שתף קטע נבחר

החשוד בתקיפת העיתונאי דניאל סיריוטי יישאר במעצר: "אכזריות וברוטליות"

המשטרה טענה בדיון הארכת המעצר כי החשוד שנעצר בחשד לתקיפת העיתונאי במהלך עבודתו, תקף אותו בזמן ששכב על הכביש ודקר אותו. בשבוע שעבר החשוד הודה והורשע בהריגה לפני שמונה שנים

 

השלום חיפה: הארכת מעצר מיכאל בן שושן, תושב קריית אתא, בחשד לתקיפת הכתב דניאל סיריוטי בעיר (צילום: אחיה ראב
מיכאל בן שושן בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד)

בית המשפט השלום בחיפה האריך אחר הצהריים (שישי) את מעצרו של מיכאל מכלוף בן שושן, בן 26 מקריית אתא החשוד בתקיפת העיתונאי דניאל סיריוטי, ביומיים נוספים. נציג המשטרה תיאר את בן שושן בדיון כ"חשוד מאוד מסוכן", וציין כי הוגש נגדו כתב אישום בעבר בגין הריגה ש"במזל לא נגמרה ברצח".

 

לפי החשד, בן שושן תקף את כתב החינמון ישראל היום בתחילת השבוע יחד עם צעירים נוספים בשל עבודתו העיתונאית, תוך כדי שציינו בפניו כי הוא ועמיתיו למקצוע הם "בוגדים ושמאלנים". השופטת ציינה בהחלטתה להאריך את המעצר כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המיוחס לו, והוסיפה כי קיים חשש משיבוש החקירה.

 

דניאל סיריוטי כתב ישראל היום שהותקף ()
סיריוטי בבית החולים

השלום חיפה: הארכת מעצר מיכאל בן שושן, תושב קריית אתא, בחשד לתקיפת הכתב דניאל סיריוטי בעיר (צילום: אחיה ראב
החשוד נכנס לדיון(צילום: אחיה ראב"ד)

איברהים קוזלי, הטוען המשטרתי בדיון, אמר כי בעימות שנערך היום בין סיריוטי לחשוד במשטרת זבולון עלה כי העיתונאי זיהה את בן שושן בוודאות, ובשל נוכחותם של תוקפים אחרים באירוע ידע גם לומר מה היה חלקו של החשוד במקרה.

 

קוזלי תיאר כי הכתב הותקף על ידי החשוד "באכזריות ובברוטליות" פעמיים, ולאחר התקיפה הראשונה הצליח לברוח עם רכבו מהמקום. "החשוד רדף אחריו, עקף אותו על אופניים חשמליים וחסם את דרכו", אמר השוטר והוסיף: "לאחר שהקורבן העיר לו שהדבר מסוכן, הפיל אותו על הכביש, תקף אותו שוב באכזריות כאשר הוא מוטל על הרצפה. החשוד, חמוש בכלי חד, דקר את הקורבן בידו, הכניס אצבע לעינו - ואף הורה לאחר לדקור את הקורבן".

 

עוד אמר כי עוברי אורח הצליחו למנוע את המשך התקיפה הקשה בעיתונאי, שהצליח לנוס על נפשו עד לתחנת המשטרה ושם התמוטט.

 

כאמור, אתמול התברר כי בן שושן היה מעורב ברצח של מתן אדלשטיין, תושב קריית אתא שהתקוטט עימו לפני שמונה שנים. בן שושן דקר אותו למוות, וברח מהארץ לכמה שנים. אימו של אדלשטיין הצליחה להביא למעצרו - ואף גייסה עד שיעיד במשפט נגדו, אלא שאותו עד נמלט מהארץ לפני תחילת המשפט. ביום רביעי האחרון הודה בן שושן והורשע בהריגה בלבד.

 

סנגורו של החשוד, עו"ד מאור שגב ממשרדו של עו"ד דוד יפתח, טען בדיון כי בן שושן הוא דווקא הקורבן בתקרית - וסיריוטי היה זה שתקף אותו. "בידי היחידה החוקרת עדויות לכאן ולכאן, ומלבד עדויות לא קיים בידיה דבר וחצי דבר", אמר הסנגור. "היחידה החוקרת החליטה שהיא בוחרת בצד של העיתונאי על דעת עצמה, ולא ברור למה". השופטת התייחסה לכך בהחלטתה, וציינה כי גם גרסה זו צריכה להיחקר עד תום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
החשוד בתקיפה, מיכאל בן שושן
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים