שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרצדס GLS בישראל - החל מ-811 אלף שקל

  היצרנית הגרמנית מתחילה לשווק את רכב הפנאי הגדול עם מנועי דיזל חדשים, רשימת אבזור עשירה, מקום לשבעה מבוגרים ומערכות בטיחות מתקדמות

  מרצדס מתחילה לשווק בישראל GLS חדש, דור שלישי לרכב הפנאי הגדול של היצרנית שכונה בעבר GL. תג המחיר מתחיל ב-811 אלף שקל, כ-80 אלף שקלים פחות מהמתחרה הישיר - ב.מ.וו X7.

   

   

  כבסיס משמשת פלטפורמת ה-GLE העדכני אך בהשוואה ל-GLS היוצא הוא גדל בכל ממד - ארוך ב-7.5 ס"מ (520.5 ס"מ), רחב ב-2 ס"מ (195.5 ס"מ) ולבסיס הגלגלים נוספו 6 ס"מ (313.5 ס"מ). בכך הוא אמור להציע מרחב מחיה טוב עוד יותר לנוסעיו מבעבר. בהתאם, מרצדס מציינת כי שורת המושבים השלישית תהיה נוחה מספיק גם למבוגרים שמתנשאים ל-1.94 מטר. תא המטען מכיל 355 ליטר כשכל המושבים בשימוש (20+ ליטר) ועד 2,400 ליטר כששתי שורות המושבים האחוריות מקופלות (100+ ליטר).

   

  מרצדס GLS ()
  היבואנית תשווק את הדגם בתחילה רק עם מנועי טורבו-דיזל בעלי שישה צילינדרים בטור בנפח 3.0 ליטר (286 כ"ס, +28 כ"ס) ב-GLS350d או 330 כ"ס ב-GLS400d. שני המנועים משודכים לתיבת תשעה הילוכים אוטומטית והנעה-כפולה קבועה עם אפשרות לחלוקת כוח משתנה לפנים-אחור.

   

  הביצועים: זינוק ל-100 קמ"ש ב-7 שניות ו-227 קמ"ש מרביים לגרסת הבסיס, 0.8 שניות פחות ו-5 קמ"ש יותר מ-GLE350d היוצא. הדיזל המחוזק יסיים את המיאוץ הקלאסי ב-6.3 שניות בדך ל-238 קמ"ש. בעתיד יוצע גם ה-GLS580 עם מנוע V8 טווין-טורבו בנזין בנפח 4.0 ליטר המפיק 489 כ"ס.


  מרצדס GLS ()
  רשימת האבזור כוללת לוח מחוונים דיגיטאלי ומסך מגע בגודל "12.3. יש ריפודי עור וכיוון חשמלי לכל המושבים (כיוון לקדמיים ולשורה שניה, קיפול לשורה שלישית) ולהגה, חימום, קירור ועיסוי למושבים הקדמיים, בקרת אקלים מפוצלת לארבעה אזורים עם פתחים לשורה השלישית (ובישום אוויר) ומצלמות היקפיות.

   

  יש תצוגת נתונים עלית (לדברי היצרנית, הגדולה בקטגוריה) מערכת שמע מבית בורמייסטר עם 13 רמקולים, סגירת דלתות רכב בוואקום, דלת תא מטען חשמלי, חלון שמש פנוראמי, מיתלי אוויר המאפשרים מרווח גחון משתנה וחישוקי "21. ה-GLE400d (ב-850 אלף שקל) כולל בנוסף גם מושבי קפטן בשורה השנייה ווילונות הצללה חשמליים.


  מרצדס GLS ()

  אבזור הבטיחות כולל בכל הגרסאות את המערכות המתקדמות ביותר של היצרנית, לרבות אפשרות לנהיגה חצי אוטונומית עם שמירה על נתיב (תיקון למעבר נתיב כשהשטח לא פנוי ומעבר נתיב באמצעות הפעלת האיתות), בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית גם לתנועה חוצה (ביציאה מחניה) ובנסיעה לאחור, התראת שטחים מתים כולל על פתיחת דלת כשהשטח לא פנוי ותאורת מטריקס לד (לטווח של עד 650 מטר) אדפטיבית.

   

  מרצדס GLS ()
  כמו ב-GLE, גם כאן מוצעת כאופציה מערכת המיתלים המתקדמת של מרצדס המכונה E-Active Body Control הכוללת סריקת הדרך באמצעות שתי מצלמות והכנה של המיתלים לספיגת השיבושים, אפשרות לשליטה עצמאית על המתלה בכל פינת מרכב בנפרד, או התאמה קבועה מראש למצבים שונים (גרירה, נסיעה בשטח סלעי או חולי).

   

  בכביש מפותל הם "מתכווצים" בצדו הפנימי של העיקול ו"נמתחים" בחלקו החיצוני במטרה להקטין את זוויות הגלגול. עוד בתפריט: אופצית "חבילת שטח" המאפשרת הגבהת מרכב גדולה יותר (+9 ס"מ ביחס למצב הרגיל) והילוך כוח אמיתי עם נעילת דיפרנציאל מרכזי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים