שתף קטע נבחר

"סנדוויץ' לכל ילד": מי שצריך מקבל

ב-151 בתי ספר פועל המיזם שנועד לספק כריכים לתלמידים. "מתגברים על הבושה. לראות אותם שבעים ומרוכזים בכיתות, זה מה שגורם לי שמחה. יש עוד 11 אלף ילדים שלא מקבלים"

 

 

היום (א') מצוין "יום הסנדוויץ' הבינלאומי", אבל מעבר לחגיגה הקולינרית - באולפן ynet התארחו שתיים מהמתנדבות המפעילות את מיזם "סנדוויץ' לכל ילד" של עמותת "נבט".

 

"אנחנו פועלים בכל הארץ, 151 בתי ספר, ומזינים כל יום יותר מ-8,600 ילדים", הסבירה רותם יוסף גלעדי. "זה פרויקט שפועל המון שנים, המטרה היא לספק כריך לכל תלמיד שצריך, מכל סיבה".

 

- איך זה מתבצע? מחלקים לכולם או שעושים הבחנה?

"אנחנו עובדים מול בתי הספר, הם עוזרים באיתור הילדים. לא לפי רשימת שמות אלא לפי איזה צורך שהם מזהים והם אחראים על החלוקה. אנחנו לא מבקשים רשימת שמות, בתי הספר מאתרים את הילדים ומציעים להם את הפתרון. מי שזה רלוונטי עבורו לוקח בדיסקרטיות מלאה, כדי לשמור על כבודם".

 

- אילו תגובות אתם מקבלים?

לינדה מושוקביץ: "תגובות מרגשות מאוד. אני מניחה את הסנדוויצ'ים במקום ציבורי והילדים באים ולוקחים. אף אחד לא שואל ולא יודע. לראות אותם מרוצים ושבעים בכיתות ומרוכזים זה מה שגורם לי שמחה".

 

- את חושבת שכל הילדים מתגברים על הבושה?

"בהחלט כן. אני עוברת בתחילת השנה בכל הכיתות ומציינת שילדים שאמא שלהם לא הספיקה בבוקר להכין כריך גם יכולים לבוא לקחת, וזה מפחית את הפחד והבושה של ילדים אחרים שזקוקים. לפעמים בבוקר מוקדם בשעת אפס, אותם ילדים רעבים באים ולוקחים".

 

לדברי היזמות, "ידוע לנו שקיים צורך אצל 20 אלף ילדים בכיתות א' עד י"ב, זה אומר שיש לנו מעל 11 אלף ילדים ברשימת המתנה, זה תלוי במשאבים. ככל שיהיו לנו יותר משאבים ככה נצליח למלא את הפער. אנחנו רוצים לטפל קודם במי שנמצא באי-ביטחון תזונתי הכי חמור שיש".

 

הכתובת לתרומות:‭ www.nevet.org ‬או בטלפון ‭ .09-7909212 ‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יותר מ-11 אלף ברשימת המתנה
צילום: ירון ברנר
מומלצים