שתף קטע נבחר

גנץ על המו"מ להרכבת ממשלה: "יש מגוון ערוצי הידברות"

שבוע לאחר שקיבל מהנשיא את המנדט, הודה יו"ר כחול לבן: "יש פערים, הולך להיות לא פשוט". עם זאת רמז שמתנמהלים מגעים קואליציוניים גם מאחורי הקלעים: "התמונה שמצטיירת אינה בהכרח מדויקת. מתקיימים מגוון ערוצי הידברות, אך איני יכול לפרט"

 

ראובן ריבלין מסירת מנדט הרכבת ממשלה לבני גנץ בית הנשיא ירושלים (צילום: גיל יוחנן)
גנץ כשקיבל את המנדט מריבלין (צילום: גיל יוחנן)

האם יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה ח"כ בני גנץ מנהל מגעים מאחורי הקלעים להרכבת ממשלה - גם מעבר לפגישות צוותי המו"מ הקואליציוני? גנץ גילה הערב (רביעי) בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו, כי התמונה המצטיירת בתקשורת לגבי הרכבת הממשלה אינה מדויקת.

 

גנץ סיפר, כי יש פרטים מאחורי הקלעים שאינו יכול לחשוף, והסביר: "מטבע הדברים, איני יכול לפרט לעומק על הדברים שעלו בשיחות שלי עם ראשי הסיעות, כולל אלה שמהווים חלק מבלוק ה-55. אוכל רק לומר לכם שהתמונה התקשורתית שמצטיירת אינה בהכרח מדויקת. מתקיימים מגוון ערוצי הידברות במטרה להביא להתקדמות".

 

 

 

 

 

גנץ אמר, כי הציבור בישראל מצפה מהפוליטיקאים לגלות אחריות, או במלים אחרות – לא להוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית: "לכל אחד ואחת מ-120 חברות וחברי הכנסת אחריות אישית גדולה מאוד: עם ישראל נושא עיניו אלינו. אני מבטיח להמשיך ולעדכן אתכם ומאמין שהשבוע הראשון הוא רק הסיפתח לתהליך שבסופו תקום ממשלת אחדות רחבה וליברלית שתשרת את כלל אזרחי ישראל".

 

גנץ החליט לעדכן ולספר על המו"מ הקואליציוני ומסכם שבוע של מגעים להרכבת ממשלה מאז קיבל את המנדט מנשיא המדינה ריבלין. "מיד עם היוודע תוצאות הבחירות מיניתי צוות משא ומתן קואליציוני בראשות ד"ר יורם טורבוביץ'. הצוות קיבל ממני הנחיות ברורות מאוד לגבי המשא ומתן, גבולות גזרה, על מה אני מוכן לדון ולשקול ועל מה לא אוותר לעולם (רמז: קשור אליכם)".

 

גנץ סיפר עוד על השיחות והפגישות שלו עם ראשי כל המפלגות, וסיכם: "הפגישות האישיות שלי מתקיימות במקביל למאמציהם הבלתי פוסקים של צוותי המשא ומתן שנפגשו עם הצוותים המקבילים בסיעות השונות. כן, חשוב שתדעו, יש פערים וזה לא הולך להיות פשוט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בני גנץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים