שתף קטע נבחר

קולורדו: תכנן להרעיל יהודים ולפוצץ בית כנסת

ריצ'רד הולצר התכוון להרעיל "באמצעות טבח מקסיקני" את באי בית הכנסת עמנואל בעיר פואבלו, ולהטמין שם מטעני צינור. סוכנת FBI חשפה אותו

ה-FBI חשף אמש (יום ב') כי עצר צעיר בן 27 שתכנן לפוצץ מטעני חבלה בבית כנסת בקולורדו. האיש, ריצ'רד הולצר, גזען המאמין בעליונות האדם הלבן, נעצר ב-1 בנובמבר, היום שבו התכוון לכאורה לפוצץ את המטענים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

ארה
העצור ריצ'רד הולצר. "הלוואי שהשואה הייתה קורית"

הולצר התכוון לתקוף בבית הכנסת Temple Emanuel בעיר פואבלו. תוכניתו נחשפה כשסיפר עליה לסוכנת סמויה של ה-FBI, שיצרה איתו קשר בפייסבוק ב-28 בספטמבר האחרון.

 

הולצר סיפר לסוכנת כי הוא מתכוון להרעיל את באי בית הכנסת, וטען כי כבר שילם לטבח מקסיקני להרעיל אותם על-ידי כך שיחדיר רעל לצינורות המים. אחר כך דיבר על כוונתו להטמין במקום מטעני צינור.

 

הולצר נעצר ביום שישי, ממש אחרי שסוכנים סמויים סיפקו לו את מה שהוצג לו כשני מטעני צינור ודינמיט. כשקיבל מהם את חומרי החבלה אמר הולצר שהחומרים "פשוט נהדרים" והצהיר שצריך למהר ולבצע את הפיגוע כדי שהמשטרה לא תסכל את הפעולה. לסוכנים אמר כי הוא אינו רוצה לפגוע באיש, אך הבהיר כי ימשיך בתוכניתו לפוצץ את המטענים גם אם יידע שיש מישהו בתוך בית הכנסת. לפגישתו עם הסוכנים הביא עותק של "מיין קאמפף".

 

לפי ה-FBI, בימים ובשבועות שלפני מעצרו שלח הולצר לסוכנת תמונה של שלושה כפתורים הנושאים צלבי קרס וסמלים גזעניים אחרים, וסיפר לה שבעבר היה חבר בארגון הגזעני קו קלוקס קלאן. למשתמש אחר בפייסבוק כתב: "הלוואי שהשואה באמת הייתה קורית. הם היו צריכים למות". לחוקרים אמר כי היהודים ובתי הכנסת הם סרטן בחברה.


פורסם לראשונה 04/11/2019 21:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים