שתף קטע נבחר

לפני הסגרת ההאקר לארה"ב: משפחת יששכר עתרה לבג"ץ

משפחתה של נעמה יששכר, שנידונה ל-7.5 שנות מאסר ברוסיה בגין החזקה של חשיש, עתרה לבג"ץ - בדרישה שיורה לשר המשפטים אמיר אוחנה "לבחון את החלופות" בעניין הסגרת אלכסיי בורקוב לארה"ב

  

משפחתה של נעמה יששכר עתרה אמש (ה') בשמה לבג"ץ, בדרישה שיוציא צו על תנאי ויורה על ביטול החלטתו של שר המשפטים אמיר אוחנה להסגיר את ההאקר אלכסיי בורקוב לארצות הברית.

 

שלשום הודיע שר המשפטים כי חתם על צו ההסגרה של בורקוב, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון אישרו את הסגרתו לארצות הברית - שם הוא מבוקש על-ידי רשויות אכיפת החוק בחשד לעבירות סייבר.

נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
נעמה יששכר(באדיבות המשפחה)

בעתירה, שהוגשה על ידי עו"ד בועז בן צור, דורשת המשפחה כי בית המשפט יורה לאוחנה "לבחון את החלופות המוצעות בעניין הסגרתו של בורקוב שעומדות במבחני הסבירות והמידתיות, באמצעות נקיטת אמצעים חלופיים שפגיעתם בעותרת היא הפחותה ביותר, קרי, הימנעות מביצוע הסגרה לארצות הברית והיענות לבקשת ההסגרה הרוסית; לחלופין, עיכוב ביצוע ההסגרה לארצות הברית, עד להסדרת עניינה של יששכר".

אלכסיי בורקוב  ()
אלכסיי בורקוב

אמיר אוחנה (צילום: מוטי קמחי)
אמיר אוחנה(צילום: מוטי קמחי)

בעתירה מפורטת השתלשלות הפרשה, שהחלה עם מעצרה של יששכר במוסקבה בזמן ששהתה בתחום המעבר לטיסות המשך בגין אחזקה של 9.2 גרם של סם מסוג חשיש. כזכור, נגזרו עליה 7.5 שנות מאסר.

 

"שיקולים זרים, שעניינם אינטרסים במניעת הסגרתו של בורקוב לארצות הברית, הם שהיוו את השתת העונש הבלתי המידתי הזה" נכתב בעתירה. "למעשה, העותרת מצויה בשבי משום אזרחותה הישראלית". עוד הודגש כי "העותרת 'זכתה' להליך בלתי הוגן - והכול בשל היותה כלי בידי השלטונות הרוסיים ובהיותה אזרחית ישראלית. היא הפכה כלי משחק. בת ערובה שנקלעה למאבק בין שתי מדינות זרות".

 

ממשפחת יששכר נמסר: "אנו מקווים ששופטי בית המשפט העליון המכובד יקשיבו היטב לבקשתה של נעמה, המוחזקת כבת ערובה כבר שבעה חודשים, ויסייעו ככל שניתן להוציא אותה באופן בהול מהגיהינום שבו היא נמצאת".


פורסם לראשונה 31/10/2019 22:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים