שתף קטע נבחר

"iOS 13 הורגת לי את האייפון!"

גל תלונות של משתמשי אייפון מציף את הרשת, בטענה שעדכון מערכת ההפעלה iOS13.1.3 גורם להתרוקנות מהירה של הסוללה. באפל טרם הגיבו

"מערכת ההפעלה החדשה של האייפון, iOS 13 , הורגת לי את האייפון!" - כך מתלונן משתמש אייפון בפוסט בטוויטר. והוא אינו היחיד. גל של תלונות משתמשי אייפון מציף את הרשת, והתלונה העיקרית היא התרוקנות מהירה של הסוללה מאז עדכון מערכת ההפעלה לגרסה iOS 13.1.3.

 

אייפון 11 פרו מקס (צילום: דניס ויטצ'בסקי)
אייפון 11 פרו מקס. הסוללה מתרוקנת(צילום: דניס ויטצ'בסקי)

 

אפל, שזכתה לשבחים רבים על חיי הסוללה הארוכים של האייפון 11 החדש, נאלצת מאז העדכון להתמודד עם תלונות של משתמשי הדגמים הישנים יותר של האייפון, אבל גם של משתמשי אייפון 11 על דגמיו השונים. כמו כן, נשמעות טענות על התחממות חריגה של האייפון בזמן הטעינה ועל היעדר טעינה בכלל. חברת אפל טרם התייחסה לתלונות.

 

משתמש מתוסכל כתב בטוויטר: "עדכון iOS 13.1.3 הורג את האייפון 7 שלי. יש ירידה של 70 אחוזים בטעינה בתוך שעתיים והטלפון גם מתחמם בזמן הטעינה. משהו השתנה בין עדכון iOS 13.1.2 לבין העדכון הנוכחי".

 

אפל IOS13 קרייג פדריגי (צילום: דוברות אפל)
קרייג פדריגי, סמנכ"ל אפל, מציג את iOS13 (צילום: דוברות אפל)

 

והוא לא היחיד: "תודה אפל, היה לי טלפון נהדר שהחזיק מעמד כל היום אבל מאז העדכון האחרון יש לי טלפון שמתחמם מאוד, ומרוקן את הסוללה בתוך שלוש שעות. הוא כבר לא נטען כמו שצריך. אבל לפחות יש לי ממוג'יז, מגניב".

 

"עדכון 13.1.3 הפך את האייפון שלי לטלפון נייח, עם ירידה מ-100 אחוז ל-20 אחוז בתוך שעתיים ןזאת אם אני לא משתמש בו. אם אני עושה דברים, הוא מתרוקן בתוך שעה".

 

 

"אחרי עדכון 13.1 הסוללה שלי החזיקה 18 שעות ולמעשה מעולם לא ירדה מתחת ל-30 אחוז. מאז העדכון ל-13.1.3 אני מאבד 30 אחוז בשלוש שעות. אותן אפליקציות, אותו שימוש, אותה התנהגות".

 

"יש לי אייפון X ומעולם לא היתה לי בעיית סוללה עד לעדכון 13.3.1. מה שמוזר שאני לא נודע בטלפון ארבע שעות ואז כשאני רוצה לענות לשיחה, הוא לא נדלק בגלל שהסוללה כה נמוכה. זה מעולם לא קרה לי".

 

"הסוללה מתרוקנת בקצב המהיר ב-30-40 אחוזים לעומת מה שהיה לפני כן. גובה הטעינה ירד בכמה קווים בתוך 30 דקות מרגע שעזבתי את שולחן העבודה במצב טעינה מלאה, ומבלי שביצעתי כל פעולה".

 

"גם לי יש אותה בעיה מאז העדכון, הסוללה של האייפון 7 שלי מתרוקנת בתוך דקות, לפעמים יורדת מתחת ל-10 אחוזים ואז עושה איתחול".

 

 

בטוויטר הצטברו טענות רבות שבהן תוייגה כתובת שירות אפל @AppleSupport שבהן תלונות על התרוקנות הסוללה. באתר reddit הצטברו 140 תגובות על פוסט אחד בעניין התרוקנות הסוללה. בקהילת התמיכה של אפל הועלתה טענה דומה, שגררה יותר מ-300 לחיצות על "גם אני שואל את השאלה הזו".

 

היוטיובר הפופולרי iDeviceHelp מציין במדריך שלו לעדכון 13.3.1: "הבעיה הגדולה ביותר בתוכנה הזו היא הסוללה, לצערנו. היא התגלתה כנוראה בשתי בדיקות נפרדות". יותר מ-100 תגובות לפוסט שלו אישרו את בעיית הסוללה.

 

גירסת iOS 13 הביאה איתה תכונות חדשות רבות כמו זיהוי פנים Face ID מהיר, הורדת אפליקציות מהירה, מצב כהה, עיצוב חדש, פרטיות משופרת, מצלמה משופרת ועוד. אולם בד בבד התגלו בעיות ואפל נאלצה לשחרר בתוך זמן קצר גירסת עדכון 13.1. גם עדכון זה לא הספיק ואין ספק שכיום החברה בבעיה אחרי ארבעה עדכונים רצופים ל- iOS 13 וחמישי עם תיקונים משמעותיים בדרך.

 

אפל עדיין לא מצליחה לתת תשובה למשתמשים. אחד הפתרונות שמציעים משתמשים הוא לעבור למצב כהה, שמפחית את צריכת הסוללה ב-30%. המומחים ממליצים: אם אתם עדיין משתמשים ב-iOS 12 – התרחקו מכפתור העדכון. אם עדכנתם, התאזרו בסבלנות, וקוו לטוב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניס ויטצ'בסקי
אייפון 11 פרו מקס
צילום: דניס ויטצ'בסקי
מומלצים