שתף קטע נבחר

נתניהו: איראן הציבה בתימן טילים מדויקים שמסוגלים לפגוע בישראל

בפגישה עם שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין בירושלים, הזהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי איראן מפתחת טילים המסוגלים לפגוע בדיוק של 10-5 מטרים מהמטרה, שאותם תציב בעתיד גם בעיראק ובסוריה. בנוסף היא תפעל להפוך את 130 אלף הרקטות בלבנון למדויקות

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התריע בצהריים (יום ב') כי איראן הציבה בתימן טילים מדויקים שמסוגלים לפגוע בישראל. בפגישה עם שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין בלשכת ראש הממשלה בירושלים, אמר נתניהו: "איראן שואפת כעת להשיג נשק מדויק שיוכל לפגוע בכל מטרה במזרח התיכון בדיוק של 10-5 מטרים. הם שואפים לפתח את זה וכבר התחילו להכניס אותם לתימן במטרה לפגוע בישראל גם משם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישה עם שר האוצר של ארה
נתניהו ומנוצ'ין, היום(צילום: עמית שאבי)

נתניהו אמר כי איראן מפתחת את הטילים הללו שאותם היא שואפת להציב בעיראק ובסוריה, "ולהפוך גם את הארסנל בלבנון של 130 אלף רקטות סטטיסטיות לחימוש מונחה מדויק".

 

פרשננו לענייני צבא וביטחון רון בן ישי מציין כי איום הטילים האיראניים אינו חדש, ומבחינת טווח הפגיעה - גם שיגור מתוך איראן עצמה יכול להגיע לישראל. אולם הפריסה הנרחבת האפשרית במזרח התיכון, כעת גם בתימן, מחייבת את ישראל לפרוס באופן נרחב יותר מערכות לגילוי ויירוט טילים, גם מכיוון דרום. 

 

 

במליאת חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בירושלים, שב וחזר נתניהו על דבריו: "איראן הופכת את סוריה, לבנון ועיראק לבסיסים לתקיפת ישראל. כדי להתמודד עם האיום הזה אנחנו צריכים להתאחד. זה לא ספין, זו לא שורה. זה דבר אמיתי שמתחרד. אנחנו חייבים להיות חזקים. וכדי להיות חזקים אנחנו צריכים להיות מאוחדים".

 

בהמשך דבריו בפגישה עם מנוצ'ין, אמר לו נתניהו כי היחסים בין המדינות והברית ביניהן "מעולם לא היו חזקים יותר". הוא בירך את הנשיא טראמפ על הפעולה המוצלחת לחיסול מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדדי. "טוב שהרוצח הזה קיבל את מה שמגיע לו. אנו נמצאים עדיין בעיצומו של מאבק נגד הטרור, נגד הסונים הקיצוניים בהובלת דאעש, אך גם נגד השיעים הקיצוניים בהובלת איראן ששולחת זרועותיה לכל מקום במזרח התיכון". 

טיל בליסטי Fateh-110 ()
"איראן הכניסה טילים מדויקים לתימן". טיל פאתח 110 איראני

עוד אמר נתניהו: "אנו רואים את איראן כאיום הגדול ביותר לשלום, ליציבות, ולביטחון שלנו ושל רבים אחרים. הם ירו לתוך סעודיה, הם הפריעו לנתיבים ימיים בינלאומיים, הם תקפו והרגו אמריקנים ב-10 השנים האחרונות באפגניסטן ובמקומות אחרים. איראן היא האיום הגדול ביותר ליציבות ולשלום במזרח התיכון. אין זה אומר שאין איומים אחרים. גם הם קיימים. המזרח התיכון שופע בכל מיני דברים ביניהם מדינות וקבוצות שמייצאות טרוריסטים".

 

נתניהו הדגיש כי "למרות ההצלחה האדירה אתמול והפעולה נגד מנהיג דאעש, עדיין מוטל עלינו מאמץ כביר במאבק נגד כוחות טרור אחרים ונגד מדינת הטרור – איראן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו עפ ג'ארד קושנר (צילום: Matty Stern/U.S. Embassy Jerusalem)
נתניהו בפגישתו עם יועצו הבכיר של טראמפ, ג'ארד קושנר(צילום: Matty Stern/U.S. Embassy Jerusalem)

ג'ארד קושנר (צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

הוא ציין עוד כי ישראל נהנית מתמיכה אדירה של ארצות הברית במסגרת המאמצים להיאבק באיראן בשני ערוצים. "הערוץ הראשון הוא בסיוע הצבאי שארה"ב נותנת לנו בנדיבותה, והשני, במאמצים שאתה והנשיא טראמפ מובילים כל הזמן בהגברת הסנקציות על איראן. לאחרונה הוספתם את הסנקציה נגד הלבנת כספים שנוגעת בבנקים. זהו כלי חזק מאוד בנוסף לאחרים שהטלתם. אני קורא לכם להטיל סנקציות נוספות", אמר נתניהו.

 

"אנו רואים בבירור שיכולותיה של איראן להשתמש בתוקפנותה, לפתח את כלי המוות שלה, להפיץ את התנהגותה הזדונית - יכולות אלו מצטמצמות ככל שתחזקו את הסנקציות ותקשו עליהם נגישות למזומנים. אנו רואים את זה בכל רחבי המזרח התיכון".

 

מוקדם יותר נפגש נתניהו בלשכתו עם ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בפגישה השתתפו גם השליח האמריקני לענייני איראן בראיין הוק, שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן, סגן עוזר נשיא ארה"ב אבי ברקוביץ, ראש המל"ל מאיר בן שבת ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. בהמשך ביקר קושנר עם סגנו אבי ברקוביץ ועם שגריר ארה"ב דייוויד פרידמן בכותל המערבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
נתניהו ומנוצ'ין
צילום: עמית שאבי
מומלצים