שתף קטע נבחר

נפתח מהיר לעיר בהרצליה - 400 מטרים עם 800 אוטובוסים ביום

פרויקט מהיר לעיר מתחיל לפעול בהרצליה. מבטיח לאפשר קיצור זמני נסיעה ומעבר מהיר יותר בין מערב העיר לחלקה המזרחי

400 מטרים לעתיד: במקביל לתרעומת הקשה שמעורר פרויקט נתיב פלוס שהחל לפעול בשבועות האחרונים בכביש החוף ונתיבי איילון, חנך הבוקר (ב׳) שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, נתיב ראשון באורך 400 מטרים של פרויקט ״מהיר לעיר״ בהרצליה. המקטע שמתחיל בשדרות שבעת הכוכבים ומגיע לתחנת הרכבת של העיר יאפשר, כך הערכות, לקצר את זמני הנסיעה של אוטובוסים המגיעים לתחנת הרכבת מכיוון הרצליה פיתוח, אשר יוכלו לוותר על מעבר דרך רחוב בן ציון מיכאלי. מקטע זה הוא ראשון שנסלל מחוץ לגוש דן במסגרת פרויקט מהיר לעיר, בו חברות 19 רשויות מקומיות.

 

מהיר לעיר ()

בעקבות פתיחת הנתיב יחולו שינויים במסלול ובתחנות העצירה של קווי האוטובוס המגיעים לתחנת הרכבת בהרצליה. הקווים הנוסעים לכיוון הרצליה פיתוח ומערב העיר ייסעו דרך הנתיב החדש ויעצרו בתחנה חדשה בסמוך לתחנת הרכבת. קווי האוטובוס הנוסעים לכיוון מרכז הרצליה וערי השרון יעצרו בתחנת האוטובוס שמול תחנת הרכבת (צפונית לתחנה ובסמוך לכיכר).

 

סמוטריץ אמר כי מדובר ב"נדבך מרכזי במדיניות העדפת התחבורה הציבורית אשר יאפשר להגיע באופן אמין, מהיר ובלי פקקים ממקום למקום. רשויות מקומיות שישתפו פעולה עם משרד התחבורה יסייעו לתושביהן ליהנות מהר יותר מהאפשרויות שתציע התחבורה הציבורית, יפחיתו את הפקקים בתחומן וישפרו את איכות החיים של תושביהן".

 

השר התייחס בעקיפין לביקורת על פרויקט נתיב פלוס כשאמר כי ״לכל פרויקט כזה יש חבלי לידה. בד יוק כמו אלו שאנו חווים כעת בנתניה, אבל הפרויקט פועל נהדר בכל המקומות האחרים. מי שירצה לנסוע ברכב הפרטי, ייקח לו יותר זמן. אנחנו עוברים תהליך יחד עם העולם של ניידות כשירות. נפתח את השוק הזה ונוסיף כלים בכדי להשאיר את הרכב בבית.

 

איתמר בן מאיר, מנכ"ל חברת נתיבי איילון, אמר כי "פתיחת המקטע הינה בשורה של ממש עבור העובדים באזור התעשיה במערב העיר ותאפשר לתושבי הרצליה והשרון ליהנות מחיבור מהיר לאזורי התעסוקה, המסחר והבילוי. הוא ישרת 800 אוטובוסים ביום ויחבר בין מזרח העיר למערבה. בעתיד הקרוב ייפתחו מקטעים נוספים והציבור יוכל בהדרגה לוותר על הרכב הפרטי ולבחור בתחבורה ציבורית יעילה, מהירה וזמינה. פרויקט מהיר לעיר היא אלטרנטיבה ראויה ועד סוף השנה הנוכחית יחל ביצוע פיזי אמיתי ב-13 רשויות.

 

"תחבורה ציבורית יעילה תעודד אנשים להשאיר את הרכב בבית״, קבע משה פדלון, ראש העיר הרצליה. ״אנחנו בפתחו של עידן חדש ואנחנו העיר הראשונה בשרון שמקדמת נתיב תחבורה ציבורי. אני מקווה שיתר הרשויות ילכו אחרינו״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי ריכטר, TPS
בצלאל סמוטריץ'
קובי ריכטר, TPS
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים