שתף קטע נבחר

נתניהו שוקל למנות את בנט לשר; שקד: "בנט ואני מתואמים"

ראש הממשלה מנסה להדק את גוש הימין וייתכן שימנה את נפתלי בנט לשר. שקד מבהירה כי במקרה שכזה, גם היא תתמנה לשרה

בסביבת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מאשרים כי הוא שוקל למנות את יו"ר הימין החדש נפתלי בנט לשר בממשלה. בכך עשוי נתניהו להדק את הגוש ולמנוע מצב שהימין החדש ייפרד מגוש הימין, ואולי גם לתקוע טריז בין בנט לאיילת שקד.

הצהרה לתקשורת מפלגת הימין החדש איילת שקד נפתלי בנט  (צילום: מוטי קמחי)
"אנחנו מתואמים". איילת שקד ונפתלי בנט(צילום: מוטי קמחי)
 

היו"רית המשותפת איילת שקד הגיבה לדברים ואמרה כי היא ובנט מתואמים באופן מלא ומדבריה עולה כי אם בנט ימונה לשר, גם היא תתמנה במסגרת ההסכמות הקיימות ביניהם. את הדברים אמרה שקד בראיון בערוץ כנסת.

 

שקד התייחסה גם לעובדה שנתניהו פוסח עליה בשיקוליו: "ראש הממשלה בוחר להתנהל מול נפתלי בנט. בנט ואני מתואמים בצורה מלאה בכל המהלכים ובכל הכוונות. אף אחד לא פנה לבנט להציע לו תיק. אבל בנט ואני מתואמים באופן מלא".

 

בנוסף התייחסה גם למפלגות החרדיות: "אני אומרת גם לחרדים וגם לליברמן. צריכים להתגמש ולמצוא פתרון. אחדות היא הפתרון". בניגוד לנטען על ידי הליכוד ונתניהו, שקד טוענת כי ממשלת מיעוט שירכיב גנץ היא תרחיש לא אפשרי: "זה לא נראה לי סביר שחלקים מכחול לבן, שמשייכים את עצמם לגוש הימין, יהיו בממשלה שהערבים צריכים להצביע בעדה. אני חושבת שיש סיכוי נמוך מאוד עד לא קיים שתקום ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות, אבל אף פעם אי אפשר לדעת".

 

אתמול התייחס בנט לאפשרות שימונה לשר ואמר כי לא קיבל הצעה כזאת ואם יקבל ישקול אותה. נכון לרגע זה, אם יחליט נתניהו למנות אותו לתפקיד יש שלושה תיקים פנויים אפשריים: תיק הביטחון, תיק הרווחה ותיק התפוצות. ההערכה היא שלנתניהו יהיה קשה למסור לבנט את תיק הביטחון גם בשל לחץ מתוך הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איילת שקד ונפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים