שתף קטע נבחר

עוד לפני שנוטרל: ילדים שיחקו עם מטען חבלה בעוטף עזה

מטייל בעוטף עזה ראה את ילדיו משחקים עם ספר, חשד שמדובר במטען והזעיק את המשטרה. בדיקת החבלנים העלתה כי בספר הוטמן חצי ק"ג של חומר נפץ TNT וכדוריות רסס להגברת הפגיעה

 

  ()
חצי ק"ג חומר נפץ וכדוריות רסס. המטען שנמצא אתמול

מטען החבלה שנמצא אתמול (שבת) בתוך ספר בנחל רעים שבעוטף עזה התגלה על ידי מטייל שראה את ילדיו משחקים עם החפץ. האב חשד כי מדובר במטען, והזעיק את המשטרה. חבלנים שהגיעו למקום ניטרלו את המטען מבלי שאיש נפגע.

  ()
כדוריות שהוטמנו במטען להגברת הפגיעה

מטען החבלה ()
המטען המנוטרל
 

ככל הנראה המטען שוגר מרצועת עזה כשהוא קשור לצרור בלונים, אך לא ברור מתי. ניתוח של המטען במעבדה חבלנית העלה כי לספר הייתה כריכה בעברית ודפים בערבית, ובמרכזו נחתך חלל שבו הוכנס חצי קילוגרם של חומר נפץ TNT טחון. כך עולה מהודעה שהופצה לגורמי חינוך בדרום בעקבות המקרה.

 

במטען שולב רסס של כדוריות מצופות פלסטיק. הוא נבנה כך שיתפוצץ עם פתיחת הספר, שאמורה הייתה לשלוף רכיב מבודד מאטב כביסה. לאספקת מתח הותקנה סוללה שהוכנסה לספר. הכריכה הייתה של הספר "דברים שרואים מכאן" מאת חבר הכנסת לשעבר אריה אלדד.

 

במשטרה מסרו בעקבות מציאת המטען: "אנו שבים וקוראים לציבור לגלות ערנות לכל חפץ חשוד, לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בידי גורמי המקצוע".

 

 

המטען נמצא אתמול על רקע המתיחות בדרום ולאחר חילופי האש בליל שבת. רקטות נורו לעבר שדרות ויישובי המועצה האזורית שער הנגב. רסיסים של אחת מהן פגעו בחצר בית פרטי בשדרות, אך איש לא נפגע. נזק נגרם למבנה ולכלי רכב שחנו באזור.

 

צה"ל הגיב בתקיפת כמה מטרות של חמאס ברצועת עזה. לאחר תקיפות צה"ל איים חמאס ובהודעה שפרסם ארגון הטרור נכתב כי "ישראל תישא בתוצאות ובהשלכות למעשיה. פיצוץ המצב עם ההתנגדות יתהפך על פניה של ישראל. התקיפות הישראליות נגד מוצבי ההתנגדות ונגד עמנו בעזה הן המשך הפשע והתוקפנות הישראלית נגד עמנו ונגד ההתנגדות האמיצה שלו. זוהי הסלמה מסוכנת ופגיעה בזכויות האזרחים החפים מפשע". לאחר האירועים יתכנס היום בצהריים הקבינט המדיני-ביטחוני במשרד ראש הממשלה בירושלים.

 

ראש העיר שדרות אלון דוידי הביע הבוקר תמיכה בהחרפת התגובה על ירי הרקטות. "יש פה טרור שמתבצע מעל 18 שנה. הגיע הזמן לתת להם בראש", אמר דוידי בריאיון לאולפן ynet. "יש אדם שמאמלל את החיים של כולם, מפקד החטיבה הצפונית בג'יהאד, צריך להרוג אותו. לא ייתכן שאנחנו נחיה פה תחת עננה שכל פעם אנחנו צריכים לחשוש לחיינו, והוא יסתובב חופשי. ראש הממשלה שומע את זה ממני כל פעם, השרים יודעים את דעתי, גנץ בנט וליברמן יודעים את דעתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספר עם מטען החבלה שנמצא אתמול
מומלצים