שתף קטע נבחר

גניבת מזוודת היהלומים מהבורסה: 7 הקולומביאנים - לכלא

כמעט שנה לאחר שנכנסו לארץ בזהות בדויה, חדרו לתערוכה ברמת גן ונעצרו עם מזוודת היהלומים בטאבה, גזר בית המשפט 22-19 חודשי מאסר על השבעה. השופט: לא מדובר בשביעייה של אושן או בסרט פשע אחר

 

 

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ד') בין 19 ל-22 חודשי מאסר בפועל על שבעה אזרחי קולומביה שנכנסו לישראל וקשרו יחד קשר לגנוב מזוודת יהלומים בתערוכה חד שנתית במתחם הבורסה ברמת גן בינואר האחרון. זאת, במסגרת הסדר טיעון.

 

המקרה אירע ב-28 בינואר, אז התקיימה תערוכה חד שנתית בינלאומית שבה השתתפו קניינים מכל העולם לצורך רכישת יהלומים במתחם בורסת היהלומים ברמת גן. לפי האישום המקורי, בנובמבר השבעה קשרו קשר להיכנס לישראל בזהות בדויה, לחדור לתערוכה ולגנוב את המזוודה. הם נרשמו לכנס בשמות בדויים, מרביתם רכשו דרכונים עם זהות בדויה ונכנסו אל התערוכה.

הצעיר עם המזוודה ובותוכה יהלומים וכסף בשווי של מאות אלפי שקלים. (באדיבות
אחד החשודים עם מזוודת היהלומים (באדיבות "אנשי הדממה")

הם התמקדו בשולחן בו ישב אדם בעל מזוודה יקרת ערך. בשעה 10:59 ניגש אחד הנאשמים מאחורי שולחנו של אותו אדם, החל משוחח עמו ואילו נאשם נוסף התמקם ותצפת ליד אותו השולחן כאשר שלושה אחרים מתצפתים מצידו השני של השולחן; שניים מהם הסתירו את העובדה שחבר שלישי ניצל את היסח הדעת של בעל המזוודה, ניגש אל השולחן ומשך מתחתיו מזוודה שהכילה יהלומים בשווי מאות אלפי שקלים. הנאשמים התפצלו לקבוצות קטנות ויצאו מן המקום, אלא שהם נעצרו במעבר הגבול בטאבה למחרת, עם בנות לוויה והרכוש הגנוב. לאחרונה הם חתמו על הסדר טיעון, הורשעו בקשירת קשר לביצוע גניבה, וחלקם בקבלת דבר במרמה וזיוף.

 

בדיון היום התנצל אחד הנאשמים והסביר: "אני רוצה לבקש סליחה על כל הטעויות שעשיתי. טיפלו בנו בהומניטריות בידיעה שאין לנו משפחה ולא אף אחד שיתמוך בנו כאן. באנו ממדינה שיש בה אלימות גבוהה, ואנו מחויבים לעשות דברים לא מקובלים כדי לסייע בטיפול במשפחה".

 

השופט שמאי בקר קבע: "אין המדובר בחבורה של תיירים שבערב אחד, בסוף בילוי בארץ הקודש, החליטה לגנוב בקבוק ויסקי ממרכול. מדובר בשבעה שתכננו את המבצע עוד בקולומביה הרחוקה ולשם כך הם קשרו קשר וביצעו פעולות, אם בעולם האמיתי ואם בעולם הווירטואלי. הם קמו ועזבו אישה וילדים ויצאו לדרך, מצוידים בהסוואה בדמות שתי נשים ששימשו כתפאורה".

 

השופט הוסיף: "הם פגשו בבעל המזוודה ובדוכנו באקראי, ולמעשה כאילו 'זכו בג'קפוט' עת 'הרימו' את המזוודה הנכונה. מי שמגיע מקולומביה הרחוקה לתערוכה רמת גנית שעניינה יהלומים, מוטב שלא יטען כי לא קדם תכנון לגניבה שביצע באותה תערוכה".

 

עם זאת קבע השופט: "אומר בזהירות שהתרשמתי כי לא מדובר ב'שביעייה של אושן', או כל שביעייה אחרת שעולה בקנה אחד עם סרטי פשע של גניבות מתוכננות. נכון הוא, שכפי שנקבע, היה כאן תכנון, היה אף ביצוע מוצלח, אולם מהתנהלותם של הנאשמים בבית המשפט, מהדרך בה כל אחד מהם אוחז בתמונות ילדיו, מהנימוס בו נהגו בבית המשפט, בלוחמי נחשון, בבאי כוחם ובמתורגמנית, עולה הרושם שלא מדובר בעבריינים בני עבריינים. גם העובדה שלרובם אין עבר פלילי מלמדת שאין המדובר בכרישי עבירות רכוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "אנשי הדממה"
אחד החשודים בגניבת המזוודה
באדיבות "אנשי הדממה"
מומלצים