שתף קטע נבחר

גרושתו של הרופא החשוד ברצח ל-ynet: "לא מופתעת, פחדתי ממנו"

במשך 13 שנים הייתה נשואה נירית לחשוד ברצח רעייתו אסתר אהרונוביץ'. לדבריה, כשהתגרשו הוא הטריד אותה, נהג נגדה באלימות ואף תקף אותה בשבעה של אביה: "הוא עקב אחריי, ניסה להיכנס לבית, כתב לילדים שלי דברים איומים". כשהכיר את אסתר, היא מספרת, ההטרדות פסקו. "אמרתי לה שיש בעיה"

  

"נפרדתי ממנו והוא הציק לי. צלצל באמצע הלילה, עקב אחריי וניסה להיכנס לבית שלי". כך סיפרה היום (ב') ל-ynet נירית, גרושתו של הרופא החשוד ברצח אשתו אסתר אהרונוביץ', המתגוררת בארה"ב. "הייתי נשואה לו 13 שנה והתגרשנו. אני פשוט בהלם. חייתי עם רוצח. אני לא מופתעת ממש. סבלתי מאוד מהבן אדם הזה".

אשתו לשעבר של החשוד ברצח אסתר אהרונוביץ' ()
"ההטרדות שלו הסתיימו כשהוא הכיר את אסתר". נירית והחשוד

על ההיכרות עם הרופא החשוד סיפרה: "כשהייתי עיתונאית, שלחו אותי לשמוע רופא בחדר מיון שהגיע מארה"ב והציל אישה עם גידול במוח. ראיינתי אותו, אחר כך התחלנו לצאת – ונשביתי בקסמיו. הוא היה חכם ואינטליגנט, מצחיק ונחמד. הוא התחבר לילדים בצורה נפלאה וסיפר לי שאשתו לא מרשה לו לראות את ילדיו. מאוחר יותר גיליתי כי הוציאו צו מעצר נגדו בארה"ב בגלל שלא שילם מזונות. אם הייתי יודעת – לא הייתי מתחתנת איתו ב-1996".

אסתי פרי ()
הרופא החשוד. "הוא עשה הכול כדי לאמלל אותי"

לדבריה, שנתיים אחרי שנישאו, הרופא עבד בתאילנד והיא נשארה לעבוד בארץ. "הוא היה בורח ונעלם, אבל שרדנו. כשחזרנו לישראל הוא עבר לצלב האדום". ב-2001, היא מספרת, עברו לארה"ב "בגלל שהבנים שלי רצו לחיות פה והוא רצה להיות ליד ילדיו, אחרי ששילם לאשתו לשעבר את המזונות".

 

לפי החשד, אסתר ביקשה להתגרש מהרופא, וזה התנגד. נירית סיפרה כי הוא הטריד ונהג באלימות גם איתה אחרי שנפרדו. "הוא הציק לי נורא. עד שלא פניתי למשטרה זה לא נגמר", אמרה. "הוא היה מצלצל אליי באמצע הלילה והיה מנסה להיכנס לבית שלי. היה נוסע עם הרכב הלוך ושוב ברחוב שלי ועוקב אחריי כשהייתי הולכת לשחות בבוקר". עוד הוסיפה כי אחרי שהתגרשו, "נשארתי בבית והחלפתי מנעול. הוא השתולל עם האוטו שלו. הזעקתי משטרה. הוא עשה הכול כדי לאמלל אותי".

אסתי פרי ()
אהרונוביץ'. "אמרתי לה שיש בעיה"

"היו הרבה רגעים שפחדתי ממנו ואמרו לי להוציא נגדו צו מניעה. ההטרדות שלו הסתיימו כשהוא הכיר את אסתר", הוסיפה נירית. היא סיפרה איך בביקור בארץ הרופא תקף אותה. "הייתי בישראל כשאבי מת. הוא מצא אותי בבית, הצמיד איתי לקיר וניסה לנשק אותי. עד שצרחתי הוא לא עזב. זה היה בשבעה".

 

אחרי שהתגרשו, סיפרה, הטריד הרופא גם את חבריה וילדיה. "הוא שלח אי-מיילים לכל החברים שלנו וכתב שאני בן אדם נורא. הוא כתב גם לילדים שלי דברים איומים". לטענתה, "אף אחד לא האמין למה שסיפרתי עליו. אמרו שאני ממציאה סיפורים כי הוא חכם וגאון. הוא תמיד מסתדר.

 

"יש לו צד מקסים ויש לו צד חולני", המשיכה. "דיברתי עם אשתו אסתר פעם אחת ואמרתי לה שלדעתי יש בעיה, אבל היא לא רצתה להקשיב. היא הייתה מאוהבת בו. יש בו קסם. הוא מצטיין בכל דבר". היא סיפרה ש"על אשתו הראשונה, אם ילדיו, הוא היה אומר לי 'יכולתי להרוג אותה'".

 

עו"ד ציקי פלדמן, המייצגת את הרופא החשוד, מסרה: "מדובר בהשמצות חסרות בסיס. מרשי מאושפז במצב קשה בבית החולים מבלי יכולת להגיב. לאחר שיתעורר ונשמע גרסתו נגיב בהתאם".

 

אדם שהזדהה בשמו של החשוד כתב בפורום גישור ויישוב סכסוכים ב-2014: "במלטה, גירושים אינם חוקיים. ההורים שלנו לא התגרשו בקלות. רובם קיימו את ההבטחה 'עד שהמוות יפריד בינינו'. אני חושב שגירושים צריכים להיות בלתי חוקיים בישראל, ושמורים רק למקרים קיצוניים. זה יהיה טוב יותר לילדים וגם למדינת ישראל, שצריכה לתמוך בהרבה הורים יחידניים שמידרדרים לעוני אחרי הגירושים. משפחה בריאה ויציבה היא מרכיב מפתח לחברה בריאה ועשירה".

 

 
פינוי אמבולנס (צילום: רועי עידן, הרצל יוסף)
(צילום: רועי עידן, הרצל יוסף)

אהרונוביץ' (70) נורתה למוות אמש בביתה במושב תלמי אליהו במועצה האזורית אשכול. המשטרה פתחה במצוד אחר בעלה, שמחזיק ברישיון לאקדח - ובהמשך הוא נלכד באזור קיבוץ משאבי שדה בכביש 222 לאחר שהתהפך עם רכבו. האקדח נמצא ברכב. הלווייתה תיערך הערב ב-17:00 בבית העלמין בחבל שלום. היא הותירה אחריה ארבעה ילדים ותשעה נכדים.

 

אסתר שימשה במשך שנים מורה למוזיקה בבית הספר היסודי המקומי "יובלי הבשור" עד ליציאתה לפנסיה לפני כמה שנים. הרצח היכה בתדהמה את המושב ואת הקהילה המקומית. "מדובר במקרה חריג מאוד בנוף המועצתי שאנו עדיין מתקשים לעכל", אמרה ריקי פרץ, ראש צוות החירום במושב.

 

"אסתר הייתה חברה אהובה ומלאת חיים, מוכרת ומעורבת בקהילה. אמא וסבתא טוטאלית וחברה נפלאה", הוסיפה פרץ. "כרגע אנו עסוקים במתן תמיכה ומענה למשפחה ולקהילה. אנו סומכים על המשטרה בחקירת וטיפול המקרה".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים