שתף קטע נבחר

בני נוער מהעוטף העניקו אות ללוחם שהשתקם: "הגיבור שלנו"

הנערים מקיבוץ נירים היו רק בני 8 כשסג"מ אחיה קליין נפצע אנושות בפיצוץ מנהרה לא רחוק מביתם. אתמול העניקו לו את אות המופת השיקומי של משרד הביטחון. קליין המופתע הודה להם: "בחרנו לנצח ולמצוא את הדרך קדימה, גם אני וגם אתם"

  

 

כשאחיה קליין הגיע אתמול למרכז רבין בתל־אביב לקבל את אות המופת השיקומי מטעם אגף השיקום של משרד הביטחון, הוא זכה להפתעה מרגשת: מי שהעניק לו את האות לא היו אנשי המשרד, אלא בני נוער מקיבוץ נירים שבמועצה האזורית אשכול.

מפגש מרגש בין  ילדי עוטף עזה והלוחם אחיה קליין שנפצע בצוק איתן (צילום: שאול גולן)
הטקס המרגש. "בחרנו לנצח ולמצוא את הדרך"(צילום: שאול גולן)

קליין נפצע ב־2013 בפיצוץ מנהרה ברצועת עזה, לא רחוק מבתיהם של ילדי קיבוץ נירים. אתמול הם סגרו מעגל. על הבמה, לעיני מאות אנשים, זכו למחיאות כפיים סוערות ולהתרגשות גדולה.

 

קליין, שלא היה מוכן למפגש המרגש, חיבק את הנערים ולא עזב את ידיהם כל הטקס. את האות העניקו לקליין דביר פיקדו, שני פטר, אלה ברגיל, שיר רוצמן וגיאה אליה. "באנו קודם כל לומר לו תודה. תודה שהוא שומר עלינו", סיפרה שני פטר. "אחיה נפצע תוך כדי פעילות במנהרה שהייתה איום על החיים שלנו. הוא הגיבור שלנו ולא נשכח אותו לעולם. זה כבוד גדול עבורנו להעניק לו את האות". קליין הודה להם בהתרגשות: "בחרנו לנצח ולמצוא את הדרך קדימה. גם אני וגם אתם".

מפגש מרגש בין  ילדי עוטף עזה והלוחם אחיה קליין שנפצע בצוק איתן (צילום: שאול גולן)
הצעירים והצעירות מנירים(צילום: שאול גולן)

קליין, לוחם יחידת סמו"ר של חיל ההנדסה הקרבית, נפצע אנושות מפיצוץ מטען חבלה מאולתר במשימה לנטרול מנהרת טרור בעזה, כשהיה הקרוב ביותר לפיר המנהרה. אף על פי שאיבד את מאור עיניו לא ויתר, ולאחר תקופת השיקום חזר לשירות צבאי כקצין הנדסה ותרם רבות לאיתור פתרונות לאיום המנהרות. כיום הוא ממשיך לתרום במשרד ראש הממשלה.

 

במקביל לשירות הצבאי, השלים קליין לימודי תואר ראשון בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, וסיים את לימודיו לתואר שני בביטחון וטרור. הוא מתנדב בעמותת ארז, המכשירה נכי צה"ל ובני נוער בעלי מוגבלויות לגלישת סקי, ובנוסף הוא מייצג את ישראל בתחרויות חתירה ובמרתונים, ובשנת 2020, ייצג את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בטוקיו.

 

אות "שיקום למופת", שניתן בטקס הוקרה שנתי של משרד הביטחון לנכי צה"ל, הוענק השנה גם לתא"ל (מיל') אברהם עשאהל, שנפצע בעת שירת כנווט קרב במלחמת יום הכיפורים, ולאורי כהן, שנפצע במלחמת ההתשה בהפגזה על המוצב שבו שהה, נפגע קשה ואיבד את מאור עיניו.

 

הטקס נערך במעמד מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם וסגן הרמטכ"ל אייל זמיר. ראש אגף השיקום במשרד הביטחון, חזי משיטה אמר: "שיקומו של נכה, המאפשר את חזרתו לחיים לצד המגבלות והקשיים, הוא ההצלחה אשר מהווה את תמצית השיקום. אורי, אחיה ועשהאל עמדו בצומת קשה ובחרו בשיקום ובעשייה, ובכך למעשה, הם מנצחים בכל יום מחדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
המפגש המרגש
צילום: שאול גולן
מומלצים