שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החל ממחר: חובה להדליק אורות גם ביום

  כמידי שנה ב-1 בנובמבר נדרשים נהגים בכל כלי הרכב להדליק אורות בכל הכבישים הבין עירוניים, בכל שעות היממה. הקנס על אי ציות לתקנה: שתי נקודות חובה ו-100 שקלים

  החורף הגיע וכמדי שנה, חובת הדלקת אורות ביום נכנסת לתוקף. החל ממחר (יום ו'), ה-1 בנובמבר ועד ה-1 באפריל, נכנסת לתוקף תקנת משרד התחבורה המחייבת הדלקת אורות גם בשעות היום ובכל כלי הרכב בכבישים בין עירוניים. משאיות, אוטובוסים, מוניות נדרשים להדליק אורות גם בדרכים עירוניות. רוכבי דו-גלגלי חייבים לרכוב עם אור במהלך כל השנה ובכל דרך.

   

  אופל קורסה ()

  החורף מגיע: מדריך בסיסי לנהג ולרכב

   

  יש לציין כי אי ציות לתקנה יגרור שתי נקודות חובה ברישיון הנהיגה וקנס של 100 שקלים. חשוב לציין כי לפי מחקרי בטיחות רבים, הדלקת אורות בשעות היום מקטינה משמעותית את הסיכוי לתאונות דרכים בין כלי רכב והולכי רגל. בימי החורף, בהם הראות לעיתים מוגבלת, אורות דולקים משפרים את נראות כלי הרכב ומבליטים את תנועתם. במכוניות מודרניות, המהוות את הרוב המוחלט על כבישי ישראל, ההשפעה על תצרוכת הדלק בעת הדלקת אורות וחיי נורה זניחה בלבד. בנוסף, בכלי רכב רבים נדלקת תאורת הדרך באופן אוטומטי עם ההתנעה, מבלי להידרש להפעלה ידנית.

   

  בהתאם המלצת כל הגורמים המומחים לבטיחות בדרכים, לרבות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, היא לנסוע בכל דרך עם אורות דלוקים גם כאשר התקנות לא מחייבות זאת. לדברי משרד התחבורה, חובת הנסיעה עם אורות נענית באופן חיובי על-ידי הנהגים בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החל מה-1 בנובמבר חובה להדליק אורות גם ביום
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים