שתף קטע נבחר

הרשימה המשותפת: לא נתמוך בגנץ אם בל"ד תישאר בחוץ

ברשימה המשותפת מתחו ביקורת על יו"ר כחול לבן, על כך שפנה לכל החברות ברשימה מלבד בל"ד, ואיימו שבלעדיה "השיחות לא יימשכו". "ניסיון אומלל ליצור פילוג. לא ניתן לאף אחד לחלק אותנו לטובים ורעים"

גורמים ברשימה המשותפת הבהירו הערב (יום ה') כי לא ישבו בממשלה בראשות יו"ר כחול לבן בני גנץ ללא בל"ד. הגורמים מתחו ביקורת על כך שגנץ פנה לכל המפלגות החברות ברשימה המשותפת מלבד בל"ד.

 

הרשימה המשותפת אצל הנשיא ריבלין (צילום: רויטרס)
"לא ניתן לאף אחד לחלק אותנו לטובים ורעים". ראשי הרשימה המשותפת(צילום: רויטרס)

"השיחות לא יימשכו אם גנץ לא ינהל שיחות גם עם בל"ד", ציינו הגורמים. "זה יכול לגרום לבעיות מבחינת התמיכה בממשלה בראשותו של גנץ".

 

ח"כ אחמד טיבי, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ויו"ר תע"ל, אמר כי "הפנייה של גנץ לראשי הרשימה המשותפת היא צעד בכיוון הנכון, אך היא חסרה כי לא הייתה פנייה לצלע הרביעית, בל"ד. המשותפת מורכבת מארבע מפלגות ולא שלוש".

 

 

טיבי הוסיף כי "יש לקיים מפגש של צוות מול צוות כמו שאר המפלגות שכחול לבן קבעה להיפגש איתן. הרשימה המשותפת נחושה להמשיך לפעול כדי להביא הישגים לציבור הערבי, ולהיות חלק מהמאמץ להזזת בנימין נתניהו מהבמה הפוליטית כדי לפתוח דף חדש בארץ".

 

גם ח"כ אימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת ויו"ר חדש, מתח ביקורת על גנץ. "אנחנו נגיע לשיחות כדי לייצג את כלל המפלגות ברשימה כמו שגנץ ייצג את כלל המפלגות ברשימה שלו. לא ניתן לאף אחד לחלק אותנו לטובים ורעים", אמר עודה.

בני גנץ (צילום: AFP)
שוחח עם כולם חוץ מיו"ר בל"ד. גנץ(צילום: AFP)

ח"כ יוסף ג'בארין אמר כי "גנץ התחיל את מגעיו עם הרשימה המשותפת ברגל שמאל. החלטתו להתקשר לראשי שלוש מהמפלגות שמרכיבות את הרשימה ולא לרביעית היא ניסיון אומלל לפלג בין מרכיבי הרשימה ולפגוע באחדותה". לדבריו, "לא נקבל חלוקה לקיצונים ומתונים, שכן כולנו בעמדה אחת וכוחנו באחדותנו. נמנף כוח זה עבור כמה שיותר השפעה".

 

אמש קיבל גנץ מנשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה. לאחר מכן הוא שוחח עם ראשי הסיעות השונות בכנסת וסיים בשיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחריה עם ראשי הרשימה המשותפת. גנץ סיכם להיפגש בהקדם עם עודה, עם טיבי ועם יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס. יו"ר בל"ד, ח"כ מטאנס שחאדה, הוא היחיד שעמו גנץ לא שוחח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים