שתף קטע נבחר

הטלפון נלחץ, ג'וליאני הוקלט מלכלך על הביידנים

פעמיים ב-3 שבועות חייג עורך הדין של טראמפ בלי לשים לב לכתב NBC. הוא הוקלט בתא הקולי משוחח עם אנשים סביבו: "ביידן סוחר בתפקידו עוד מימיו בסנאט. הבן שלו הסתובב בעולם ולא קיבל עבודה כי הייתה לו בעיית סמים"

בארצות הברית צוחקים בסוף השבוע על עורך דינו של הנשיא דונלד טראמפ – ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני – אחרי שרשת NBC חשפה כי פעמיים בחודש האחרון נלחץ בטעות הטלפון הסלולרי שלו, ומכל האנשים בעולם הוא חייג דווקא לכתב הרשת, שקיבל כך אפשרות להאזין לשיחותיו הפרטיות, שבהן דיבר סרה בסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן ובנו האנטר ביידן.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ 

רודי ג'וליאני רודולף ג'וליאני עורך דין של נשיא ארה
צריך מאות אלפי דולרים. ג'וליאני(צילום: EPA)

בשני המקרים הגיע ג'וליאני לתא הקולי של הכתב, ריץ' שפירו, ולכן הוקלטה השיחה שניהל עם אדם כלשהו שהיה במחיצתו. השיחה הראשונה הוקלטה ב-28 בספטמבר בשעת אחר הצהריים, כששפירו היה במסיבת יום הולדת של ילד: יום לפני כן ריאיין הכתב את ג'וליאני, ואפשר להניח שלכן כשהטלפון נלחץ בשוגג – הוא חייג דווקא אליו.

 

 

כשמאוחר יותר האזין הכתב לשיחה שהוקלטה במשיבון שלו שמע את ג'וליאני מדבר עם אדם כלשהו על ההתקפות שהוא – עורך הדין – סופג בשל חלקו בפרשת "אוקראינה גייט", וחוזר על הטענות הבלתי-מבוססות שהפיץ גם בראיונות על התנהלותו של סגן הנשיא לשעבר ביידן באוקראינה.

 

בין השאר נשמע ג'וליאני טוען כי ביידן ניסה להתערב לא רק בחקירה נגד חברת הגז האוקראינית שבה עבד בנו, אלא גם בעניינים בסין, בקזחסטן וברוסיה. "ביידן סוחר בתפקיד הציבורי שלו מאז שהוא היה סנאטור", אמר ג'וליאני.

רודי ג'וליאני רודולף ג'וליאני עורך דין של נשיא ארה
יום אחרי הריאיון, הגיעה שיחה. ג'וליאני בעצרת למען טראמפ(צילום: EPA)

על הבן האנטר ביידן נשמע ג'וליאני אומר בשיחה שהוקלטה במשיבון: "כשביידן התמנה לסגן הנשיא, הילד החליט להסתובב בעולם ולהגיד 'תשכרו אותי כי אני הבן של ג'ו ביידן'. ורוב האנשים לא שכרו אותו, כי הייתה לו בעיית סמים".

 

הפעם השנייה שבה חייג ג'וליאני אל הכתב מבלי לשים לב לכך הייתה ב-16 באוקטובר בשעה 23:07. הכתב כבר ישן, ולכן גם הפעם הגיעה השיחה אל התא הקולי. למחרת בבוקר המתינה לכתב הודעה של שלוש דקות שבה נשמע ג'וליאני מדבר עם מישהו אחר, שנמצא איתו באותו החדר.

רקע פרשת אוקראינה גייט (צילום: רויטרס, EPA, AP, MCT)
(צילום: רויטרס, EPA, AP, MCT)

ג'וליאני נשמע דן איתו בעסקות בחו"ל, מספר שהוא זקוק לכסף – כמה מאות אלפי דולרים – ומדבר על "צ'רלס" כלשהו ועל פרשת שחיתות. גם במקרה הזה לא מפליא שג'וליאני חייג דווקא אל הכתב – השניים שוחחו בטלפון קודם לכן באותו הערב.

 

בעקבות פרסום השיחה דיווחו עיתונאים נוספים בטוויטר כי קיבלו בעבר שיחות לא-מכוונות מג'וליאני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
רודי ג'וליאני. מי זה צ'רלס?
צילום: EPA
מומלצים