שתף קטע נבחר

הנהג שהקליט את יאיר נתניהו הסכים לפצותו ב-30 אלף שקל

בנו של רה"מ הגיע לפשרה עם נהגו, שנתבע תחילה במיליון שקל, והשניים פנו לבית המשפט על-מנת לאשר את ההחלטה. במסגרת הפשרה הנהג יפרסם התנצלות

 

יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
יאיר נתניהו (צילום: יאיר שגיא)

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע לפשרה עם נהגו לשעבר שהקליט אותו במהלך נסיעה עם חבריו, בעודו מדבר על בילויים במועדוני חשפנות, מתווה הגז שאושר בממשלה - ואף הציע "לסדר" להם את בת זוגו לשעבר בתמורה לסכום כסף "שיכסה את כל החובות".

 

בתביעה שהגיש נתניהו נגד הנהג, בסך מיליון שקל, נטען כי הפר את אמונו, פגע בפרטיותו, הכפיש אותו וגרם לו "עוגמת נפש של ממש למען בצע כסף". לפי הסכם הפשרה שגיבשו, הנהג יפצה את נתניהו הבן ב-30 אלף שקל. הצדדים פנו לבית המשפט על מנת שייתן תוקף להחלטה, על אף שהתיק בעניינם נסגר לפני כחודשיים "מחוסר מעשה".

 

 

בנוסף, במסגרת הפשרה יפרסם הנהג את התנצלותו בפני נתניהו על הקלטת השיחה והפצתה, בציון העובדה שלא עשה זאת בכוונה. בנוסח ההתנצלות, כתב הנהג: "במסגרת עבודתי כנהג שהסיע את יאיר נתניהו, הקלטתי חילופי דברים שנאמרו ברכב. לא עשיתי זאת בכוונה לפגוע ביאיר, שנהג בי בחברות ובכבוד, ואני מצטער על הפגיעה בו שנגרמה לו בשל פרסום הדברים ובשל התחושה שנפרץ המרחב הפרטי שלו".

 

לפי התביעה, נתניהו הבן שוחח על "נושאים שכוללים צנעת הפרט" עם חבריו במהלך בילוי בתל אביב לאחר ששתה אלכוהול. כמה שנים אחרי האירוע, הוא טוען בתביעה, נדהם לגלות כי השיחה עם חבריו הוקלטה שלא כדין בעקבות בקשה לתגובה שקיבל מחברת החדשות ששידרה אותם. לטענתו, הנהג הוא מקור ההקלטה ולא היה צד לשיחה.

 

עורך דינו של בנימין נתניהו, עמית חדד (צילום: אוהד צויגנברג)
עו"ד עמית חדד(צילום: אוהד צויגנברג)

נתניהו, המיוצג על ידי עורך הדין עמית חדד, טען בנוסף כי הנהג היה איש סוד ואמון מכוח תפקידו והחוזה עליו חתום. בא כוחו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, טען כי מאז פרסום ההקלטה "התובע התקשה לצאת את ביתו מספר חודשים, נמנע לחלוטין מהגעה לאירועים פרטיים ופומביים, וחווה תחושה קשה של פגיעה באמון וחשדנות".

 

בינואר אשתקד פורסמו הקלטות מבילוי בקיץ 2015 שערך בנו של ראש הממשלה עם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, וחברו רומן אברמוב, שעובד בחברה של המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר ומסר עדות בתיק 1000. השלושה יצאו לבילוי במועדון חשפנות ונשמעו מדברים בצורה מבזה כלפי נשים, ובין היתר שוחחו על מתווה הגז, שבאותם ימים עמד במוקד של דיון סוער סביב אישורו. יש להזכיר כי מימון הוא מבעלי מאגר "תמר".

 

מיד לאחר פרסום ההקלטות פרסם יאיר נתניהו הודעת התנצלות על הדברים והכחיש כי היה לו חלק בגיבוש מתווה הגז. "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים", אמר אז בנו של ראש הממשלה. "הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים