שתף קטע נבחר

דרעי הציע בחירות ישירות לראשות הממשלה, נתניהו סירב

ההצעה עלתה במהלך ישיבה של ראש הממשלה עם ראשי סיעות הימין, שהתחייבו בפניו כי לא יצטרפו לממשלת מיעוט. נתניהו בביקורת על גנץ: "מיד לאחר פגישתנו, בכחול לבן מיהרו לתדרך נגדנו בתקשורת". כחול לבן: "נתניהו רוצה ממשלת חסינות"

כינוס של ראשי מפלגות הימין ()
נתניהו בפגישה עם ראשי סיעות הימין

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (יום ב') עם ראשי סיעות הימין לאחר פגישתו עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. כל ראשי הסיעות התחייבו בפני נתניהו שלא לפנות לממשלת מיעוט. יו"ר ש"ס אריה דרעי אף הציע את האפשרות ליזום בחירות ישירות לראשות הממשלה, אך נתניהו סירב.

 

נתניהו העלה בפני ראשי הימין גם את פגישתו עם גנץ, ומתח ביקורת על האחרון: "סיכמנו על הודעה משותפת בתום הפגישה. הוציאו הודעה, הוציאו תמונה, וחצי שעה אחר כך התחילו בכחול לבן לתדרך נגדנו בתקשורת. אנחנו הסכמנו לוויתורים רבים, ביקשתי לשמוע תשובות מגנץ ולא שמעתי תשובה לאף שאלה. צוות המו"מ שלנו מנסה כבר יומיים להיפגש עם הצוות המקביל של כחול לבן, אבל הם דוחים אותם מיום ליום ועד עכשיו לא נקבעה פגישה".

 

מבלוק הימין נמסר בתום הפגישה: "לאור האתגרים הביטחוניים והלאומיים, ראשי סיעות המחנה הלאומי פונים ליו"ר כחול לבן בני גנץ להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה לפי מתווה הנשיא, ולהימנע מבחירות מיותרות".

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "שיא האירוניה - יו"ר הליכוד מכנס את בלוק השיתוק ומפזר סיסמאות ריקות מתוכן. התנהלותו של נתניהו גם היום מוכיחה שהוא לא רוצה אחדות - אלא ממשלת חסינות. הדרך לממשלת אחדות רחבה וליברלית כפי שהעם רוצה ובחר פתוחה וידועה בפני נתניהו. אנו קוראים ליו"ר הליכוד ולהנהגת הליכוד להתעשת ולא לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות ויקרות בפעם השלישית".

 

 

קצת יותר משעה קודם לכן, אותת גנץ לחברי סיעת ש"ס בישיבת זיכרון מיוחדת שקיימה התנועה לזכרו של הרב עובדיה יוסף ואמר כי "אם יש דרך אחת שבה כולם יוכלו לכבד את זכרו - זו דרך האחדות שמחברת ומכבדת אחד את השני".

 

במהלך הישיבה הדגיש גנץ כי "היכולת של הרב עובדיה לחבר הלכה מצד אחד עם סובלנות ומסורת הייתה יכולת חסרת תקדים כמעט". הוא הוסיף כי "יש בישראל אנשים שמשפיעים על ענייני מדינה השפעה גדולה למרות שאינם פוליטיקאים מכהנים, והרב עובדיה היה אחד כזה בפירוש".

 

באירוע, שבו צוינו שש שנים לפטירתו של הרב עובדיה, השתתף גם נתניהו והתייחס גם הוא לאחדות: "זו משאלה של רבים בעם שבאה לידי ביטוי ואני חושב שהיא נכונה". נתניהו הוסיף כי "במפגש הלא פוליטי הזה יש משהו שנוגע לאחדות העם, זה מה שבמידה רבה מתבטא פה בציבור הזה".

 

במהלך הישיבה אמר ח"כ נפתלי בנט, מראשי הימין החדש כי "נתניהו וגנץ ישובים כאן לזכרו של הרב עובדיה שהיה מאחד בין כולם. זה הזמן לעלות מעל ענייני היום-יום. תקימו ממשלת אחדות במהירות האפשרית". הוא הוסיף: "בשם כל הבית הזה, אני מפציר להתעלות ולהקים ממשלת אחדות בישראל". נתניהו פנה לגנץ ושאל אותו: "בני, שמעת?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו עם ראשי סיעות הימין
מומלצים