שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "יס מן": כמו "מחוברים", בתוספת חנוך דאום

  חמישה מפורסמים (קותי סבג, נועה ירון דיין ויובל דיין, מור חן ואלברט אסקולה) צריכים להגיד "כן" לכל דבר שחנוך דאום מציע להם, בניסיון לשנות את הקיבעון ההתנהגותי שלהם. התוצאה: מוכרת להפליא אבל מרגישה אותנטית ולפרקים אפילו נוגעת ללב

  כל הדרכים מובילות לרומא, כל הנחלים הולכים לים ומהלך הקריירה של כל טאלנט טלוויזיה שמכבד את עצמו מצעיד אותו אל הרגע הבלתי נמנע, זה שבו הוא מוצא את עצמו בנישה המחייבת, הלא היא הסלב המטפל. זה קרה לרבים וטובים ועכשיו זה קורה גם לחנוך דאום בסדרה החדשה שהוא מגיש, "יס מן", שעלתה הערב (ב', 20:45) ב-yes דרמה.

   

  בניגוד לסדרות קודמות של חנוך דאום, שמתבססות בעיקר על האישיות ה... ובכן, אקזוטית שלו, "יס מן" לא שמה את דאום בפרונט. ב"המתנחל", למשל, דאום שיכלל את היכולת המופלאה שלו לאתר אבסורדים, לנסח אותם בצורה שתטיח בוץ בפניהם של המרואיינים שלו וכל זה בלי שהם ירגישו לרגע מושפלים, כביכול כדי לתקן להם את החיים. כאן דאום מגיע עם כוונה אמיתית להעביר את הסלבס שמשתתפים בתוכנית - קותי סבג, נועה ירון דיין ויובל דיין, מור חן, ואלברט אסקולה (בן הזוג של אסי עזר) - את המסלול המהיר לשינוי בחיים, להלן מהפך, אחד מאבות המזון של הריאליטי. מפרודיה על הז'אנר דאום הפך לפרזנטור של הז'אנר עצמו.

   

  מתוך
  מתוך "יס מן"(צילום: ורד אדיר, באדיבות yes)

  העיקרון של "יס מן" מבוססת על רעיון מוכר מתחום הטיפול ההתנהגותי - הסלבס מתבקשים לומר "כן" למשך תקופת הצילומים לכל רעיון שדאום יציע להם, כדי לשלוף אותם מקיבעון מסוים ולהתחיל להניע את המנואלה התקועה שנקראת החיים שלהם. אז דאום מבקר אותם מדי פעם, מאבחן אותם אבחונים זריזים ומגיש להם תפריט פעולות אפשריות לו הם לא יוכלו לסרב. לא כי מדובר בהצעה מפתה כל כך, אלא פשוט כי סעיף כזה הוכנס לחוזה שהם חתומים עליו.

   

  עוד ביקורות טלוויזיה:

   

  התוצאה, אגב, תיראה לכם מאוד מוכרת ולא במקרה. "יס מן" היא למעשה "מחוברים" לכל דבר ועניין. היא הגיעה מאותו בית הפקה (קודה), עם אותם עורכים (עמי טיר), היא מתנהלת באותם מישורים (ביקורים משפחתיים, עימותים עם העבר, הגיבורים שופכים את ליבם למצלמה האישית שלהם באוטו או בבית), וההבדל היחיד הוא שהיא משודרת ב-yes ולא ב-HOT, ושמדי פעם חנוך דאום צץ לשיחת נפש זריזה עם אחד מהם.

   

  משפחת דיין לפני הפרידה (צילום: איה אפרים, יח
  נועה ירון ויובל דיין. חשפו את הגירושים בזכות התוכנית(צילום: איה אפרים, יח"צ)

  מתוך
  תגידו לו "כן". חנוך דאום(צילום: ורד אדיר, באדיבות yes)

   

  לזכות הסדרה יאמר שהיא גרסה לא רעה בכלל של תוכנית האם. נכון, יש סיפורים שמחזיקים פחות (מור חן) ויש כאלה שפה ושם נשענים על סקרנות צהבהבה ופחות על עניין בסיפור האנושי, אבל עריכה מצויינת, מאמץ ראוי להסוות את הרגעים הלא טבעיים ואת נוכחות המצלמות, שיתוף בלבטים (האמיתיים? זה נראה אמיתי וזה מה שחשוב) של המשתתפים לקחת על עצמם את המשימה וגם רגעים לא צפויים בשבריריותם (הביקור של קותי בבית ילדותו בבית שמש היה קורע לב), הופכים את "יס מן" לסדרה שאפשר לצרוך ממנה כמה פרקים ברצף מבלי לשבוע. או בקיצור, אם אתם בקריז ל"מחוברים" וגם אם לא, אמרו "כן" למתקן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ורד אדיר, באדיבות yes
  "יס מן"
  צילום: ורד אדיר, באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים