שתף קטע נבחר

תיעוד: ירי זיקוקים בהתפרעות לילית ליד המסגד

ברקע הניסיונות למגר את הפשיעה בחברה הערבית, פרצה קטטה המונית בין שתי משפחות ביישוב טורעאן בגליל. במהלך העימות האלים נורו זיקוקים, הושלכו אבנים והוצתו ארבעה כלי רכב. 19 מהמעורבים נעצרו

 

קטטה המונית פרצה הלילה (בין שבת לראשון) בין שתי משפחות ליד מסגד ביישוב טורעאן בגליל התחתון. במהלך העימות האלים בוצע ירי באוויר, נורו זיקוקים, הושלכו אבנים והוצתו ארבעה כלי רכב. המשטרה עצרה 19 בני אדם ואיתרה שני כלי נשק מאולתרים מסוג קרלו.

 

הקטטה פרצה ברקע ביקורת שנמתחה על אימאם המשתייך למשפחת דחלה, שלא התייחס באחת מתפילות יום שישי במסגד למקרה שבו בן משפחת עדוי נורה לפני כמה חודשים.

 

מהאימאם נדרש להימנע מהגעה למסגד ולפני חודשיים הוא אף בא לבית התפילה המוסלמי בליווי משטרתי. המתיחות בין שתי המשפחות לא נרגעה עד שבסופו של דבר האימאם פוטר מתפקידו.

 זירת הקטטה בכפר טורעאן ()
תוצאות ההתפרעות בטורעאן, הלילה

 זירת הקטטה בכפר טורעאן ()

 זירת הקטטה בכפר טורעאן ()

 זירת הקטטה בכפר טורעאן ()

 זירת הקטטה בכפר טורעאן ()

כוח משטרה גדול ממרחב עמקים הוזנק לזירת הקטטה הלילה ביישוב, ובמהלך הפעילות במקום נעצרו החשודים במעורבות בהתפרעות האלימה.

 

במשטרה ציינו כי "כוחות נשארו ביישוב ומבצעים סיורים רצופים על מנת למנוע את המשך הסלמת הסכסוך אשר עלול להוביל לפגיעות בנפש, וצפויים מעצרים נוספים של המעורבים בקטטה שנמצאים בבריחה".

 

עוד נמסר כי "המשטרה פעלה בטורעאן במהלך החודש האחרון, תוך שילוב ההנהגה המקומית במציאת פתרון לסכסוך במטרה למנוע הסלמה של הסכסוך בפרט לאור העובדה כי באירועים האלימים מעורבות משפחות נורמטיביות, אשר חלק מראשיהן משמשים בתפקידים ציבוריים.

 

"משטרת ישראל רואה בחומרה רבה אירועי אלימות בכלל, בדגש על אירועים שבהם מעורבים אישים המשמשים בתפקידים ציבוריים, והשוטרים יפעלו בכל האמצעים והמישורים על מנת לאתר את אותם עבריינים אלימים ולמצות עמם את הדין. בד בבד, משטרת ישראל קוראת לתושבים ולהנהגה המקומית לגלות אחריות, ולפעול באופן מיידי להרגעת הרוחות במטרה להשיב את השקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים