שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המאמצים לפיוס פלסטיני: השליח הקטארי נפגש עם בכירי חמאס ביו"ש
  השליח הקטארי נפגש באופן חריג עם בכירי חמאס ביהודה ושומרון ודן איתם במאמצים לקיום בחירות לפרלמנט הפלסטיני. עד כה נושא הסכסוך הפנים פלסטיני היה בעיקר בידי מצרים. בחמאס מוכנים לקיים את הבחירות גם ברצועה, אך דורשים בחירות להחלפת אבו-מאזן. בפתח מסרבים

  השליח הקטארי, מוחמד אלעמאדי, נועד אמש (ה') באופן חריגי עם בכירי חמאס ביהודה ושומרון. הפגישה נערכה בחברון בביתו של יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, עזיז דואק, ועסקה במאמצים לקיום בחירות לפרלמנט הפלסטיני.

  השליח הקטארי מוחמד אלעמאדי נועד אמש באופן חריג עם בכירי חמאס בגדה המערבית ()
  השליח הקטארי נפגש עם בכירי חמאס ביהודה ושומרון

  השליח הקטארי מוחמד אלעמאדי נועד אמש באופן חריג עם בכירי חמאס בגדה המערבית ()

  פגישה בין השליח הקטארי לבכירי חמאס ביהודה ושומרון חריגה מאוד, מכיוון שהוא הקפיד בשנים האחרונות להפיגש רק עם בכירי חמאס ברצועת עזה. בנוסף, קטאר הקפידה להיצמד לתפקידה כמשקמת הרצועה, בעוד שסוגיית הפיוס בין פתח לחמאס נותרה עד כה בעיקר בידי מצרים.

   

  בפגישה השתתפו גם בכירי חמאס ביהודה ושומרון נאיף רג'וב, ניזאר רמדאן וחאתם קפישה. היא התמקדה בעיקר במאמצים להשיג הסכמה פלסטינית לקיום בחירות לפרלמנט, שמשותק מאז ההפיכה שביצע חמאס ברצועת עזה.

  בחירות ברשות הפלסטינית בשנת 2006 (צילום: AFP)
  הבחירות הקודמות ברשות הפלסטינית, 2006(צילום: AFP)

  בחמאס מביעים הסכמה עקרונית לקיום הבחירות לפרלמנט הפלסטיני גם ברצועה, אך דורשים שבמקביל יתקיימו בחירות לנשיאות הפלסטינית. בפתח מסרבים בשלב זה.

   

  דואק הציג בפגיעה את המדיניות הנוקשה שנוקטת הרשות הפלסטינית נגד גורמי חמאס ביהודה ושומרון ונגד חברי פרלמנט מטעם הארגון.

   

  לפי שעה, השיח על בחירות אפשריות ברשותהפלסטינית נותר רק באוויר ולא נקבע תאריך לקיומו, כמו גם ההחלטה באיזה גופים מוסדיים יתקיימו הבחירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים