שתף קטע נבחר

אחרי 59 שנים: התאחדה עם אחיה שאותר דרך הפייסבוק

סוזן מסארוה הופרדה מאחיה ואחיותיה בבריטניה בעודה תינוקת - והקשר ביניהם ניתק. למרות המעבר לישראל היא מעולם לא הפסיקה לחפש אותם. בזכות הודעה בפייסבוק למכרה ותיקה, שלא זיהתה אותה בהתחלה, אחיה הגדול אותר - ופגש אותה בנתב"ג. צפו במפגש המרגש

  

 

התאחדה עם אחיה אחרי כמעט 60 שנים: סוזאן מסארוה, תושבת טייבה שגדלה בבריטניה והופרדה מאחיה ואחיותיה ממש עם לידתה, נפגשה אמש (שני) לראשונה עם אנדי קוק, אחיה הצעיר ממנה בשנתיים, שמעולם לא גדל עימה.

סוזאן מסארוה עם אחיה ()
סוזאן ואנדי בנתב"ג, אמש

סוזאן מסארוה עם אחיה ()
 

כמו שאר אחיה, מסארוה בת ה-60 נשלחה לפנימיה, ובהמשך גם למשפחת אומנה שגידלה אותה עד גיל 18. בשנות השמונים הגיעה סוזאן לישראל, מצאה עבודה כמטפלת - ובעקבות היכרות עם בן זוגה החליטה להישאר בטייבה. בזמן הזה, אחיה של סוזאן ביססו את חייהם בבריטניה.

 

"כל כך הרבה שנים ניסיתי לחפש אותם אבל ללא הועיל", סיפרה סוזאן ל-ynet. "כאב לי שאני רחוקה מהם".

סוזאן מסארוה עם אחיה ()
בני המשפחה ממתינים לאנדי

לפני כמה חודשים ניסתה סוזאן בכל זאת למצוא את אחיה ואחיותיה דרך הפייסבוק, ונתקלה בעמוד של אחת הפנימיות שבו הגיבה חברתה לפנימיה באנגליה. "הבן שלי אמר לי לנסות לדבר איתה, שאין לי מה להפסיד", אמרה סוזאן, אך אותה אישה התקשתה להיזכר בה גם לאחר שצירפה תמונה.

 

"היא אמרה לי שהיא רוצה לבדוק משהו עם בעלה, שגדל איתנו בפנימיה. כשהוא ראה את התמונה שלי הוא ישר הבין מי אני, וסיפר לאשתו שהוא יודע שהאחים שלי מחפשים אותי כבר הרבה שנים", שחזרה.

 

בני הזוג קישרו את סוזאן לאחיה אנדי, שגם כן התקשה להאמין שמדובר באחותו. "הוא שאל אותי כל מיני שאלות, וכשראה שאני יודעת את כל התשובות - השתכנע ופרץ בבכי", אמרה בהתרגשות. "אנדי הצליח לקשר אותי גם לשאר האחים, ובקרוב אפגש גם איתם".

סוזאן מסארוה עם אחיה ()
 

סוזאן מסארוה עם אחיה (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

"זה כמו יום חג בשבילי", אמרה סוזאן בנמל התעופה בן גוריון. "מעולם לא חשבתי שאפגוש את אחי. אני כל כך שמחה, קשה לי לתאר את זה במילים. כל מה שאני רוצה זה לחיות עם האחים שלי בשנים שנותרו לי".

 

"שנים חיפשנו את סוזאן", אמר האח אנדי, "כל החיים שאלתי עליה, והנה עכשיו נפגשנו. הגשמתי את החלום שלי, למרות כל השנים בנפרד - היא תמיד הייתה בלב שלי".

 

עבד מסארוה, בעלה של סוזאן, אמר כי הוא עדיין לא מצליח לעכל את העובדה שאשתו איתרה את משפחתה. "עזרתי לאשתי בכל החיפושים אחר האחים. את היום הזה אני לא אשכח בחיים. כל הזמן היא הייתה מדברת על האחים שלה, וכמה היא מתגעגעת אליהם. תודה לאל שהיא מצאה אותם".


פורסם לראשונה 04/11/2019 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוזאן ואנדי נפגשים בנתב"ג
מומלצים