שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מה ומי במיאמי
  חברותם האמיצה של מרים ודרור צדוק, עם המפכ"ל היוצא רב ניצב בדימוס, משה קראדי, חתומה בדם. באוקטובר 2000 ביקרו מרים ודרור צדוק,בבסיס משמר הגבול בית חורון, כנציגי "ארגון ידידי צה"ל במיאמי", בניסיון לאתר בסיס שיתאים לבניית מרכז תרבותבתרומה. תת ניצב משה קראדי,שהיה אז מפקד הבסיס, ניסה לשכנע את דרור שיעבירו את התרומה לבסיס בבית חורון."בעוד הם דנים בנושא, החלו הביפרים לרטוטולצפצף. הקצינים שנכחו גילו אי נוחותותוך דקות ספורות שמענו את קול ההליקופטרים חגים מעלינו. בנימוס אופייני, ביקש קראדי, להפסיק את הדיון והתפנה לקחת חלק בפעילות המבצעית, שנערכה בעקבות הלינץ'הנוראי, שהתרחש ברמאללה הסמוכה,שבו נשחטו שני חיילים (הידיים המגואלות של המחבל). לימים הקים סניף מיאמי של ארגון ידידי צה"ל בבסיס בבית חורון, בית כנסת, חדר הנצחה לנופלים, חדר מחשבים ומגרש כדורסל מקורה, בהשקעה של 2 מיליון דולר, לרווחתם של החיילים. מאז כאמור, נוצרה חברות הדוקה בין שתי המשפחות. היכרות זו, הניבה השבוע את המפגש של קראדי עם חברי "פרלמנט הריביירה"ו"פרלמנט בוקה", אותו ארגנו דרור צדוק ואחיו עוזי זוהר. בפתח המפגש, שמח קראדי לפגוש את מנחה הפרלמנט, תת ניצב ניסים לוי, מפקד מחלקת החבלה. אשר התווה קווים לדמותו של מפקדו לשעבר, וציין כי "שוטר זה אופי, חיידק המלווה אותך גם לאחר סיום שירות צבאי ואינו מרפה ממך". משפט זה אומץ על ידי קראדי, שהחרה ואמר "מהמשטרה לא פורשים לעולם". קראדי התגלה כמרצה בעל חוש הומור על גבול הסטנד-אפ קומדי, אשר ברהיטות, בשנינות, בחדות ובנחרצות, הביא סיפורים מזמן שרותוושלבם במסגרת הרצאתו:"קבלת החלטות במצבי משבר או במציאות משתנה". על אף הנושאהרציני, נשמעו לא אחת פרצי צחוק מהקהל ומחיאות כפיים. חלקה האחרון של ההרצאה, דן בנושא פיענוח מקרה הרצח של השופט עדי אזר ז"ל, שהתנהל באופן אינטראקטיבי עם חברי הפרלמנט, שהפכו לחוקרים לשעה קלה. בסיום ההרצאה הוענקה לו תעודת הפרלמנט.

   

  גככג ()
  קראדי מקבל תעודה מחברי הפרלמנט

   

  ארוחת הצהריים השנתית של הנשים הפעילות והפילנתרופיות של "הפדרציה היהודית במיאמי", תתקיים ביום חמישי,ה - 14 בנובמבר, בשעה אחת עשרה, במלון הילטון דאונטאון מיאמי.לראשונה נציגות המחלקה הישראלית בפדרציה, פועלות ומסייעות בהכנות לקראת האירוע.אורחת הכבוד היא ליזה אדלשטיין, השחקנית והיוצרת המוכשרת, שהשתתפה בסדרות טלוויזיה מפורסמות. המרצה תדבר בנושא: כיצד השפיעה היהדות על חייה המקצועיים והאישיים. כל ההכנסות הינה לטובת נשים בקהילות שונות להזמנת מקומות טלפון -786-866-8441

   

  גככג ()
  ליזה אדלשטיין,אורחת נשות הפדרציה במיאמי

   

  צמד הפרומוטרים הישראלי והכריזמטי, דודו אדרי (די. ג'יי) ורועי אלון, הפכו זה מכבר לרכזי חיי תרבות הפנאי של צעירי הבליינים, בקהילה הישראלית. השניים דואגים להביא בחסות חברת "בידור טי.אל.וי." אומנים ישראלים המופיעים במועדון "ספורט אוף קינג", שבמתחם הגולף סטרים. השבוע הם אירחו את הזמר פאר טסי. במסיבה הצוהלת השתתפו כחמש מאות צעירים, ששרו, קפצו, שתו ורקדו עד השעות הקטנות של הלילה. פאר טסי, שהגיע מלווה ברעייתו, היה נרגש במיוחד, בערב בו הוא פתח את סיבוב הופעותיו,לראשונה בארצות הברית.הקהל הצעיר נהנה ממוזיקה של התקליטנים דודו אדרי וסיסו, אשר חיממו את הקהל לקראת הופעתו של הזמר.

   

  גככג ()
  פאר טסי עם רועי אלון לפני ההופעה במיאמי

   

   

  אירוע נוסף שכולו אהבה ונתינה אירגנה מורן אלפסי, תחת הסיסמה: "בנתינה אנו מקבלים", במסגרת פרוייקט "אורחי הכבוד -סעודת חג לניצולי שואה".יוזמה ישראלית שהחלה בשנת 2013 ובמסגרתה חוגגת הקהילה ארוחת חג בארץ ובעולם, לניצולי שואה בערבים יחודיים, בשמחה ובחיבור בין הניצולים למתנדבים, בני נוער ומשפחות מהקהילה. למעלה ממאתיים איש אירחו כחמישים ניצולי שואה בטמפל "בית אל" שם נהנו מארוחה חגיגית, מתוכנית אמנותית עם הזמרת אורית טחן והזמר דרור אשר שרה להם משירי חגי תשרי. במהלך הסעודה חגגו יום הולדת 100 לג'וליוסויום הולדת 90 לג׳וזף, שניהם ניצולי שואה.

   

  גככג ()
  חוגגים עם ניצולי השואה - צילום זיס

   

  בסוף השבוע שחלף, הגיעו מאות לכבד את זיכרו של ג׳ק היינץ - אוונגליסט,הנחשב לשגריר ישראל בקהילה האוונגליסטית בארה״ב. בין מאות הידידים שהיגיעו לטכס, בלטה נוכחותם של עשרות ישראלים חברי "פרלמנט הריביירה", שבאו לכבד את זיכרו של אדם יקר ואהוב, שהיה אורח כבוד בבית בפרלמנט. הטכס היה מכובד ביותר, רבים ממנהיגי הקהילה האוונגליסטית השתתפו בטכס ונשאו דברים בשבחו של ג׳ק היינץ, תוך שימת דגש על מסירותו ואהבתו למדינת ישראל. הגדיל לעשות, הקונכ״ל של ישראל בפלורידה, ליאור חייט, שבדבריו ציין את הקשר של עם ישראל עם הקהילה האוונגליסטית, ועל פועלו של ג׳ק כחסיד מדינת ישראל והעם היהודי. ג'ק פעל ללא ליאות בהבאת 27 משלחות לביקורים בישראל. הקהל קיבל את דבריו בתשואות. עם ישראל איבד ידיד ענק, תהי נשמתו זכורה, וצרורה בצרור החיים. ״היה איש וראו איננו עוד״.

   

   

  גככג ()
  ג'ק- YNET

   

   

  שנתיים ימים לאחר שחברת התעופה"אל על" חידשה את הטיסה הישירה, מתל אביב למיאמי ובעקבות הביקוש הרב, יהיה שינוי. החל מתחילת נובמבר תפעיל החברה ארבע טיסות ישירות שבועיות, בקו תל אביב - מיאמי - תל אביב. הטיסות יופעלו בימים ראשון, שני, רביעי וחמישי.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים