שתף קטע נבחר

חדש באקדמיה: לימודי יזמות וחדשנות

יו"ר הות"ת אמרה: "השינויים הטכנולוגיים המואצים מחייבים את המערכת האקדמית לבצע את ההתאמות הנדרשות ולהטמיע את עולם החדשנות והחשיבה היזמית בכל מוסד אקדמי בישראל"

במסגרת יישום "חזון הקמפוס החדש", האוניברסיטאות והמכללות המתוקצבות על ידי ות"ת יחלו בלימודי יזמות וחדשנות לסטודנטים בתארים ראשון ושני. במסגרת זו, המוסדות ילמדו קורסים אקדמיים ביזמות, וכן יוקמו בקמפוסים מרכזי יזמות שיקיימו שיתופי פעולה עם התעשייה, לרבות אירועים שונים, כגון: תחרויות, האקתונים ועוד.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
אילוסטרציה(צילום: shutterstock )

 

במל"ג מסבירים שישראל היא מדינה בעלת אופי יזמי ומובילת חדשנות, אך לאורך שנים ובאופן מסורתי, הפעילות בקמפוס התמקדה בעיקר במחקר והוראה. המוסדות האקדמיים לא ראו ביזמות וחדשנות חלק ממטרותיהם, ומכאן שעיקר העשייה בתחום היזמות הייתה באופן טבעי נחלתה של התעשייה.

 

עם זאת, השינויים הטכנולוגיים המואצים, לצד צמיחתן של חברות הענק בתחום המידע אשר מקימות מרכזי מחקר משל עצמן, חייבו את המערכת האקדמית לעשות את ההתאמות הנדרשות. חזון הקמפוס החדש נועד לחשוף ולהנגיש את עולם היזמות לסטודנטים מכלל הדיסציפלינות, תוך חיזוק החדשנות והיזמות בקרב החוקרים.

 

פרופ' יפה זילברשץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
פרופ' יפה זילברשץ(צילום: גיל יוחנן)

 

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, אמרה: "חזון ה'קמפוס החדש' פועל לקידום תפיסת החדשנות, יצירת תרבות יזמית ושינוי פני הקמפוס. המטרה היא לקדם מרכזי יזמות תוססים ומעוררי השראה שיעודדו את הסטודנטים לאקטיביות ולחשיבה פורצת דרך בשיתוף מיטב החוקרים במוסד האקדמי. השינויים הטכנולוגיים המואצים מחייבים את המערכת האקדמית לבצע את ההתאמות הנדרשות ולהטמיע את עולם החדשנות והחשיבה היזמית בכל מוסד אקדמי בישראל".

 

יודגש כי תפיסה זו מוצאת את מקומה גם ברבים מהמוסדות האקדמיים הטובים בעולם, ובהם: MIT, Columbia, קיימברידג', סטנפורד, ברקלי ועוד. מוסדות אלו ואחרים, מחפשים את הייעוד הנוסף של הקמפוס ומבקשים לנצל את המשאבים הרבים והמוחות המבריקים כדי להפוך את המוסד האקדמי לחממה גדולה של רעיונות ומיזמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים