שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסף זמיר: "נתניהו רוצה מערכת בחירות שלישית"
  הח"כ מכחול לבן אמר בריאיון לאולפן ynet: "כשהמפלגות החרדיות באות לדבר על קווי יסוד ליברליים - זה פיצוץ מובנה מראש. בניגוד למה שהם אומרים, הם לא מתפשרים על נושאי מהות. הם רוצים בחירות וזו האופציה הכי גרועה". על נתניהו וגנץ: "הם בונים אמון. כדי ללכת ביחד נצטרך לקבל ערובות רבות"

   

  ח"כ זמיר בריאיון לאולפן ynet

  ח"כ זמיר בריאיון לאולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפולנטר הפוליטי: ח"כ אסף זמיר (כחול לבן) טען היום (ג') בריאיון לאולפן ynet כי הליכוד בתמיכת בלוק הימין מעוניין ללכת לבחירות נוספות, בפעם השלישית בתוך פחות משנה. "זה יאפשר לנתניהו לכהן כראש ממשלה עד למרץ או אפריל". על פגישות המו"מ אמר: "אי אפשר לייצר הסכמות כשהם מגיעים עם החרדים והמשיחים, כפי שהיינו יכולים אם הם היו מגיעים לבד".

   

  - סמוטריץ' התראיין ואמר שאתם מושכים זמן ולא כנים בכוונתם להרכיב ממשלה.

  "אנחנו כנים מאוד בכוונתנו להקים ממשלה. אתחיל ואומר שאני מחזק את ידיו בקידום התחבורה הציבורית. שנית, אנחנו מנסים להרכיב ממשלה ונתקלים באטימות גדולה מאוד, ולא בכדי. אני די בטוח שסמוטריץ' למשל מעוניין בבחירות חוזרות - זה יאפשר לו להמשיך להיות שר התחבורה עד מרץ או אפריל, כפי שזה יאפשר לנתניהו להמשיך להיות ראש ממשלה עד אז".

   

   (צילום: AFP, MCT)
  "בונים אמון". זמיר על גנץ ונתניהו(צילום: AFP, MCT)

  - אתה אומר שזה "ווין-ווין" מבחינתם.

  "אני חושב שהם מכוונים לבחירות חדשות - לאור הדבקות שלהם בנושא הבלוק, העובדה שהם לא מוכנים להתפשר - בניגוד למה שהם אומרים - בנושאי מהות. הרי יש פער אידיאולוגי בין מצביע ליברלי של הליכוד לבין אדם שהצביע ליהדות התורה, ברצונות ובשאיפות שלו".

   

  - גם אתם לא התנהגתם בצורה כנה לחלוטין, ביטלתם פגישות עם נתניהו ושל צוותי המו"מ, נתתם ל-28 הימים לחלוף.

  "ההפך. צוותי המו"מ שלנו הגיעו לפגישות כשהוזמנו, וכשהגענו נאמר לנו שאנחנו לא פוגשים רק אותם - אלא גם את ש"ס ויהדות התורה. קווי היסוד לא יכולים להיות כמו שאנחנו רוצים. הם משקרים והם ממציאים - כל מה שמעניין אותנו הם קווי יסוד והמהות. אנחנו לא יכולים לייצר הסכמות כשהוא מגיע עם החרדים והמשיחים, כמו שהיינו יכולים אם הם היו מגיעים לבד".

  כינוס ראשי סיעות הימין ()
  ראשי סיעות הימין
   

  בני גנץ מקבל את המנדט להרכבת הממשלה    (צילום: גיל יוחנן)

  בני גנץ מקבל את המנדט להרכבת הממשלה    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  - מה אכפת לך מהמספר שנתניהו מייצג אם הוא חולק אתכם את הממשלה חצי-חצי? אם אתם מקבלים את התפקידים הבכירים? אם קווי היסוד הם כפי שאתם רוצים אותם?

  "קווי היסוד לא יכולים להיות כפי שאנחנו רוצים אם הוא מגיע עם סמוטריץ' וליצמן, זו בדיוק הנקודה".

   

  - אם הוא חותם?

  "הוא לא חותם, אף אחד לא מוכן לחתום...".

   

  - אתה לא יכול להגיד את זה, כי לא ישבתם איתם, לא ניהלתם מו"מ.

  "זה לא נכון, צוותי המו"מ ישבו ודיברו, לא רק גנץ ונתניהו, ודיברו גם על נושאי מהות. לא אכנס לכל הפרטים, אבל כשמגיעות המפלגות החרדיות לדבר על קווי יסוד ליברליים - זה פיצוץ מובנה מראש. זה בלתי אפשרי, זה חוסר תום לב, חוסר ניקיון כפיים. שוב, כל זה כי הם רוצים ללכת לבחירות. אנחנו בוחנים את כל האופציות ואומרים שכל האופציות על השולחן כי אנחנו מאמינים שהדבר הגרוע ביותר למדינת ישראל הוא מערכת בחירות שלישית".

   

  - שאתה אומר "כל האופציות על השולחן" - אתם כנים או שזו טקטיקה?

  "אנחנו רוצים ממשלת אחדות לאומית עם הליכוד - פנינו אליהם ראשונים, אנחנו יושבים עם הליכוד ומוכנים לרוטציה עם הליכוד. אנחנו חושבים שזו ממשלה טובה לישראל, האופציה הטובה ביותר. האופציה הגרועה ביותר היא לא ממשלת מיעוט, אלא בחירות שלישיות. המשק לא יעמוד בזה, החברה לא תעמוד בזה, ולשם נתניהו וסמוטריץ' וליצמן לוקחים אותנו".

   

  - מהי ההערכה שלך? יש מסלולים חשאיים?

  "אין לי הערכה עדיין. יש מסלולים רבים, אבל לצערי בנושא הבלוק אין מסלולים חשאיים. הבלוק יציב וכרגע מהווה את הזרז המהיר ביותר להגעה לבחירות נוספות".

   

  - כשגנץ יושב עם נתניהו בארבע עיניים - הוא מאמין לו?

  "אני חושב שהם בונים אמון. אני לא יודע לומר לך בשמו, אתה צריך לשאול אותו. כדי ללכת יחד נצטרך לקבל ערובות רבות כדי להבטיח ביצוע של הסכמות, אם יהיו כאלה. רמת האמון כיום נמוכה, בטח לאור ההתנהלות במערכות הבחירות האחרונות, אבל אנחנו מבינים שכחול לבן לא יכולה להרכיב את הממשלה לבד, ואנחנו מחפשים ללכת ביחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים