שתף קטע נבחר

הצבוע של גוש עציון מחפש שם

צבוע מפוספס שנצפה לאחרונה באזור נחל תקוע זוכה להתעניינות רבה ע"י תושבי האזור. ביוזמת בית ספר שדה כפר עציון הוחלט להעניק לו שם כדי לשפר את המודעות למצב הטורפים הנדירים בטבע המקומי. הזדמנות אחרונה להצביע

 

 

יותם בשן, מדריך בבית הספר שדה כפר עציון, תיעד בימים האחרונים צבוע מפוספס במהלך טיול באזור נחל תקוע.

 

הצבוע המפוספס בגוש עציון (צילום: יותם בשן)
הצבוע המפוספס בגוש עציון(צילום: יותם בשן)

 

הצבוע תועד בשעת בוקר כשהוא מחפש אחר מזון ובתיעוד נוסף עם שארית של פגר בפיו. בבית ספר שדה קוראים לתושבי האזור ולחובבי הטבע לבחור שם לצבוע, במטרה לשפר את המודעות לטורף הגדול המצוי בסכנת הכחדה בישראל.

 

מאז פרסום ההודעה, מאות שמות הוצעו ע"י התושבים לצבוע וכעת גולשי ynet יוכלו להצביע עבור השם המועדף עליהם. 

 

 

מנקה את הטבע מפגרים

הצבוע המפוספס (Hyaene hyaena) הוא אחד הטורפים הגדולים האחרונים שנותרו עוד בשטחי ישראל ומצוי בסכנת הכחדה. על פי הערכות שונות אוכלוסיית הצבועים מוערכת במאות פרטים ובשנים האחרונות ישנן תצפיות רבות של צבועים ברחבי הארץ.

 

הצבוע נתון תחת איום בגלל ציד לא חוקי, דריסות, הרעלות וגם לכידה למטרות סחר והימורים לקרבות עם כלבים. הצבוע המפוספס ניחן באחת הלסתות החזקות ביותר בעולם החי, המסוגלות לפצח בקלות עצמות ולגרור פגרים כבדים למרחקים.

 

הצבוע המפוספס בגוש עציון (צילום: יותם בשן)
הצבוע המפוספס בגוש עציון(צילום: יותם בשן)

 

הוא אמנם צד חיות בר אחרות, ואפילו יונקים גדולים כמו צבאים אך חלק לא מבוטל ממזונו מורכב מאכילת נבלות ופסולת מזון בשרית המצוייה בעיקר בסמוך ליישובים, משקים ומזבלות.

 

לדברי ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה כפר עציון. "מתן השם לצבוע הוא צעד נוסף שעלינו לעשות כדי לחבר את עם ישראל אל הטבע הנהדר של גוש עציון וספר מדבר יהודה. אנו בבית ספר שדה כפר עציון, מחוייבים לעשות הכל כדי לשמור על הצבוע מנחל תקוע, ועל שאר היונקים בפרט והטבע בכלל על מנת שגם ילדנו ונכדינו יוכלו לחיות לצד הטבע הארצישראלי המרשים".

 

ניתן להצביע מדי יום. ההצבעה תינעל ב-9.11 בחצות.


פורסם לראשונה 03/11/2019 11:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יותם בשן
צבוע מפוספס בגוש עציון סקר בחירת שם
צילום: יותם בשן
מומלצים