שתף קטע נבחר

ההורים ניצחו: הכלים החד פעמיים ייצאו מהגנים בת"א

פחות משבוע לאחר שהורים הפגינו ליד בניין העירייה בדרישה להוציא את הכלים החד פעמיים מפלסטיק ממוסדות החינוך, הודיעה העירייה על שורה של צעדים. בין היתר יצוידו הגנים בכלים רב פעמיים ובמדיחי כלים

מאבק ההורים נגד הסכנה הבריאותית לילדים מכלי פלסטיק חד פעמיים  הצליח: עיריית תל אביב הודיעה היום (ב') כי היא יוצאת במהלך עירוני להפחתת השימוש בכלים חד פעמיים במוסדות החינוך בעיר.

 

ההפגנה השבוע בתל אביב (צילום: נדב יור)
ההפגנה השבוע בתל אביב(צילום: נדב יור)

 

בשבוע שעבר התקיימה הפגנת ילדים והורים מול בניין העירייה, בזמן ישיבת מועצת העיר שעסקה בנושא. בהפגנה השתתפו כ-250 הורים וילדים. גליה רופין, ממובילי מחאת ההורים, אמרה לפני החלטת העירייה: "מלמדים אותם בבתי הספר ובגנים על איכות הסביבה ועל קיימות, ומצד שני, דוחפים להם בכל יום את כל הפלסטיק החד-פעמי הזה. זה גורם לחוסר אמון מוחלט במערכת ובתכנים שמלמדים בה, זה יוצר נזק חינוכי".

 

מעיריית תל אביב נמסר כי במסגרת המהלך ירכוש מינהל החינוך עבור ילדי הצהרונים בבתי הספר בכיתות א'-ג' ערכה אישית ממותגת, הכוללת כלים רב פעמיים לארוחת הצהריים. ההצטיידות וחלוקת הערכות תיעשה בחודשים הקרובים, עד סיום שנת 2019. כמו כן, לילדי בתי הספר יצורף מארז רב פעמי להחזרת הכלים לשטיפה בבתים.

 

עוד מסרו בעיריית תל אביב כי גני הילדים יצוידו בכלים רב פעמיים לשימוש בגן, כאשר בשלב הראשון יותקנו בעשרות גנים מדיחי כלים, וזאת על מנת לסייע לאנשי הצוות ולהקל על עבודת השטיפה. בהמשך יושלמו ההערכות והבדיקות ביתר כיתות הגן להכינן להכנסת מדיח כלים, מתוך כוונה להשלים את המהלך בכל כיתות הגן בהן מוגשת ארוחת צהריים. בעיריית תל אביב אמרו כי מדובר בסך הכל בכ-20,000 ילדי צהרונים בגנים ובבתי הספר המוזנים בארוחת צהריים.

 

במקביל תחל הערכות של חברת יובל חינוך לשינוי תנאי החוזים מול מפעילים לשינוע המזון החם בכלי נירוסטה בשנת הלימודים הבאה.

 

 

סגנית ראש העיר, ציפי ברנד, אמרה: "מדובר במהלך עירוני מורכב שארך מספר חודשים ודרש תיאום בין גורמים רבים כולל מינהל חינוך ושירותי הבריאות, וזאת על מנת לספק מענה בריא ובטוח לילדי העיר, ללא פגיעה בכוח האדם שבצהרונים. מלבד הערך הסביבתי של המהלך יש להחלטה בעיקר ערך חינוכי: הילדים שלנו דואגים לעתיד העולם שאליו הם גדלים. זהו עוד נדבך ברתימת מערכת החינוך, ילדי ותושבי העיר לחינוך סביבתי, מתוך אמונה כי הילדים הם סוכני שינוי לקידום ועידוד עשייה העירונית לקידום ערכי קיימות, שיתוף קהילה ובריאות".

 

מנהלת מינהל החינוך שירלי רימון ברכה: "מהלך זה מצטרף לשורה של תהליכים עירוניים המקדמים חשיבה על קיימות. במערכת החינוך העירונית לומדים הילדים על איכות הסביבה ואקולוגיה ומובילים פרויקטים דרך הסיירות הירוקות של התלמידים ועוד. המדיום הוא המסר: בזה מתחיל החינוך."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גליה רופין
שלט בהפגנת ההורים בשבוע שעבר
צילום: גליה רופין
מומלצים