שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יפה יששכר: "הפכו את בתי לקלף מיקוח, ננסה למנוע את הסגרת ההאקר"

  אמה של נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה, אמרה לאולפן ynet בדמעות כי החתימה על צו ההסגרה של אלכסיי בורקוב מסבכת את המאמצים לשחרור בתה. "חשבתי שיעשו מהלך שיחזיר אותה הביתה לפני ההחלטה הזאת", אמרה האם

   

   

  יפה יששכר: "ננסה למנוע את ההסגרה"    (צילום: ליהי קרופניק)

  יפה יששכר: "ננסה למנוע את ההסגרה"    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה בגין חשיש שנתפס במזוודותיה במהלך טיסת מעבר במוסקבה, אמרה הבוקר (יום ה') בדמעות כי היא מרגישה שהפכו את בתה לקלף מיקוח, וכי המאמצים לשחרורה מסתבכים כך שהיא תשלם על כך מחיר יקר. היא אמרה לאולפן ynet שמשפחתה תנסה למנוע את הסגרתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית. 

   

  נעמה יששכר ואמה (באדיבות המשפחה)
  נעמה יששכר ואמה(באדיבות המשפחה)

  יפה יששכר מחוץ לבית המשפט במוסקבה (צילום: נועה לביא)
  יפה יששכר (צילום: נועה לביא)

  "זה רק הולך ומסבך את העניין", אמרה יששכר על החתימה של שר המשפטים אמיר אוחנה על צו ההסגרה. "זה מבלבל, זה מטלטל, אני לא יודעת מה להגיד לה. אני רואה את זה כמשהו שדוחה את החזרה שלה. חשבתי שהם יעשו מהלך שיחזיר אותה הביתה, לפני ההחלטה הזאת", הוסיפה.

   

  על המהלך הצפוי של שר המשפטים אמרה יששכר כי בשיחת הטלפון שערכו אמש היא לא ידעה מה לומר לו. "זה בלבל אותי", הודתה יששכר. "אמרתי לו שנעמה עדיין בכלא וצריך להוציא אותה מכאן. כל יום משפיע על הנפש".

   

  - מה הוא אמר לך?

  "הוא אמר שזה יכול לגרום למהלך אחר שישחרר אותה", אמרה יששכר. "מבחינתי התהליך הזה יתארך. מה, הרוסים יקומו עכשיו וישחררו אותה?".

   

  האם הוסיפה כי "אני יודעת שבישראל רוצים להוכיח שבורקוב אינו קלף מיקוח, אז עכשיו הבת שלי נהפכה לקלף מיקוח?", שאלה יפה. "אני אפילו לא יודעת מה להגיב, אני כל הזמן חושבת מה להגיד לה מחר".

   

  יששכר ציינה כי מחר, בביקורה הבא בכלא, היא תספר לנעמה על ההתפתחויות האחרונות, והביעה תקווה שהחדשות לא יגיעו אליה לפני כן. "היא שומעת שמועות, היא יודעת שהיא בכותרות פה", אמרה האם. "היא יודעת מה דעת הקהל ושהיא צריכה להישאר כאן עד שההאקר יחזור. אני ממש מקווה שהיא לא תשמע על זה לפני, כדי שאוכל לעשות לה סדר, ולהגיד לה שנוציא אותה ושיהיה בסדר", אמרה.

   

  טקס פרידה ממנכ
  "חשבתי שיעשו מהלך לשחרר אותה לפני ההסגרה". יפה יששכר על שר המשפטים אוחנה(צילום: אוהד צויגנברג)

  "עוד מעט היא סוגרת שבעה חודשים בכלא", אמרה יששכר בדמעות. "יש שלג בחוץ, מאוד קר והכל אפור. אני רואה אותה על המסך ונשבר לי הלב. כמה תקווה אני יכולה לתת לה? מה אני אומרת לה?".

   

  שר המשפטים החליט על ההסגרה לארה"ב לאחר שנערכו כמה התייעצויות בין גורמים מדיניים, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו וגורמים משפטיים, לאור העובדה שגם ארצות הברית וגם רוסיה מבקשות את הסגרתו.

   

  הפגנה מחאה נעמה יששכר כיכר הבימה תל אביב החזקה הברחה סמים הודו (צילום: מוטי קמחי)
  הפגנה בתל אביב למען שחרורה של נעמה(צילום: מוטי קמחי)

   

  עורכי הדין בועז בן צור ונתי שמחוני, המייצגים את משפחת יששכר, מסרו אמש כי "אנו מצרים על החלטת שר המשפטים לחתום על צו לביצוע ההסגרה של מר אלכסיי בורקוב לארצות הברית, הואיל ובהחלטה זו יש כדי לחרוץ את גורלה של נעמה יששכר ולפגוע בזכויותיה. בכוונתנו לפעול באופן מהיר להגשת עתירה לבית המשפט הגבוה לצדק נגד החלטת שר המשפטים, מתוך ציפייה המבוססת על יסוד הדין והצדק, כי החלטה זו לא תיוותר על כנה".

   

  מהמסמכים הרשמיים המצויים במערכת המשפטית ומההחלטות של בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון שדנו בערעוריו של בורקוב, עלה כי ארצות הברית הייתה הראשונה שביקשה את הסגרתו של בורקוב לפני שלוש שנים וחצי.

   

  בקשת ההסגרה של ארצות הברית הופנתה לשרת המשפטים לשעבר איילת שקד והייתה מנומקת וממוסמכת ולכן שקד פנתה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה שיכריז על בורוקוב כבר הסגרה. כעבור מספר חודשים פנה גם התובע המשפטי של רוסיה לשקד וביקש אף הוא שבורוקוב יוסגר לרוסיה. לכן, ראש הממשלה נתניהו שטיפל בנושא במשך כל החודשים האחרונים עמד בדילמה לא פשוטה.

   

  פרקליטות המדינה הבהירה כי בשל היחסים המשפטיים הקרובים והנרחבים בין שלטונות המשפט של ישראל וארה"ב ובשל ההנמקות המשפטיות היסודיות של ארה"ב, אין מנוס מהסגרה לשם. ראש הממשלה כבר הכריע בנושא לפני שבועיים ואתמול חתם השר אוחנה על הצו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים