שתף קטע נבחר

חשד לשחיתות: שני ראשי רשויות ועוזר שר נחקרים

10 נעצרו ו-9 נוספים עוכבו לחקירה בחשד שקבלנים ויזמים זכו להטבות בעבודות תשתית ועבודות נוספות תמורת שוחד. בחשודים: ראש עיר, ראש מועצה, עוזר שר לשעבר, קבלן ידוע ובכיר בחברה ממשלתית. במסגרת החקירה, המשטרה החרימה מסמכים מהמשרד להגנת הסביבה

חוקרי להב 433 עצרו הבוקר (ב') 10 בני אדם, בהם בכיר בחברה ממשלתית, אנשי עסקים ויזמים, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. תשעה מעורבים נוספים עוכבו לחקירה, בהם ראש עיר, ראש מועצה, עוזר שר לשעבר, ראש עיר לשעבר וקבלן ידוע.

 

במסגרת החקירה החרימה המשטרה מסמכים מהמשרד להגנת הסביבה. לפי החשד, בין היתר זכו קבלנים ויזמים להטבות בעבודות תשתית ועבודות נוספות תמורת שוחד.

 

10 חשודים נעצרו, 9 עוכבו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
10 חשודים נעצרו, 9 עוכבו(צילום: אבי מועלם)

 

מהמשטרה נמסר כי בתום חקירה סמויה ממושכת, הבוקר הפכה החקירה לגלויה. במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון.

 

מממצאי החקירה עולה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם.

 

כמו כן עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים.

 

הבוקר ערכה המשטרה עשרות חיפושים וכן התבצעה פעילות אכיפה כלכלית נרחבת.

 

תגובות

עורכי הדין רני שוורץ ושרון נהרי אשר מייצגים בכירה שנעצרה מסרו: "מרשתנו מכחישה את החשד. נגיב בבית המשפט".

 

עו
עורכי הדין חצרוני, בומבך, שפרלינג, סננס, נהרי ושוורץ(צילום: עידו ארז)

עורכי הדין יהלי שפרלינג, תמיר סננס ושחר חצרוני ממשרד "נוי סננס שפרלינג וחצרוני" המייצגים את עוזר השר, מסרו: "מרשנו מכחיש מכל וכל את החשד כנגדו, ונעלה את כל הטענות הרלוונטיות בפני השופט אשר ידון בעניין".

 

עו"ד אילן בומבך המייצג את האחד החשודים, יו"ר סניף ליכוד בעירו, אמר בתגובה: "החקירה בראשיתה אני מבין שבתחילה חוקרים כמה שיותר אנשים. אני משוכנע שהלקוח שלי לא קשור לזה ומהר מאוד הדברים יתבררו והוא ישוחרר לביתו."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
להב 433, ארכיון
צילום: אבי מועלם
מומלצים