שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "לא ניתן יד להדרת נשים": מוזיקאים נגד אירוע ההתרמה של הרב פירר

  משום שאף אישה לא נכללה בתוכנית האמנותית של ערב ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא", אלון עדר ביטל את השתתפותו ועילי בוטנר התנה אותה בשילוב זמרת. שלמה ארצי, שהמופע מוקדש לשיריו, הגיב: "זה ערב למטרה נעלה, אבל אעשה כל שביכולתי לשכנע את כבוד הרב לשנותו"

  ערב ההתרמה השנתי לאגודת "עזרה למרפא" של הרב אלימלך פירר בסימן מופע מחווה לשלמה ארצי, גורר סערה בעקבות היעדר נשים מהתוכנית האמנותית. המוזיקאי עילי בוטנר הודיע היום (ד') בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מתנה את השתתפותו באירוע שאמור להתקיים ב-20 בנובמבר בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפותה של הזמרת אדר גולד ששרה בהרכב המלווה אותו - ילדי החוץ.

   

  "חשוב לי לעדכן שרק בזכות הפרסומים, התברר לי שזמרות לא עומדות להשתתף כלל במופע המחווה לשלמה ארצי עם התזמורת הפילהרמונית בהיכל התרבות ת"א", כתב בוטנר "הסכמתי בשמחה להשתתף באירוע המכובד הזה שתומך בעשייתו המבורכת של הרב פירר, איש רב מעלות, אבל לא אוכל לתת את ידי להדרת נשים במרחב הציבורי. זה עוול לזמרות הנהדרות שלנו ובעיקר לקהל. אדגיש שבשום שלב לא ידעתי מהי רשימת הזמרים שישתתפו באירוע, וגם כשפנו אליי לא ביקשו את 'ילדי החוץ ללא אדר', אלא ביקשו שנבצע שיר אחד, רק אוהד ואני. לכן, פניתי אתמול בכתב למפיקי האירוע ואמרתי להם שנשמח להופיע בהרכב המלא של 'ילדי החוץ' הכולל את אדר גולד. בלעדיה לא נשתתף", כתב בוטנר בעקבות הפרסום אתמול בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

   

  עילי בוטנר (צילום: שמוליק דוידפור)
  עילי בוטנר(צילום: שמוליק דוידפור)

  גם המוזיקאי אלון עדר הודיע היום בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מבטל את השתתפותו באירוע וכתב: "אתמול בערב הבנתי שנשים לא יופיעו באירוע ההתרמה של עמותת 'עזרה למרפא' של הרב אלימלך פירר שהתנדבתי להופיע בו. אני מעריך מעומק ליבי את פועלם של הרב ושל העמותה שאפילו עזרה לי באופן אישי בעבר, אבל אותו לב אינו מאפשר לי לעלות על במה שנשים אינן מורשות לעלות עליה. לכן החלטתי לבטל את השתתפותי במופע, אני מאחל הצלחה לכולם ולעמותה בהמשך פועלה המבורך", כתב המוזיקאי.

   

  אלון עדר (צילום: טל שחר)
  אלון עדר(צילום: טל שחר)

  גם התזמורת הפילהרמונית, שהייתה אמורה לקחת חלק באירוע, הודיעה כי היא מתנה את השתתפותה בנוכחות זמרות. "לתזמורת הפילהרמונית נודע על רשימת האמנים שישתתפו במופע זמן רב לאחר הסכמתה לקחת בו חלק", נכתב בהודעה. "התזמורת, שבה חברות עשרות נגניות, מתנגדת להדרת נשים ולכן תיקח חלק באירוע רק אם יצורפו אליו גם זמרות".

   

  שלמה ארצי אומנם לא נכלל בתוכנית האמנותית אך התייחס גם הוא למופע שהוקדש לשיריו. "רק אתמול בערב הובא לידיעתי שערב התרמה לעמותה 'עזרה למרפא' של הרב פירר, ששירי אמורים להיות חלק ממנו למעשה מדיר נשים. כל חיי שרתי והופעתי על במות עם נשים ואף כתבתי דואטים רבים אותם שרתי עם זמרות. אמנם זהו ערב למען מטרה נעלה ואכן כל אחד רשאי להשתמש בשירי, אבל אני מתכוון כעת לעשות כל שביכולתי לשכנע את כבוד הרב לשנות את דעתו".

   

  שלמה ארצי במופע 5 עשורים (צילום: שלומי פינטו)
  שלמה ארצי (צילום: שלומי פינטו)
     

  בערב המופע "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר" שאמור להתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, התזמורת הפילהרמונית הישראלית תארח נוספים כמו אלי יצפאן, בניה ברבי, גיא ויהל, הראל סקעת, מוש בן ארי, עידן חביב, אוהד שרגאי ושלישיית מה קשור.

   

  מלשכתו של נשיא המדינה נמסר: "נשיא המדינה הוזמן לשאת דברים בערב לכבודו של הרב פירר אשר אותו ואת פועלו הוא מוקיר שנים רבות. פרטי המופע הנלווה שהופק לכבוד הערב לא היו ידועים לנו ואלה יבדקו בהקדם".

   

  "אני קוראת לכל האמנים שלא לקחת חלק באירוע במתכונתו הנוכחית. המטרה המקודשת אינה משמשת תירוץ להדרת נשים בוטה שכזו מהמרחב הציבורי. אם מארגני האירוע לא ישנו החלטתם להדיר נשים - כל אמן שיסכים להופיע יישא באחריות הציבורית על כך", מסרה יו"ר נעמת בתגובה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים