שתף קטע נבחר

4 שנות מאסר לצעירה שהרגה רוכב אופנוע; תיעוד: כך חצתה באדום ופגעה

בית המשפט גזר היום את עונשה של מעיין קריף, שהורשעה בהריגתו של מאיר קלטשי בבת ים. רישיונה נפסל ל-15 שנה. השופט: "ניכר מהנסיבות כי נהגה בעיוורון מוחלט". עורך דינה: "גזר הדין חריג בחומרתו, נגיש ערעור"

 

 

 

ארבע שנות מאסר נגזרו היום (א') על מעיין קריף בת ה-19, שהורשעה בהריגה של רוכב האופנוע מאיר קלטשי (36) בבת ים לאחר שנכנסה לצומת ברמזור אדום במהירות גבוהה מהמותר. בנוסף, נפסלה קריף מלהחזיק ברישיון נהיגה למשך 15 שנים, נגזרו עליה מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח בסך 50 אלף שקלים. בתיעוד בפתח הכתבה: כך חצתה באור אדום ופגעה ברוכב האופנוע.

תיעוד התאונה ()
התאונה הקטלנית
 

עו
עו"ד דוד גולן

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קאפח קבע בגזר הדין: "תאונות דרכים הן בגדר מכת מדינה, המאופיינות בתדירות גבוהה, בתוצאות קטלניות ובקושי רב למגר את התופעה. חטאה ופשעה של הנאשמת כפולים ומשולשים - אין בפיה הסבר על התרחשות התאונה, שעה שעמדו לרשותה תנאי דרך מיטבים. היפוכו של דבר - היא עמדה על דעתה כי נכנסה לצומת באור ירוק, שעה שהתשתית מצביעה בעליל על כניסה באור אדום. אין בפיה הסבר למהירות הגבוהה של מכוניתה בתאונה. אינני יודע במה הייתה שקועה הנאשמת, אולם ניכר מהנסיבות כי נהגה בעיוורון מוחלט. חיי אדם צעיר בן 36 נגדעו באיבם, מאיר קלטשי ז"ל, נשוי ואב לילדה. הנאשמת הותירה הרס וחורבן על שתי משפחות שעולמן חרב עליהן".

 

עורך הדין של קריף, דוד גולן, טען: "גזר הדין חריג בחומרתו בנסיבות התאונה ונסיבות הנאשמת עצמה וגילה. מעבר לכך, בית המשפט נטה לקבל את בקשת הפרקליטות במלואה, כנהוג לצערי, ולכן לטיעון לעונש לא היה שום משקל אצל השופט. התיק עצמו התחיל מהפרקליטות בבחינת 'שלח לחמך' - נגיש כתב אישום על הריגה וגם אם השופט ירשיע בגרם מוות - דיינו. בסופו של דבר השופט הפתיע בהרשעה בהריגה. נגיש ערעור לעליון על עצם ההרשעה ועל העונש ונקווה שהשופטים יתוו דרך אחרת בתיק הזה ובכלל לגבי נהגים צעירים מאד. לא אפשרו לנו לקבל חוות דעת נוספת לגבי מצבה".

 

לפי כתב האישום שהגישה התובעת תמי אניס מפרקליטות מחוז מרכז, התאונה אירעה ב-12.4.2018 בשעה 21:00, אז נהגה הצעירה בפיאט ברחוב הקוממיות בבת ים, כשאיתה ברכב חברתה. היא הגיעה לצומת משה דיין-הקוממיות, בצומת זה יש ירידה לנתיבי איילון (כביש 20) לכיוון דרום.

 

באותה זמן הגיע לצומת המנוח רכוב על אופנוע. הוא רצה לפנות שמאלה לכיוון כביש 20 והמתין ברמזור שהיה עם אור אדם. כשזה התחלף פתח בנסיעה לצומת.אלא שאז הגיעה הנאשמת ונכנסה לצומת למרות שהאור האדום מולה כבר דלק שלוש שניות, במהירות שבין 89 ל-112 קמ"ש - הרבה מעל המהירות המותרת.

 

היא התנגשה בדופן האופנוע בעוצמה, והרוכב הועף ממנו ואף פגע במכונית עומדת. הוא הובהל לבית החולים וולפסון ומותו נקבע זמן קצר לאחר התאונה, בה התפרק האופנוע.

 

את התיק ניהל עו"ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים