)
הדמיית הפרויקט(באדיבות סטיו אדריכלים)
  

"בית לחיים" מיועד ל-24 צעירים עם צרכים מיוחדים. המתחם, אשר עתיד לקום בשכונת הדרים החדשה בדרום שוהם, כולל 24 חדרי מגורים, עם אפשרות לתוספת של 12 חדרים, חדרי שירות פרטיים ומשותפים, מתחמי פנאי משותפים, חדרי טיפולים ומשרדים. הצביון המיועד - פתיחות לקהילה ושילוב המבנה והצעירים שיגורו בו בסביבה הקרובה.

 

המבנה, שתוכנן על ידי חברת סטיו אדריכלים, יהיה מונגש בהתאם לצורכי הדיירים המיועדים.

 

לתרומות: חשבון שק"ל לפרויקט בית לחיים בבנק לאומי סניף רחביה 912, מספר חשבון 66540/57. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאביטל אסייג, עוזרת ראש מועצת שוהם בטלפון 03-9723010 או במייל avital@shoham.muni.il

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים