שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: אישה תכהן כקצינת מודיעין של פיקוד
  עוד פריצת דרך: הרמטכ"ל אישר את מינויה של אל"מ נ' לתפקיד קצינת המודיעין של פיקוד המרכז. אל"מ נ' תהיה האישה הראשונה בתפקיד זה. בשנים האחרונות הובילה את החקר המודיעיני בצה"ל על דאעש
  הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, אישר היום (ב') את מינויה של אלוף-משנה נ' לתפקיד קצינת המודיעין של פיקוד המרכז. אל"מ נ' תהיה האישה הראשונה בצה"ל שתכהן בתפקיד בכיר זה. מדובר בתפקיד מטה, אך רגישותו והיותו תפקיד מפתח לצד אלוף הפיקוד, הפך את הקידום של נ' לפורץ דרך עבור קצינות בצבא בכלל ובמערך המודיעין בפרט. בשנה האחרונה מונו לראשונה גם מפקדות לטייסות.

  ביקור בחמ
  קידום פורץ דרך. ארכיון(צילום: דובר צה"ל)

  אל"מ נ' התגייסה לצבא לפני כ-20 שנה כחוקרת באגף המודיעין ואחרי קורס הקצינים מילאה תפקידי מפתח בליבת אגף המודיעין. בשנים האחרונות כיהנה כראש ענף ג'יהאד עולמי בחטיבת המחקר והובילה את החקר המודיעיני בצה"ל על דאעש.

   

  עוד קודם לכן מילאה נ' תפקידי שטח בפיקוד הצפון וכן ביחידות המרכזיות של אמ"ן: 8200 ו-9900. היא נשואה לקצין המשרת גם הוא באגף המודיעין, ולהם שני ילדים.

   

  הרמטכ"ל אישר את מינויו בטרם עת של ראש מספן המודיעין בחיל הים, תא"ל אייל הראל, לראש מספן ים. הראל יחליף את תא"ל שי אלבז שפרש מצה"ל בשבוע שעבר, לאלתר, בעקבות פרסום עדויות כי הטריד מינית שתי חיילות שהיו כפופות לו לפני יותר מעשור.

   

  עוד הוחלט כי אל"מ נרי הורוביץ יהיה קצין אג"ם בפיקוד העומק וסגנו אל"מ דוד יכהן באותו התפקיד בפיקוד המרכז. כמו כן, סא"ל כלנית לקסמן תקודם בדרגה לאל"מ ותפקד על מרכז תעסוקת עובדי צה"ל באגף כוח האדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  חמ"ל מודיעין של צה"ל. ארכיון
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים