שתף קטע נבחר

צופית גרנט מחפשת את אבא: "עד יום מותו לא הצלחנו לתקן את זה"

כשהיא קוראת את "בראשית" היא נזכרת בצורך שלה בזוגיות, באביה שאיבדה מגיל צעיר מאוד ובחוויית ההורות שהיא מרגישה שנגזלה ממנה. כשאמה על ערש דווי הסתובבה צופית גרנט בהוספיס, ושמעה מאנשים שהגיעו לסוף הדרך על המקום שממלאת המשפחה בחייהם

 

 

"בגלל שאני מתעסקת על הזמן במקומות הפנימיים שלי, של החוסר באמא ואבא או זוגיות שמתפרקת כל הזמן, יש לי כל מיני דברים שאני צריכה להחלים אותם מהר. היום אני מבינה שהדבר הכי חשוב לי זו המשפחה שלי", מספרת בגילוי לב נדיר יוצרת הדוקו- אקטיביזם צופית גרנט בסדרת רשת חדשה שעולה ב-ynet, מבית מיזם 929 להנגשת התנ"ך.

 


 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

גרנט (55) שהספיקה לשחק באינספור סרטים ותוכניות טלוויזיה והתפרסמה בתחילת דרכה בעקבות שלל פרובוקציות שעשתה בצעירותה, מודה היום שאינה מצטערת אך מספרת שהמסע העצמי שעשתה היה ארוך למדי. בסדרת הרשת החדשה שבה היא משתתפת היא חושפת את דרכה הייחודית.

 

בפרשה הראשונה מתוך הספר הכי מוכר בהיסטוריה, "בראשית", יושב אדם בגנו המפואר שבא עבורו אלוהים אך הבדידות מאכלת אותו. אז, אלוהים המסתכל עליו מלמעלה מבין כי ייטב לו בזוג. "הציטוט הזה מתחבר אצלי בסופו של יום לעשייה שלי, ל'טובים השניים מן האחד' ולהורים שלי" היא אומרת.

 

"משפחה זה משהו שאי אפשר להסביר"

גרנט טוענת כי "הכי קל, זה לבוא ולהתחשבן. קשר דם, יש לו איזשהו כוח שקשה להסביר אותו, אבל בסוף משפחה זה הדבר שהכי קשה לשמור עליו באופן אמיתי". היא מתארת כי הייתה מבקרת את אמה בהוספיס בתל השומר, דואגת ומטפלת בה. היא הביטה בכל האנשים במקום והתהייה שלה על משמעות החיים האמיתית שבה וצפה.

 

 

צופית ורומי גרנט ()
צופית ובתה, רומי גרנט

 

כדוקומנטריסטית שהיא, החליטה להסתובב בכל החדרים, נכנסת לכל מטופל ומדברת עם כל איש ואישה כאשר שאלה אחת בפיה. "שאלתי את כל מי שהיה מסוגל לדבר איתי מה הדבר הכי חשוב בחיים שלו. לא היה אחד שלא אמר 'משפחה'".

 

להחלים את עצמך

הוריה של גרנט, שהתגרשו כאשר הייתה בת 5 ועיזבונו של אביה הותיר בה חלל עמוק שניסתה למלא בדרכים שונות. לרגע קל דרך דמויות שהצילה בחייה היא תפקדה כפיה הטובה. בסדרה התיעודית "אבודים", אותה יצרה, גילמה מעין גיבורת על שעוקבת אחר בני משפחה אבודים ומאחדת ביניהם, מאתיופיה ועד יפן.

 

צופית גרנט בצעירותה ()
צופית גרנט בילדותה

 

"אחד הדברים החזקים שעשינו זה לקחת אנשים למסע שכשהם כבר מגיעים למפגש עבר, פרקתי להם לפחות שליש ממטען הכעס שלהם. כל התוכניות שבהן יצאתי לחפש אבא היו בגלל שאני איבדתי את הקשר הטבעי של בת-אבא עם אבא שלי בגיל מאוד צעיר, מעולם, עד יום מותו לא הצלחנו לתקן את זה", היא מספרת.

 

הסדרה "כל המשפחות", מבית היוצר של מיזם 929 , תעקוב בכל שבוע אחר דמות ישראלית שסיפור חייה מזכיר או קשור בסיפור חייה של דמות מקראית מוכרת. מיזם 929, העומד מאחורי הסדרה, הוא מיזם ישראלי תרבותי בראשות הרב בני לאו, המנגיש את התנ"ך בשיח פתוח.

 

 


פורסם לראשונה 01/11/2019 11:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים