שתף קטע נבחר

עיר בגרמניה הכריזה על "מצב חירום נאצי"

בדרזדן מודאגים מהעלייה באלימות ובתמיכה בימין הקיצוני. מפלגה סאטירית הציעה להכריז על "מצב חירום נאצי" - ובמועצת העיר אישרו את ההצעה

העיר דרזדן במזרח גרמניה הכריזה על "מצב חירום נאצי", וגורמים בעיר הזהירו מעלייה באלימות ובתמיכה בימין הקיצוני.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

בדרזדן הוקמה תנועת "פגידה" ("פטריוטים גרמנים נגד האיסלאמיזציה של המערב"). בבחירות האזוריות בדרזדן בספטמבר זכתה מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", שמייצגת את הימין הקיצוני ומתנגדת למהגרים, ב-28% מהקולות.

הפגנת ימין קיצוני בדרזדן, ארכיון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
הפגנת ימין קיצוני בדרזדן, ארכיון(צילום: gettyimages)

ברביעי מועצת העיר דרזדן הביעה תמיכה בהצעה נגד הימין הקיצוני בשם "מצב חירום נאצי?". במועצה התייחסו ברצינות רבה להצעה למרות שמי שהגיש אותה הוא מקס אשנבאך, שחבר במפלגת שמאל סאטירית שנקראת "המפלגה" וזוכה בשנים האחרונות לתמיכה מפתיעה.

 

אשנבאך אמר לסוכנות הידיעות הגרמנית DPA שלדרזדן "יש בעיה נאצית". בהצעה נאמר שהעיר "מודאגת מעלייה באנטי-דמוקרטיות, באנטי-פלורליסטיות, באפליה ובעמדות הימניות הקיצוניות שכוללות אלימות".

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

ההצעה קראה "לחזק את התרבות הדמוקרטית" ולתת עדיפות עליונה "להגנה על מיעוטים, לזכויות האדם ולקורבנות אלימות של הימין הקיצוני". ההצעה גם הדגישה את חשיבות המאבק "באנטישמיות, בגזענות ובאיסלאמופוביה". 38 חברי מועצה אישרו את ההצעה, 29 התנגדו. מפלגות שמאל והליברלים במועצת העיר דרזדן הצביעו בעד ההצעה. חברי "אלטרנטיבה לגרמניה" התנגדו לה, וגם חברי "הנוצרים הדמוקרטים" מהמרכז-ימין הצביעו נגד וטענו שלא מספיק להיאבק רק בקיצונים מהימין. הם מחו על שם ההצעה.

 

"הכותרת של ההצעה ברורה מאוד", אומר תומאס לויזר, חבר מועצה ממפלגת הירוקים. "אנחנו מצהירים בפירוש בתמיכה בכל מי שמתנגד לגזענות ולאנטישמיות, ומצפים מכולם לעשות את אותו הדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
הפגנת ימין קיצוני בדרזדן, ארכיון
צילום: gettyimages
מומלצים